Rachtání při nízké rychlosti na rozbité cestě

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Příspěvek od rokolo »

Mně drnčí, rezonuje nějaký plast při nízkých otáčkách motru. Jedu třeba na čtyřku a když se otáčky dostanou na hodnotu cca 1700 - 1800, tak to začne rezonovat. Občas zkouším okolo sebe šahat na různá místa, ale ještě jsem nenašel to správné. Jinak tento pazvuk využívám jako "informační signál" k tomu, že už mám přeřadit 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problem odstraneny

Příspěvek od _miv_ »

llubos píše:
_miv_ píše:takze moje klepotanie v oblasti volantu resp volantovej tyci je odstranene. v servise mi to dnes odstranili, takze som spokojny s pracou servisu. jednalo sa o nejaky neutiahnuty sroubik na volantovej tyci resp na dacom co sa tyka volantovej tyci... uz mi zostava len ta voda medzi tesneniami dveri, ktora ma traaapi :(
v ktorom servise si bol?
Portas ZV
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

ja ked som nastartoval pocul som niekedy nieco z motora ako pisklavy zvuk tak som patral co to je a je to predny chladic :) ked som ho pritlacil jemne prstom prestalo to , dole je uchyteny v nejakom puzdre ked vibruje pri mensich otackach tak to robi ten zvuk staci to namazat a je to
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geronimo_cz »

David C3 píše:na kterém silenbloku ??? :wink:

heh.. sem snad mechanik? :D :D pro me bylo dulezity, ze sem to tam dal a rachtalo to aa dys sem si ho vzal zpatky, tak uz byl kliidek.. 8) dyby mi rekli, ze tam turci zapomeli mesec zlataku, tak mi to je jedno 8)

ale rachtalo to jakoze v pravo ve predu, no..
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enigmatique »

DEXTER píše:ja ked som nastartoval pocul som niekedy nieco z motora ako pisklavy zvuk tak som patral co to je a je to predny chladic :) ked som ho pritlacil jemne prstom prestalo to , dole je uchyteny v nejakom puzdre ked vibruje pri mensich otackach tak to robi ten zvuk staci to namazat a je to
Ahoj, tak ja mam ten isty problem s tym, ze mne sa to zacne prejavovat, ked sa mi zahreje motor a robi to len pri volnobeznych otacka.

Tento stvrtok som objednany do servisu, tak to idu spravit. Vedel by si mi povedat, kde presne to treba namazat a cim ? Dole to je ulozene tusim na 4 alebo 5 gumennych puzdrach a hore uchytene 2 srobmi cez gumenne puzdra. Diky vopred za info...
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Enigmatique píše:
DEXTER píše:ja ked som nastartoval pocul som niekedy nieco z motora ako pisklavy zvuk tak som patral co to je a je to predny chladic :) ked som ho pritlacil jemne prstom prestalo to , dole je uchyteny v nejakom puzdre ked vibruje pri mensich otackach tak to robi ten zvuk staci to namazat a je to
Ahoj, tak ja mam ten isty problem s tym, ze mne sa to zacne prejavovat, ked sa mi zahreje motor a robi to len pri volnobeznych otacka.

Tento stvrtok som objednany do servisu, tak to idu spravit. Vedel by si mi povedat, kde presne to treba namazat a cim ? Dole to je ulozene tusim na 4 alebo 5 gumennych puzdrach a hore uchytene 2 srobmi cez gumenne puzdra. Diky vopred za info...
dnes ráno taky z motoru nějaké povrzávání tak otevřu motor jen se dotknu chladiče a je klid.. tak to pak musím pořešit. ale ja dojedu do servisu a to zrovna dělat nebude tak se mě zas vysmějou
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od disius »

Zdravim,
v poslednom case som si vsimol, ze pri pomalsom prejazde nerovnosti na ceste pocujem zo zadu (akoby od kufra) pukanie, alebo hrkotanie... Zaujimave je ze mi to nerobi stale, iba niekedy... Spociatku som myslel ze nieco v kufry, ale kompletne som ho vypratal a ten zvuk sa opet objavil... Neviete mi niekto poradit co to moze byt?
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od disius »

Hmmm...ked tak rozmyslam skor by som to nazval pukanie, alebo vrzganie...
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enigmatique »

David C3 píše:
Enigmatique píše:
DEXTER píše:ja ked som nastartoval pocul som niekedy nieco z motora ako pisklavy zvuk tak som patral co to je a je to predny chladic :) ked som ho pritlacil jemne prstom prestalo to , dole je uchyteny v nejakom puzdre ked vibruje pri mensich otackach tak to robi ten zvuk staci to namazat a je to
Ahoj, tak ja mam ten isty problem s tym, ze mne sa to zacne prejavovat, ked sa mi zahreje motor a robi to len pri volnobeznych otacka.

