2. Garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

Alf6: Nesmí, ale třeba teď na druhou garančku jedu do Hodonína do VISTA caru a tam mi to když jsem si to u nich domlouval a žádal o to bylo povoleno, prý můžu koukat na výměnu oleje, filtrů, mrknout pod auto...

Ono to je o domluvě a přístupu servisu, díky tomu pokud budu spokojený vím kam se vracet a ne do předraženýho Brna kde ještě, že u nich servisujete auto je tím hrozně otravujete...

Radši si takhle vemu na den dovolenou, zajedu si 60km do Hodonína jak se dívat na otrávený rypáky a platit uměle přemrštěný ceny.
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Reklama
 

petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od petr.s »

Nedělal bych ukvapené závěry, ono třeba tu plochu kotouče nemusel vůbec nikdo nastříkat, ale mohla tak být z výroby. Např. značka ATE takto dodává kotouče už delší dobu, v úplně stejném odstínu jak je na fotce, je to antikorozní ochrana, která se po pár km obrzdí. Třeba ten mechanik stříkal jen to kolem a někdo z něj hned udělá bůhví co...A přesně takhle to vzniká...Samozřejmě za předpokladu, že jsou ty kotouče dávané nové.
Naposledy upravil(a) petr.s dne 29 črc 2015, 13:52, celkem upraveno 1 x.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od petr.s »

Zde je názorný příklad, zadní kotouč na R Scénic.
Přílohy
20150729_134047.jpg
20150729_134047.jpg (71.12 KiB) Zobrazeno 1599 x
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od t0x!n »

To by asi nepsal:1. promazány všechny brzdové čepy včetně vyčištění čelistí a nastříkání stříbrnou barvou proti korozi a cenu komplet 2500Kc, kolik by stala garancka 1Kc?
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

petr.s: a vidis tu desticku? Vidis ochranu vodicich cepu? Vidis tu ccca 6cm zcakanou hadici? Ja vidim vsechno akorat monilite zastrikany sprejem a dost zive si predstavuju, jak je to vsechno pekne prilepeny. Btw, originalni kotouc na i30 II by mel mit "bubnovou" cast cernou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od petr.s »

Taky na to teď koukám, že tam nikde není psáno, že jsou kotouče nové.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

Ja se k tem nazorum nebudu radsi ani vyjadrovat..... Zamestnanci te firmy to delaji vice jak 10 let ( pred tim 5 let v autorizaku)... Ten nastrik je Al spray, kteremu predchazi dukladne vycisteni a promazani + keramika. Potom nastrik a dalsi rok znova. Vysledek vy chytraci?..... Ani jeden vymeneny brzdovy trmen se zarezlymi cepy a ani jedna nerovnomerne sjeta deska..... Ten servis se stara o vice nez 500 Hyundaiu, ktere nemaji ani po 5-ti letech ani jeden problem a miluje dementy, kteri tam nikdy nebyli a chytraci.... Kdo z vas ma vyucni list automechanik, tak ho bezte vratit, nebo prijdte do Automimy na skoleni....
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

Hardcam píše:petr.s: a vidis tu desticku? Vidis ochranu vodicich cepu? Vidis tu ccca 6cm zcakanou hadici? Ja vidim vsechno akorat monilite zastrikany sprejem a dost zive si predstavuju, jak je to vsechno pekne prilepeny. Btw, originalni kotouc na i30 II by mel mit "bubnovou" cast cernou.
By mel mit bubnovou cast cernou? Cha cha cha a kde to je predepsane? A cim to bude lepsi, kdyz to bude cerne? ..... Chci znat vysvetleni..nebo omluvu vsem, kteri to striknou na jinou barvu. I kdyby to bylo v barve posrane, tak to je jedno... Bubnova brzda brzdi uvnitr a je ji uplne jedno, jestli nahore je ruzova.... Ja bych vas vsechny chtel mit na servise jako poradce.......
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

Omlouvam se.... Jmenuji se Michal Mílek a jsem spolumajitel Automimy..... Moje registrace je autotitop a je to muj stary nick.... Jsme srdcari Hyundai a davame do toho vse a u znacky jsme dele nez 10 let... Snazime se delat pro ty auta maximum za polovicni cenu a urazi nas nazory lidi, kteri o tech autech nic nevi a poslapavaji nasi praci.... Verime, ze vy vsichni, kteri nas tady pochvalili, jste byli s nami spokojeni a verte, ze se o vase milacky starame s nejlepsim svedomim a ostatni zvu k nam na zdarma rozebrani a vycisteni brzd a ukazeme vam vsem, kde Hyundai udelal botu.......nebo si to udelejte doma a mrknete na cepy trmenu..... A pardon za barvu na prachovkach, ktera se oloupe a nicemu nevadi
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

