Poruchy brzd

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

tam je prave silikonova vazelina. cosi mi uz ten internet dal, medenku by som nikdy nepatlal na piestiky. V servise urobili uplne ho*no. co si clovek neurobi sam to doslova okaslu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Martun »

69pavel
chlape... :lol: :lol: =D> =D>

mexican
no tak hurá! jsi šikovnej! =D> já bych se do toho nepustil..
Vilda ví.. jak něco je, hned volám krizovou linku.. :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Vilda »

69pavel .... no, že by někdo mazal plováky lubrikantem na umělýho pinďoura, to teda slyšim poprve v životě #-o neznám sice složení lubrikačního gelu, ale docela pochybuju, že by tam bylo něco na bázi oleje .... spíš škrobu a nějaké želatiny :-k přece jen se to dostává do lidských dutin a nevim, jak by na olej reagovala sliznice .... :oops:

A že by nějak drakonicky bobtnala guma po použití maziva ??? :-k např. třeba pumpičku na kolo mám namazanou vazelínou a maká v pohodě a je tam gumová membránka, taky manžety na poloosách jsou gumové a jsou ve styku s mazivem a nevšimnul jsem si jejich bobtnání [-X to spiš zpuchřely z venku .... a určitě bych si vzpoměl na mnohem víc věcí, kde se setkává guma a mazivo ...

Nebudu se tady hádat, ale mažu plovoucí třmeny vazelínou od Kadetta a nikdy s nimy nebyly potíže ..... údržba dvakrát do roka a pohoda. Spešl vazelínu, kterou teď používám, mám asi tak pět - šest let .... před tím používáno normální plastické mazivo a třmeny chodily bez problémů .... to, co potkalo Mexicana, je lemplovina první třídy a padá to na vrub servisu, kde mu brzdy opravovali .... protože plovoucí třmeny jsou součástí brzd. systému a měla by se jim při opravách brzd věnovat stejná pozornost, jako kotoučům a destičkám ](*,)

Jak jsem tady už jednou psal .... servis si plováků prostě nevšímá [-X mluvím z vlastní zkušenosti ... proto si raději brzdy dělám sám a mám klid, protože to neodfláknu ....
Naposledy upravil(a) Vilda dne 08 zář 2012, 14:20, celkem upraveno 1 x.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

Vildo: jak jsem psal - prijel ke mne znamy ze mu pred 2 mesici delali brzdy,po rozebrani
vsude bylo plno medenky a po vycisteni pistku potom nesel nasadit zpet pistek prave
stou gumickou,byla nabobtnala,takze doslo na titernou praci orezani gumky nebot
orig nesla honem sehnat,navic byl problem i s venkovni manzetkou ktera je zaroven
jako vodici pro pistek,byla zvetsena ze pistek pridrzovala vic nez mela. co vim tak
v lubrikantu je i slozka silikonu.


ja ted misto gelu pouzivam toto link je na nic opraveno tak je od Firmy ATE-plastilube je to do vysokych teplot coz jina plasticka maziva konci na nejakych 250°C,toto ma byt az do 750°C,zatim jsem stim nemel problem,jinak na hydraulicke casti pouzivam toto a to je od te same firmy ATEpasta na hydraulicke casti pri opravach trmenu,vymeny pistku ve valeckach atd.
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 08 zář 2012, 22:52, celkem upraveno 1 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

69pavel tie linky su nepuzitelne. proste radsej napis kod autokelly a pojde to najst. takto to cloveka s Firexoxom a IE hazde na titulnu stranku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Vilda »

69pavel : Tak měděnku bych do pístků taky nedal .... to byl možná důvod problémů s gumičkou na pístku. To mazání ze spodního odkazu používám taky ... tedy ne úplně stejný, ale podobný. Na to, jakou to snese teplotu se budu muset podívat ... ale 250 C se mi zdá bejt dostačující, i tak je to hodně vysoká teplota .... vždyť těsnící manžety a kroužek na pístku jsou z gumy :wink: ta by normálně vyhořela .... myslím mazivo na mazání pístků.

A na složení lubrik. gelu se podívám v práci do chytré knihy .... :wink: jestli to tam vůbec bude ...

Už jsem to našel .... složení lubrik. gelu je: Voda, propylenglykol, sorbitol, heytelosa, kyselina benzoová, polysorbát 60, tokoferol-alfa-acetát

A ještě jedno složení: Glycerin, voda, Propylene glycol, Hydroxyethylcelluloza, Benzoic Acid, Sodium Saccharin, Sodium Hydroxide.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

len pre info - lubrikacne gely su na silikonovej baze (drahsie) a vodnej baze (lacnejsie)

priklad osvedceneho vyrobku :-0

http://lubrikacni-gely.heureka.cz/pjur- ... e/#section
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

Vildo,jeste je jedna vec ze maloktera z maziv ma dosah do 250°C,vetsinou jsou do 150-180°C a jeste maj dalsi spatnou vlastnost ze absorbuji vodu a vzdusnou vlhkost,to ji znehodnocuje
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

