auto ťahá do strany

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

auto ťahá do strany

Příspěvek od mikodim »

pozdravujem.. mám Accent CRDi 2007, a mám problem,že ked auto nieje zatazene - som len sám,alebo zo spolujazdcom- všetko je OK. No ked este v zadu sedia dvaja, auto mi zacne tahat do prava a volant mam o niekolko stupnou otoceny do lava aby auto islo rovno. No co je zaujimave, ked v zadu sedi len 1 osoba za soferom auto ide v pohode , no ked si presadne do prava (za soferom je prazdne sedadlo) auto zacne tahat do prava. Nemáte niekto podobnu skusenost ? Čo to moze sposobovat? Predna naprava je po komplet GO + geometria,komplet nove pneu,brzdy.
Přílohy
2013-06-07 16.40.04.jpg
2013-06-07 16.40.04.jpg (36.81 KiB) Zobrazeno 3551 x
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od alarm »

Mne to robí po prezutí na zimné, aj teraz. Nepohla geometria, na letných to nerobí. Najúčinnejší spôsob odstránenia je dať pneumatikám vyšší tlak, napr.2,3...skús, možno to to pomôže. Pri vyššom tlaku už nie sú pneu tak mäkké a dotyková plocha je viac k stredu pneumatiky.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od MICHAL77 »

Foukat gumy na vyšší tlak než doporučený je blbost, obzvláště u zimních pneu. Gumy se pak sjedou na středu a né rovnoměrně. Zadruhé to nebude sedět jak má, naopak v zimně ve sněhu je lepší nižší tlak a lépe to sedí atd...

Nechal bych udělat geometrii komplet, né jenom předku. Vypadá to na vůli v uložení zadní nápravy.

Pokud by to bylo gumama tak zkus přehodit LZ za PZ a zkus, pak to můžeš zkusit i s předníma. Mělo by to táhnout na opačnou. Pokud to bude stejné tak hledej vůli.
.........
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od petr.s »

MICHAL77 píše:Foukat gumy na vyšší tlak než doporučený je blbost, obzvláště u zimních pneu. Gumy se pak sjedou na středu a né rovnoměrně. Zadruhé to nebude sedět jak má, naopak v zimně ve sněhu je lepší nižší tlak a lépe to sedí atd...

Nechal bych udělat geometrii komplet, né jenom předku. Vypadá to na vůli v uložení zadní nápravy.

Pokud by to bylo gumama tak zkus přehodit LZ za PZ a zkus, pak to můžeš zkusit i s předníma. Mělo by to táhnout na opačnou. Pokud to bude stejné tak hledej vůli.
"Vypadá to na vůli v uložení zadní nápravy" ](*,) ](*,) a na to si přišel jak?? Jasně píše, že na letních nedělá....na zimních dělá....z toho tedy plyne co?? že problém je v kolech....záhada vyřešena...stačí proházet kola a je to...není důvod hledat nějaké zbytečné problémy... =D>
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od MICHAL77 »

petr.s píše:
MICHAL77 píše:Foukat gumy na vyšší tlak než doporučený je blbost, obzvláště u zimních pneu. Gumy se pak sjedou na středu a né rovnoměrně. Zadruhé to nebude sedět jak má, naopak v zimně ve sněhu je lepší nižší tlak a lépe to sedí atd...

Nechal bych udělat geometrii komplet, né jenom předku. Vypadá to na vůli v uložení zadní nápravy.

Pokud by to bylo gumama tak zkus přehodit LZ za PZ a zkus, pak to můžeš zkusit i s předníma. Mělo by to táhnout na opačnou. Pokud to bude stejné tak hledej vůli.
"Vypadá to na vůli v uložení zadní nápravy" ](*,) ](*,) a na to si přišel jak?? Jasně píše, že na letních nedělá....na zimních dělá....z toho tedy plyne co?? že problém je v kolech....záhada vyřešena...stačí proházet kola a je to...není důvod hledat nějaké zbytečné problémy... =D>

Zde je zase někdo chytrej, ale číst evidentně ještě neumí... No jak čtu tak čtu a nikde o zimních natož letních gumách ani zmínka, takže klídek a šoupej raději jen nohama... :lol:

pozdravujem.. mám Accent CRDi 2007, a mám problem,že ked auto nieje zatazene - som len sám,alebo zo spolujazdcom- všetko je OK. No ked este v zadu sedia dvaja, auto mi zacne tahat do prava a volant mam o niekolko stupnou otoceny do lava aby auto islo rovno. No co je zaujimave, ked v zadu sedi len 1 osoba za soferom auto ide v pohode , no ked si presadne do prava (za soferom je prazdne sedadlo) auto zacne tahat do prava. Nemáte niekto podobnu skusenost ? Čo to moze sposobovat? Predna naprava je po komplet GO + geometria,komplet nove pneu,brzdy.
.........
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od petr.s »

alarm píše:Mne to robí po prezutí na zimné, aj teraz. Nepohla geometria, na letných to nerobí. Najúčinnejší spôsob odstránenia je dať pneumatikám vyšší tlak, napr.2,3...skús, možno to to pomôže. Pri vyššom tlaku už nie sú pneu tak mäkké a dotyková plocha je viac k stredu pneumatiky.
Taky asi nečteš, není tam jen jedna reakce....A hlavně si nezapomeň na zimu upustit kola na poloviční tlak, aby se ti lépe zařízly do sněhu, chytrolíne z Třebíče.... =D>
Naposledy upravil(a) petr.s dne 02 lis 2013, 20:25, celkem upraveno 2 x.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od MICHAL77 »

Jo jenže Alarm reagoval na ten první příspěk - radil ze své zkušenosti, stejně jako já radil k prvnímu příspěvku. To pochopí asi každej, ostatně Alarm se na nic neptal :lol: .....