A jeste jsem zapomel........ Nejvice tady pinda nekdo, kdo na Sonatu rve repasovane trmeny z Audi A6 a to neni jen blbost.... To je neskutecne zverstvo...a bavi se tim cela republika... Mejte se hezky, vracim se ke sve praci, ktera ma smysl
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Tak napred zkus lepe chapat. Mimochodem, moc pekny vyjadrovani.
Petr posilal foto novyho kotouce (druhovyroba), ale origo H ma bubnovou cast, pokud vim, cernou, tim padem jsme jen vyloucili vymenu kotoucu, a zaroven potvrdili, ze nekdo obarvil kotouce puvodni. Nic vic.
A ze to vypada jako prasarna, je muj osobni nazor, at je to hlinikovej sprej ci cokoliv jinyho.
(s brzdama jsem nemel problem u zadnyho korejce s vic jak 200tkm a stari 5ti let i bez pouziti tohohle zazraku, staci se o ne starat,ne jen resit nasledky)

Btw, on tu nekdo rve na Sonatu brzdy z A6? :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

Hardcam píše:Tak napred zkus lepe chapat. Mimochodem, moc pekny vyjadrovani.
Petr posilal foto novyho kotouce (druhovyroba), ale origo H ma bubnovou cast, pokud vim, cernou, tim padem jsme jen vyloucili vymenu kotoucu, a zaroven potvrdili, ze nekdo obarvil kotouce puvodni. Nic vic.
A ze to vypada jako prasarna, je muj osobni nazor, at je to hlinikovej sprej ci cokoliv jinyho.
(s brzdama jsem nemel problem u zadnyho korejce s vic jak 200tkm a stari 5ti let i bez pouziti tohohle zazraku, staci se o ne starat,ne jen resit nasledky)

Btw, on tu nekdo rve na Sonatu brzdy z A6? :D

Jo pravda........ Pardon.... Ty brzdy se tykaji od roku 2009 nahoru.... ( kdo ma na ix20 meneny zadni trmeny na zaruku?...priznejte se....) Na fotce je i30 gd...a puvodni kotouce...a techto aut se to sakra tyka. A ten co ma na Sonate repasovane trmeny z A6 ( teda chlubi se tim pred clubaky) se snad prizna.
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od aldai30 »

To jsem tady rozvířil debatu. Příště raději nic nezveřejňovat. :)

Já jsem s tím nástřikem nad rámec spokojený. Je vidět, že chlapi v Automima autům rozumí. Musím to napsat už jen z toho důvodu, že auto brzdí o cca 20% lépe než předtím a to byly kotouče a desky jako nové. Nevěřil jsem, že vyčištění a promazání trnů má až takový vliv.

Už se těším až tam dorazím s roomsterem (taky na brzdy). Slíbil jsem mému H i nástřik spodku, jen najít volný čas :(...

PS: do konce srpna tam pojede blízký z rodiny na garančku s jiným vozem.
A to jen proto, že já byl spokojen se vším. Jak přístupem, kvalitou, tak ve výsledku cenou.

Ještě jednou moc díky!
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Vysledek vy chytraci?.....
Je to super vedet, ze se tu nejaka firma zameruje na :hyu: Sam chci pro sve auto to nejlepší ( vim jak jsem dlouho auto vybiral a setril na nej love)a i navstevuji jiné servisy nez ty autorizovane. Nemam problém jet, pokud je někdo opravdu fachman v danem oboru i prez pul republiky jen kvůli tomu, abych dal autu to nejlepší.

Problém mam akorát v tom, ze pokazde, když jsem takového fachmana nasel, tak zpusoby vyjadrovani se smerem k moznym zakazníkum byly uplne jiné, nez mám moznost tady císt. Takove jadnani mne vždy odradí. Chci si nechat poradit, ale lze to rict i jinak nez ze stylem - ja sem ten nejchytrejsi a vy ostatní idioti. Pokud takove jednaní má - majitel firmy, prijimaci technik, prodejce, atd....najdu si jinou firmu :)

Nehlede na to, ze zde to cte tisice lidi( registrovani nickem i bez) a vy jste se zrovna pro majitele :hyu: uvedl timto stylem :) Ikdyby jste mel pravdu a jste spicka ve svém oboru, tak jenom timto vyjadrovanim si odradite spoustu zakazníků. :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
autotiptop
*
Příspěvky: 25
Registrován: 23 úno 2007, 20:00
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Garanční prohlídka

Příspěvek od autotiptop »

Ano souhlasim......
Takze ja tady necham poslapavat nasi praci a kdyz se ozvu, tak je to spatne...
Jsem hrdy na nasi praci a kazdy ma moznost si nas vyzkouset. Zatim verim, ze jste spokojeni. Nejsme urcite nejlepsi, nejchytrejsi, ale snazime se co umime a ze mi nekdy dojde trpelivost a bouchnou saze, tak si zkuste procist ty nesmysly kvuli kterych jsem se rozcilil..... Dekuji za pochopeni a omlouvam se vsem, kterych se me braneni mych mechaniku jakkoliv dotklo.
ix35 1,7 CRDi - bílá
Coupe GK 2,0i Aut. - černá
i30 CW 1,6 LPG - bílá
Sonata NF 2,4i - stříbrná
iX55 3,0 V6 CRDI - šedomodrá
Santa Fe 2,2 CRDI - zelená
Coupe 2,0i RD - žlutá
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“