loziska s nabojom / zadna naprava

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

10martin11
**
Příspěvky: 169
Registrován: 15 zář 2013, 19:28

Re: loziska s nabojom / zadna naprava

Příspěvek od 10martin11 »

OK, optimal uz urcite nedam
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: loziska s nabojom / zadna naprava

Příspěvek od rokolo »

Tak jsem po 160tis. km vyměnil zadní ložiska. Donutilo mne k tomu pravé zadní kolo, které se začalo neúměrně přehřívat. Původně jsem si myslel, že je to parkovací brzda nebo kotoučová brzda. Nicméně vylučovací metodou jsem dospěl k tomu, že je to ložisko. Akorát mne mátlo, že nehučí ani nejeví známky nějaké vůle. Pořídil jsem ložiska SRN a provedl výměnu dle návodu na youtube. Práce to není nijak extrémně složitá, ale narazil jsem na problém, který na videu nebyl vidět. Náboj s ložiskem je "těsně" zasunut do "plechového krytu" kotoučové brzdy a toto spojení jaksi zrezivělo a "srostlo" v jeden celek. K uvolnění tohoto spojení bylo zapotřebí značného silového rázu..... No výměna se nakonec povedla a to přehřívání bylo opravdu ložiskem. Nutno ještě dodat, že o proti pravé straně byl chod ložiska o něco málo tužší......že by už bylo suché začínalo se zadírat ](*,)
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7902
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: loziska s nabojom / zadna naprava

Příspěvek od Mexican »

fiha.. pekna praca.. ja som mal problem s loziskom pri cca 30 000km (lave predne, vymena na zaruku)), odvtedy nic. Momentalne 320 000km. tiez som nad tym premyslal, ci uz to nebude pomaly aktualne, ale nechcem sa do toho hrabat ked nemusim. Ako to vyslo cenovo a potreboval si na to nejake spesl pripravky? (alebo staci razovy utahovak/povolovak a dobra gola)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: loziska s nabojom / zadna naprava

Příspěvek od rokolo »

Není potřeba speciálního nářadí, stačí gola a klíč na kola. Cenově to vyšlo pro obě kola na cca 3300,-Kč i s dopravou. Volil jsem zlatou střední cestu, ale čas ukáže jestli jsem měl štěstí na dobré kusy... Pokud ložiska nevykazují žádné anomálie, tak bych je neměnil. Teoreticky by měly vydržet po celou dobu životnosti auta.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“