V minulém roce jsem dělal takovou větší prohlídku brzd a mimo jiné jsem rozebral písty brzdových třmenů a namazal je měděnkou. Nyní jsem poslední dobou pozoroval při jízdě po kostkách , že mi drnčí třmeny. Tak jsem to rozebral a zjistil jsem , že není to nejlepší to mazat tou měděnkou. Docela tam jakoby zatuhla a ty písty asi nefachaly jak bylo třeba. Vše jsem rozebral znova , vyčistil a namazal silikonem a už je klid.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

benny píše:V minulém roce jsem dělal takovou větší prohlídku brzd a mimo jiné jsem rozebral písty brzdových třmenů a namazal je měděnkou. Nyní jsem poslední dobou pozoroval při jízdě po kostkách , že mi drnčí třmeny. Tak jsem to rozebral a zjistil jsem , že není to nejlepší to mazat tou měděnkou. Docela tam jakoby zatuhla a ty písty asi nefachaly jak bylo třeba. Vše jsem rozebral znova , vyčistil a namazal silikonem a už je klid.

jestl uz tam byla medenka tak gumicky jsou nabobtnale a jiz nejdou jak maj i kdyz jsi je vycistil,doporucuji ti koupit novou sadu gumicek na trmeny a vymenit, pak pouzij bud mazaci tuk PLASTILUBE od ATE-kod autokelly- AT 700015
nebo muzes pouzit LUKOSAN-potravinarsky mazaci tuk
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

nejsou zase až tak nabobtnalé ale jsou nějaké takové jako moc měkké , nejradši bych vyměnil jak gumičky na pístkách třmenů tak ty krycí manžetky ( Takové ty harmoniky ) . Nechá se to koupit u :hyu: ?
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

jdou koupit v autokelly i jinde,autobenex,APM aj. spis si zjisti ceny -porovnej a pak kupuj,jsou dost velke rozdily, zkus napsat hardcamovi ,treba bude mit na to zajimavou cenu,lepsi nez v HYU

jinak v sade je to cele,gumicky,ty harmoniky jak jsi to tak pekne nazval :D


a jestli uz jsou takove na omak moc mekke a jakoby tady po nasimu mazglave jak my tomu rikame tak jsou nacate a radeji je vymen
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

69pavel - mockrát děkuju hlavně za radu =D> , něco jsem asi pohnojil hlavně já když jsem cca po 3 letech provozu vše rozebral ( ty pístky třmenů ) a namazal nějakou vazelinou , nejenže se to za rok celé zabetonovalo a já to rozebral znova a namazal měděnou pastou ve spreji ....jenže důsledek doslova katastrofální !!! ](*,) ](*,) , ty pístky byly i orezlé a celé to bylo zatuhlé tak , že ty brzdy nefungovaly tak jak měly. Ty krycí prachovky se staly měkké jako modelína a o dost se zvětšily , takže netěsnily a šlo tam vlhko a to byl důsledek celé té paseky. Nová sada gumiček na brzdič se nechá koupit origo u :hyu: , ale pozor !!! docela raketa .... [-X [-X [-X - na obě přední kola za to chtějí 930 Kč !!! ( na kolo - 2 prachovky pístků , prachovka válečku a gumička pístku ). Na zadek to stojí na obě kola 870 Kč !!! ](*,) ](*,) - NEKUPOVAT [-X . Já vzhledem k tomu , že jsem to potřeboval rychle jsem to vzal tady v Plzni přes APM Automotive a za gumičky na všechny 4 kola jsem dal 650 Kč a ještě k tomu byly šrouby. Vím , že kdybych to vzal přes Pavla tak to asi bylo ještě levnější , ale já to potřeboval hned a ještě jsem to měl se slevou taky . Jinak jsem sehnal tady v Plzni - Lukosan - ( silikonová pasta ) kterou jsem to vše máznul na doporučení 69pavel . Ještě jednou dík za rady. Ještě nahodim fotečky té staré a nové gumičky , rozdíl docela evidentní , stará je o dost větší jak nebobtnala. Já myslel , že zůstala normální , jak jsem psal před pár týdny ale opak byl pravdou.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

benny píše:69pavel - mockrát děkuju hlavně za radu =D> , něco jsem asi pohnojil hlavně já když jsem cca po 3 letech provozu vše rozebral ( ty pístky třmenů ) a namazal nějakou vazelinou , nejenže se to za rok celé zabetonovalo a já to rozebral znova a namazal měděnou pastou ve spreji ....jenže důsled..................u.

pokud by auto nemelo ABS tak ty pistky snesou i tu medenku ale bohuzel ABS+EBD u naseho Acciku a jinych aut vybavenych temito systemy dela prave neplechu pokud pistky drhou v tech zasranych gumickach,coz v tomto pripade neni o cem diskutovat,jeste podotknu ze je treba pouzit Lukosan aspon M11 nebo M14, ono by slo pouzit i M20 (nejhustsi) ale ten je uz dost tuhej. jsou borci(radoby automechanici) kteri ji davaji ale ja zustavam bud u lubrikacniho gelu-ze jo Vildo nebo lukosanu M11, v podstate maji stejne slozeni az na par atomu-ci molekul-¨doplneno pro Vildu :lol: :lol: :lol:

jinak Benny je treba toto delat pravidelne 2x do roka, je to sice prace navic ale vrati se to ve spotrebe kdy auticko si na volnobeh dojizdi i tam kde bys to necekal-proste brzdy slapou jak maji a v podstate VO-TOM - TO-JE 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

Benny jinak dekovat mi nemusis,od te doby co vynalezli ty papirove bankovky tak ja je prijimam a pokud bys zrovna nemel na sklade tak se to zhodnotit 52% slivovickou kterou zrovna popijim a na sraziku si to vyberu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: -necham se dovezt dcerou ktera umi jezdit s mym Accikem ze 3.7 l na 100Km coz ja mam dost velky problem ale ji to pry problemy nedela a ja pote muzu i vypit :lol: :lol: 8) 8) 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D> =D> =D> =D>
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“