Poruchy brzd

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

Pavel69 - tak slivovičku bych si dal klidně taky , kudy teče tudy léčí :D :D . Nějakou bych doma taky našel , no spíš určitě. Já sám obavu z metanolu nemám , kdo pije kvalitní šňaps se bát nemusí , že skončí s bílou hůlkou [-X [-X . Jenže já jsem šofér plzeňské MHD a tak těch příležitostí si dát trochu pod jazyk je mooc málo :cry: :cry: Tak jsem dneska měl konečně den volno a písnu o výměně těch prachovek na třmenech. Šlo to jako po másle. Nyní to chodí tak jako hodinky a ty " harmoniky " sedí jak mají :D/ :D/ . Kde jsem koupil jsem napsal a na promazání jsem použil silikonovou pastu Lukosan M14. Fotky jsem nedělal , páč jsem měl slušně špinavý ruce a bylo mi líto mobilu. Ale staré harmoniky byly jednou tak větší než ty nové ](*,) ](*,) . Tak jsem zvědavej jestli mi půjde spotřeba dolů , jak píše Pavel69 , bral bych tak min o 2 litry ...... :-k :-k .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

benny píše:Pavel69 - tak slivovičku bych si dal klidně taky , kudy teče tudy léčí :D :D . Nějakou bych doma taky našel , no spíš určitě. Já sám obavu z metanolu nemám , kdo pije kvalitní šňaps se bát nemusí , že skončí s bílou hůlkou [-X [-X . Jenže já jsem šofér plzeňské MHD a tak těch příležitostí si dát trochu pod jazyk je mooc málo :cry: :cry: Tak jsem dneska měl konečně den volno a písnu o výměně těch prachovek na třmenech. Šlo to jako po másle. Nyní to chodí tak jako hodinky a ty " harmoniky " sedí jak mají :D/ :D/ . Kde jsem koupil jsem napsal a na promazání jsem použil silikonovou pastu Lukosan M14. Fotky jsem nedělal , páč jsem měl slušně špinavý ruce a bylo mi líto mobilu. Ale staré harmoniky byly jednou tak větší než ty nové ](*,) ](*,) . Tak jsem zvědavej jestli mi půjde spotřeba dolů , jak píše Pavel69 , bral bych tak min o 2 litry ...... :-k :-k .
Benny- brzdy je jeden z faktoru co ma vliv na celkovou spotrebu,ono je to spis o premysleni u jizdy a vyuzivat veskery potencial auta pri jizde,na toto tema je hodne psano jiz tu na foru ale kazdy si musi na to prijit sam.treba vzpomenu diskutovany styl jizdy na volnobeh z kopce,dojizdeni ke krizovatkam atd. ti kteri jezdi se zarazenym rychlostnim stupnem bez pouziti plynoveho pedalu se proste na takovou spotrebu nedostanou i kdyby cert na koze jezdil.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od mikodim »

2.Brzdite motorom
Dedo aj otec pri jazde z kopca zaradili neutrál (najväčší machri retro ekorally dokonca vypli motor), vy však už nemusíte. Karburátor vystriedalo vstrekovanie a už aj malé dieťa vie, že pri jazde bez plynu so zaradeným rýchlostným stupňom sa vám na palubnom počítači vysvieti optimistické 0.0 l/100 km. A navyše je to bezpečnejšie
http://automix.atlas.sk/na-cestach/6317 ... j-jazdy-1-

Pri dlhšej jazde z kopca je jazda so zaradeným prevodovým stupňom už „iná káva“, tam sa to z hľadiska spotreby oplatí. Navyše je to bezpečnejšie a brzdy nie sú extrémne zaťažované. Ak však za kopcom nasleduje dlhá rovinka a povolená rýchlosť to dovoľuje, nechajte auto dole kopcom rozbehnúť na neutrál.
http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/10 ... -usetrite/
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

mikodim píše:2.Brzdite motorom
Dedo aj otec pri jazde z kopca zaradili neutrál (najväčší machri retro ekorally dokonca vypli motor), vy však už nemusíte. Karburátor vystriedalo vstrekovanie a už aj malé dieťa vie, že pri jazde bez plynu so zaradeným rýchlostným stupňom sa vám na palubnom počítači vysvieti optimistické 0.0 l/100 km. A navyše je to bezpečnejšie
http://automix.atlas.sk/na-cestach/6317 ... j-jazdy-1-

Pri dlhšej jazde z kopca je jazda so zaradeným prevodovým stupňom už „iná káva“, tam sa to z hľadiska spotreby oplatí. Navyše je to bezpečnejšie a brzdy nie sú extrémne zaťažované. Ak však za kopcom nasleduje dlhá rovinka a povolená rýchlosť to dovoľuje, nechajte auto dole kopcom rozbehnúť na neutrál.
http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/10 ... -usetrite/

aj,aj,jsme se dostali zas trochu jinam,Mikodime kdyz jsi to tu dal, tak zrejme dodrzujes tamni rady jak se chovat pri jizde.
tak jiste se svym Accikem(dle tveho podpisu) jezdis a mas spotrebu jako ja se svym Accikem po meste do 5l/100(i v zime) ;mimo mesto mas aspon za 4.3/100 a po dalnici do 5.3/100(tachometrovych na aute 140 coz ve skutecnosti je 130). pokud ne tak bys mel prehodnotit nektere nazory toho clanku.
ale to je mimo tema tak radeji se vratme k puvodnimu tematu.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