Jo chytroprďolíne z Jihlavy kolik toho máš najěžděno??? Asi klasika dnešní řidič, chytrej a nic neporadí, pak to na těch našich silnicích nemá tak vypadat ](*,) .
.........
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od petr.s »

Á už to vidím, zmátlo mě, že jsi splácal oba příspěvky do jednoho.... #-o
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od petr.s »

MICHAL77 píše:Jo jenže Alarm reagoval na ten první příspěk - radil ze své zkušenosti, stejně jako já radil k prvnímu příspěvku. To pochopí asi každej, ostatně Alarm se na nic neptal :lol: .....

Jo chytroprďolíne z Jihlavy kolik toho máš najěžděno??? Asi klasika dnešní řidič, chytrej a nic neporadí, pak to na těch našich silnicích nemá tak vypadat ](*,) .
Jj, přesně jak píšeš, mladej nezkušenej kluk, táta mi teď koupil novou ix35 za dobrý chování, tak teď honím vlny, ale já se to doučím... :oops:
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od alarm »

aby bolo jasno....
Bol som na najdrahšej geometrii v Blave,urobili predok aj zadok, pred tým som prehadzoval som gumy...bol to ešte horšie... potom ďalšia geometria v :hyu: ,pomohla tak na 1/2, zmenšilo sa to, ale ťahalo.
Vyšlo ma to na nejakých 80€....Nech si každý robí, čo uzná za vhodné, mne to prefúkanie gúm neprekáža, ale pomohlo mi to. Kolega mal podobný problém, tiež bol na geometri, tiež nepomohlo, riešením bolo trochu pridať do gúm. Zaleží od miesta ležoviska. Ak niekto býva v horách a každý deň šplhá po snehu do kopcov, tak tam rozhoduje, ako ma nafúkané gumy. V Blave je sneh tak tri krát do roka... teda ani nie sneh, ale pri tom počte vozidiel rozjazdená kaša, a keď je , tak sa ide 30 kou a cesta 7 km z práce mi trvá trištvrte hodinu. Poladovica ak, náhodou je, tak je len na parkovisku a oknách, zbytok ciest je stopený.
Princíp je v tom, že správne nahustená guma je rozplácnutá a dofúkaním sa síce zmenšuje dotyková plocha ,ale centruje sa na stred pneumatiky.

A k tomu prehadzovaniu gúm... pozor na smer rotácie, takže ak sú gumy obuté, len predok za zadok.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od Martun »

O tom směru rotace jsem to také chtěl napsat, ale pokud by to měl jen na vyzkoušení na test se stejným obsazením vozu, tak na tu chvíli vyměnit levou za pravou bych neviděl tak tragicky. Na stálé ježdění už ale ne samozřjmě.. teda pokud má samozřejmě směrovky!!!!
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od mikodim »

Kolesa som uz prehadzoval ako sa len dalo (nemam smerový dezen).. Zaujimave na tom je to, ze sa to prejavuje ked je zatazená hlavne zadna prava strana auta...Ked je len jedna osoba za vodicom tak volant ani nemusim drzat a auto ide krasne rovno.
O tyzden prehodim na zimne pneu ,ale neverim ze to pomoze, chcem este raz na geometriu. No ked by bola zlá tak by to malo tahat stale do prava,nie? Alebo zatazenim zadnej casti sa odlahčí predna a to sa potom viac prejavuje zla geometria? Vôlu v napravach som nenasiel, no skusim este na STK nech mi pozru komplet podvozok. Ked to vyriesim(dúfam) napišem kde bol problem.. mam najazdene 100tis km, cize zadok by nemal byt este KO, aj ked predna naprava uz je po GO kedze pár capov uz bolo KO tak som vymenil kompet vsetky capy,ulozenia tlmicou , silenbloky,tycky.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od gustavo »

mikodim píše:Kolesa som uz prehadzoval ako sa len dalo (nemam smerový dezen).. Zaujimave na tom je to, ze sa to prejavuje ked je zatazená hlavne zadna prava strana auta...Ked je len jedna osoba za vodicom tak volant ani nemusim drzat a auto ide krasne rovno.
O tyzden prehodim na zimne pneu ,ale neverim ze to pomoze, chcem este raz na geometriu. No ked by bola zlá tak by to malo tahat stale do prava,nie? Alebo zatazenim zadnej casti sa odlahčí predna a to sa potom viac prejavuje zla geometria? Vôlu v napravach som nenasiel, no skusim este na STK nech mi pozru komplet podvozok. Ked to vyriesim(dúfam) napišem kde bol problem.. mam najazdene 100tis km, cize zadok by nemal byt este KO, aj ked predna naprava uz je po GO kedze pár capov uz bolo KO tak som vymenil kompet vsetky capy,ulozenia tlmicou , silenbloky,tycky.
zkusím si tipnout - prasklý PZ tlumič, pokud máš ještě originál tlumiče, tak žádný div, taky jsem s tím měl při tomto nájezdu problémy a dokonce musel jezdit 3000 km na prasklém tlumiči, protože prostě nebyly dostupné nové (myslím Kayaby, originály nechci)
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od rokolo »

Také mne to napadlo, jestli to není tlumičema...ale pozor na test tlumičů, ten nebývá vždy odpovídající reálnému stavu tlumičů [-X
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: auto ťahá do strany

Příspěvek od mikodim »

Zadne tlmice boli menene cca pri 80tis km, no tie som zatial nekontroloval..auto je stabilne tak som sa na tlmice nezameriaval.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“