Kmitanie volantu/vibracie volantu

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Takze tento problem sme v servise riesili, samozrejme mi vyvazili kolesa, aj ked pred troma tyzdnami boli vyvazovane pri prezuti pneu... To nevyriesilo nic, lebo ja som sa nestazoval na kmitanie volantu pri 130 km a pod. V predajni nemali Accenta CRDi, tak sme nemohli porovnat, mali tam len i30 CRDi, tak tu sme skusili a na moj udiv tam som to citil tiez. Takze neviem, ci som ja moc fajnovy, alebo ci to hyundaiacke auta maju proste zle od vyroby. Ale ako citam vase prispevky, vam to nerobi nic (teda ak to vibrovanie co citim vo volante ja nepovazujete vy za normalne...). Najviac su tieto vibracie citit pri stati na mieste na volnobehu. Ale zo servisu som potom ziskal stanovisko, ze to nie je normalne a ze sa na to pozru, ale ze na to budu potrebovat den, dva. Udajne mozu rozoberat aj cely motor :shock: . No ale uprimne povedane, davat si tento prakticky novy motor rozoberat ¨skusenymi¨ technikmi z hyundaiu sa mi moc nechce :?
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

peaty píše:Takze tento problem sme v servise riesili, samozrejme mi vyvazili kolesa, aj ked pred troma tyzdnami boli vyvazovane pri prezuti pneu... To nevyriesilo nic, lebo ja som sa nestazoval na kmitanie volantu pri 130 km a pod. V predajni nemali Accenta CRDi, tak sme nemohli porovnat, mali tam len i30 CRDi, tak tu sme skusili a na moj udiv tam som to citil tiez. Takze neviem, ci som ja moc fajnovy, alebo ci to hyundaiacke auta maju proste zle od vyroby. Ale ako citam vase prispevky, vam to nerobi nic (teda ak to vibrovanie co citim vo volante ja nepovazujete vy za normalne...). Najviac su tieto vibracie citit pri stati na mieste na volnobehu. Ale zo servisu som potom ziskal stanovisko, ze to nie je normalne a ze sa na to pozru, ale ze na to budu potrebovat den, dva. Udajne mozu rozoberat aj cely motor :shock: . No ale uprimne povedane, davat si tento prakticky novy motor rozoberat ¨skusenymi¨ technikmi z hyundaiu sa mi moc nechce :?
ja mam pri studenom motore tiez velmi lahke vibracie na volante, ale uprimne povedane neprikladam tomu velku dolezitost
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Takze tie slabe vibracie vo volante su pre hyundai asi normalne. Skusal som iny Accent CRDi, i30 CRDi a citil som tam tie vibracie stale. Takze pravdepodobne musi ten volant trosku vibrovat aj vam ostatnym, len ja som asi moc fajnovy a citim to tam, kdez to vy nie :lol: Ja som to porovnaval s Fordom TDCi a tam vo volante vazne nie je nic citit, ani tuk...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
hubis
*
Příspěvky: 55
Registrován: 15 úno 2008, 14:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubis »

Po přezutí na nové letní, jsem také cítil vibrace a to při 120 a nahoru. Na zimákách nic, vše OK. Tak jsem nelenil a zajel do jiného pneuservisu, kde mají nové vyvažovací zařízení a na levé přední 5g a pravé přední 10g/40g!! Vyvážili a je to OK. Tak jsem to měl já :D
Hyundai Accent 07/07
1.5 CRDi Elegance Gold beige ZLATUNA
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

jj na vyvazeni se nevyplati jezdit do nejakyho "ubohyho" pneuservisu. nekdo kdo se stim nechce piplat si na pristroji nastavy vetsi toleranci (odbornej nazev nevim.. :D ) no a sup stim na auto a pak to poznas pri vyssich rychlostech :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Ja som rozpraval o trosku inych vibraciach :wink:
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
hubis
*
Příspěvky: 55
Registrován: 15 úno 2008, 14:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubis »

Po přezutí na nové letní, jsem také cítil vibrace a to při 120 a nahoru. Na zimákách nic, vše OK. Tak jsem nelenil a zajel do jiného pneuservisu, kde mají nové vyvažovací zařízení a na levé přední 5g a pravé přední 10g/40g!! Vyvážili a je to OK. Tak jsem to měl já :D
Hyundai Accent 07/07
1.5 CRDi Elegance Gold beige ZLATUNA
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od adam221 »

peaty píše:Ja som rozpraval o trosku inych vibraciach :wink:
Tiez citim vibracie na volante pri studenom motore, a pri zohriatom su mensie.... a to len obcas a podla toho ako stojim a ako mam vytoceny volant... Stretol som sa s tym aj u inych vyrobcov.. Zatial to neriesim.. Pri cca 120km/h je to hladke, tak isto pri 150km/h bez vibracii..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Příspěvek od vojtop »

Tak som si to vyskusal tiez a moj poznatok je, ze pri volnobehu citim velmi slabe vibracie, ale az ked chytim volant fakt pevne do ruk, opticky sa to zistit neda a pri beznom drzani to takisto neregistrujem. Na druhej strane, na volnobeh je ten motor (1,4/71kW) taky tichy a pokojny, ze ani neviem, ze mam nastartovane
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Uživatelský avatar
taki_kps
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2008, 23:08
Bydliště: SK, blizko Senca

Příspěvek od taki_kps »

dnes som aj ja skusal vibracie na volante, pocitujem ich aj ja, ale su velmi jemne. Pravdu povediac zaregistroval som ich az teraz ked som sa na to sustredil
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, space silver, 01/08
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

podľa mňa je to cítiť na Hyundai len kvôli tomu, že máme trochu tvrdšie plasty, ako napr. na škodovkách a lepšie cítiť vibrácie. keby sme si volant potiahli kožou, určite by to nebolo cítiť. tie vibrácie sú naozaj len úplne minimálne a podľa mňa na každom nafťáku by to bolo cítiť.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

berte tie vibracie ako pozitivum :)

aspon viete ze mate auto nastartovane a ze s vami komunikuje :lol:

ked som mal oxcafku f TDi tak tam to na volnobehu vibrovalo este aj na streche.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Alena
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2008, 19:08

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od Alena »

Som majiteľom Accentu iba mesiac, ale tie vybracie cítim tiež. Hlavne keď motor beži na voľnobehu. A to mám potiahnutý volant v koži a je to cítiť niekedy poriadne!!!
Accent 1.5 CRDi 81kw elegance, strieborný
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od DEXTER »

je normalne citit vibracie u CRDI na volnobehu to citim aj ja
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: Kmitanie volantu/vibracie volantu

Příspěvek od peaty »

Tie vibracie su neni citit len pri volnobehu, to clovek citi stale, po rovine, do kopca atd. Su iste otacky, pri ktorych to skoro vobec nie je citit, ale co z toho... Podla mna to nie je normalne, ale hyundai toto zjavne este nevyriesil...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“