pravdu díš Pavle69 , zůstaneme u brzd. Včera jsem to byl ještě projet a všechno O.K. =D> =D> . Bohužel jsem se dozvěděl dlouho , že se pístky třmenů musí mazat pouze pastou se silikonem , kombinace vazelíny a měděnky mělo za následek změknutí a nabobtnání pracovek , následně se mi tam dostala vlhkost a pístky se začaly přidírat. Na brzdách jsem ale nic zvláštního nepozoroval , nic co by ovlivnilo jízdu , jen jsem nato přišel při přezouvání pneu na letní. Já to vše rozebral a vyčistil a namazal Lukosanem M14 . Samozřejmě ještě zakoupil sadu prachovek na třmeny. No a samozřejmě s tou spotřebou o 2 lt dolů byla legrace :D/ :D/ :D/ . Spíš bych bral 2 lt té dobré domácí slivky :D/ :D/ :D/ .
Přílohy
477858.jpg
477858.jpg (7.14 KiB) Zobrazeno 3314 x
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

ja som na to ze malo brzdim doplatil. Proste sa tie brzdy moc nehybu a preto som mal posledny rok trochu problemy najma so zadnymi. takze je dobre to cas o dcasu pustit na neutral z kopca a prebrzdit to do cervena 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od mikodim »

Pavel , tým vyssie uvedeným som chcel len ukazat na to ,ze sa nedá jednoznacne povedat ci je lepsia jazda na neutrale alebo zaradenou rychlostou dole kopcom. Kazdy skusený vodic vie posudit kedy je co vyhodnejsie.. len sa casto stretavam s tým ze ludia nechápu ako je to mozne ze mam zaradenu 5 dole kopcom a spotreba je nula.. Ale to sú pozostatky "karburátovej doby" A este k tej spotrebe, mám asi tak ako si pisal a este o kus nizsiu ,kedze jazdime v aute len dvaja a dialnice tak okolo 120km/h.

K tým brzdam:
uz kotuce vobec nesetrým - plyn brzda a som zistil ze im to viacej prospieva /asi menej usadeneho prachu z dosticiek??/
Totiz TRW kotuce mi vydrzali asi 2 mesiace a zacali triast + jeden zhrdzavel - reklamacia uznaná /chyba materialu/ .. Kotuce Brembo po cca 2000km to iste - po zahriati auto zacalo vybrovat. Tak som im potom daval poriadne zabrat a nesetril som ich ,kedze doteraz som daval pozor aby som ich neprehrial a aj tak triasli. A po agresivnejsej jazde sa to zlepsilo - trasie uz len medzi 60 - 80km/h.. a ak sa to dalej nezlepsi tak ich hodim na sustruch,lebo sa mi nechce zase riesit reklamacie. Hádzavost nabojov je OK ,naprava je OK, brzdy su OK,spôsob jazdy OK, teda kotuce jednoznacne smejdy smejdy smejdy a je uz asi jedno aká znacka. Nabuduce bud Zimmerman a teoreticky pokoj, alebo nejake najlacnejsie kotuce a ak budu problemove tak len dookola reklamovat a stale ich menit :)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Dalin »

Já jsem kotouče u prvního Accentíka měnil po 150 tis dal jsem tam Nipparts, ptal jsem se majitele a má najeto kolem 380 tis. a ještě je neměnil.
U současného mám najeto teprve 58tis., takže to neřeším.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

Měnil už jste někdo prachovky na brzdových válečkach ?? :roll: , jenom poradit jak to jde a jak se to dělá ? :-k
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od benny »

Tak jsem pátral po opravných sadách na třmeny na mého ácu a nikde jsem nic konkrétního nenacházel ](*,) , až jsem kouknul na ácovo dvojče - Kia Rio II - brzdové třmeny jsou na obě auta úplně shodné =D> =D> ( objednací čísla jsou na přední i zadní stejná , stejný výrobce ) , ovšem u :hyu: sehnat opravné sady nelze , nejsou v nabídce , kdežto u Kia mají vše a vzhledem k tomu , že mají shodné třmeny tak to pasuje i na naše áci ( aspoň teda na 1,4 benzin ano , na diesel jsem nekoukal ). Stačí chvilku zapátrat a pak už jen vybírat dle cen dodavatelů :D/ :D/ . Výrobce - Autofren Seinsa . Oproti origo cenám u :hyu: , jsou tyhle propastný rozdíl =D> =D>
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

benny píše:Měnil už jste někdo prachovky na brzdových válečkach ?? :roll: , jenom poradit jak to jde a jak se to dělá ? :-k

mas odemne SZ
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od mikodim »

No pri 110tis km sa mi odlepili zadne celuste :) Zatiahol som rucnu, potom uvolnil a zadne koleso ostalo zablokované. Po zhodení bubna spadli odlepene na zem.. este ze sa to stalo doma na dvore a nie niekde costou na dovolenku.. Nstastie to má v zadu aj kotucove brzdy takze nieje problem s tym dalej jazdit az do vymeny zadnych celustí.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od 69pavel »

mikodyme nez budes objednavat nove celisti rucky tak si zmer prumer bubnu pro oblozeni rucni brzdy nekde totiz jsou prumer 168mm a nekde 170mm at potom nelaborujes co stim ze nejde nasadit zadni kotouc na oblozeni rucky
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od mikodim »

OK diky za radu, to by ma ani nenapadlo ze moze byt rôzny rozmer. . Co som pozeral tak sa daju objednat len 168mm , ale poslal som do objednavky typ kotuca ktory som tam daval novy asi pred rokom nech overia ci budu vhodne tieto celuste ktore som objednal na ten typ kotuca resp. bubna...
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy brzd

Příspěvek od Mexican »

ja som si omylom objedla zle. takze pouceny z tohto nezdaru by som to nechal na servise. Ono vymenu pakien rucnej brzdy mi nacenili vratane materialu na 1208 Kc (pakny) + 400-500kc praca
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“