Tento stvrtok som objednany do servisu, tak to idu spravit. Vedel by si mi povedat, kde presne to treba namazat a cim ? Dole to je ulozene tusim na 4 alebo 5 gumennych puzdrach a hore uchytene 2 srobmi cez gumenne puzdra. Diky vopred za info...
dnes ráno taky z motoru nějaké povrzávání tak otevřu motor jen se dotknu chladiče a je klid.. tak to pak musím pořešit. ale ja dojedu do servisu a to zrovna dělat nebude tak se mě zas vysmějou
Takze situacia je nasledovna. Minuly stvrtok som absolvoval z tohto dovodu servis v TT. Vystriekali mi tuhou vazelinou (WURTH sprej) vsetky gumenne ulozenia chladica. Na chvilu to zabralo, avsak o par dni sa ten vrzgot objavil opät. Takze sme sa nakoniec dohodli, ze vymenia vsetky tie gumicky. Ja preto dufam, ze ak by to nebolo gumami aspon budu nuteny ten chladic dat von a snad uvidia o co sa to opiera...

Takze ked budem mat nejake novinky, tak sa ozvem.

P.S. Na tie gumicky si zrejme este pockam, kedze na Slovensku prebieha vymena importera.
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Příspěvek od DEXTER »

ja presne neviem kde v ktorom uchyte to vrzga ale je to dole moc som to nesriesil , ale aj ked s tym chladicom pomykas do stran tak pocujes ten zvuk nemusi byt motor vobec nastartovany
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Tak a mám další pazvuky, tentokrát při plném rejdu doprava (při obou směrech jízdy) se ozývá od PP kola: kvikvikvikvikvikvi... :?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

disius píše:Hmmm...ked tak rozmyslam skor by som to nazval pukanie, alebo vrzganie...
Mě na tuto závadu měnili gumové uložení zadní nápravy...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
uhrinson21
*
Příspěvky: 36
Registrován: 26 lis 2011, 13:16

Re: Rachtání při nízké rychlosti na rozbité cestě

Příspěvek od uhrinson21 »

Zdravim vsetkych.
mam podobny problem ako bolo popisane na zaciatku temy. pri prejazde nerovnosti na ceste v rychlosti medzi 40-60 km/h a zaradenom 3. prevodovom stupni, pri otvorenom okne pocujem neprijemny kovovy zvuk z motorovej casti, pri zaradeni 4. prevodoveho stupna a zosliapnuti plynu sa tento zvuk zintenzivni. pred niekolkymi mesiacmi mi menili predne tlmice lebo lavy bol vyteceny a aj ulozenia (zvuk bol pocutelny aj pred vymenou) a v domneni, ze je to sposobene prave starymi tlmicmi ma prekvapilo, ze zvuk zostal... bol som v jame a skusal som dotahovat skrutky na ktore som dosiahol, no vacsina bola v poriadku az na jednu, ktora je skrz zadny silentblok, ktory drzi motor a prevodovku. skrutku som dotiahol, no stale ten kovovy zvuk trva. vedeli by ste mi poradit co by to mohlo byt? este podotknem, ze ho nepocut nad 60km/h
Hyundai Accent 1,5 CrDi VGT, Elegance, Ebony Black, 05/2006

rádio: ALPINE CDA-117Ri
procák: ALPINE PXA-H100
predne repro: RS Audio Revelation 165
subwoofer: JL Audio 12W3V3-2
zosíky: uDimension 800.4, Audio System X-ION 280.2
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rachtání při nízké rychlosti na rozbité cestě

Příspěvek od cert »

Co tyčky stabilizátoru, ty jsi kontroloval? To samé ty přední (větší) silentbloky na ramenech př. nápravy. Obojí by ale asi klepalo stále. Co výfuk, není nějak volný (kamarádovi namontovali kdysi na Felicii Construct a pak se taky objevily klepavé zvuky - klepal výfuk o to domontované zamykání zpátečky) v určitých otáčkách může vibrovat a o něco klepat.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
uhrinson21
*
Příspěvky: 36
Registrován: 26 lis 2011, 13:16

Re: Rachtání při nízké rychlosti na rozbité cestě

Příspěvek od uhrinson21 »

Co sa tyka silenblokov hornych, tak lavy, ktory vidiet je v poriadku a fest dotiahnuty a ten pravy som este nehladal, bude niekde zabudovany, asi pod filtrom... dalsia vec, ked som bol pred zimou s problemom klepania/kovovy zvuk z mot, casti, prezreli mi zo spodu auto a povedali, ze to bude asi vybitymi silenblokmi na stabilizatore, no mne sa to akosi nechce verit, ved som s tym pomykal a nezdalo sa mi, ze by to bolo vymlatene...
Hyundai Accent 1,5 CrDi VGT, Elegance, Ebony Black, 05/2006

rádio: ALPINE CDA-117Ri
procák: ALPINE PXA-H100
predne repro: RS Audio Revelation 165
subwoofer: JL Audio 12W3V3-2
zosíky: uDimension 800.4, Audio System X-ION 280.2
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“