Přehřátí motoru v záruce

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
martinpetr
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2012, 17:47

Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od martinpetr »

Zdravím,

máme i20 1.2 najeto 13.000km a na dálnici zničeho nic motor ztratil tah a po cca 30s se sám vypnul, to už jsme jeli na volnoběh. Po zastavení byla teplota chlazení na maximu, otevřu to a vidím, že z hadice chlazení (směr k motoru) uniká asi na třech místech zelená pára z chladící kapaliny. Motor a jeho okolí celé postříkané chladící kapalinou.

V servisu nám to nechtějí uznat jako výrobní vadu (auto je v záruce). Podle nich ty díry v hadici udělala kuna, protože prý se chladící hadice nikdy sama nemůže přehřátím ani jinak proděravět. Následkem toho se ale motor přehřál a 2 válce nejedou, možná je i něco s hlavou. Oprava odhad 20-35.000 a přitom je to v záruce. Šéf dílny (Autopalace Butovice, kde jsme to i koupili) říká, že to za celou svoji praxi nezažil, aby něco překousalo hadici chlazení, že je to první případ.

Na havarijním pojištění nám to taky neuznají i když je to pojištěno na poškození měkkých částí auta včetně hadic a kabelů hlodavci, protože jsme prý jeli i přes přehřátí dál, přitom to tak není. Celé to trvalo tak 30s od 120 km/h po 0 km/h. Než se to stalo, všiml jsem si, že topení nechtělo topit, foukalo to jenom studeně.

Mě někdo nějakou radu? Díky moc! :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od Bolo »

Přístup servisu chápu, šel bych tvrdě po pojišťovně.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od Hardcam »

Ja bych sel po obou, pokud bezuspesne, pak soud. Nevim, zda mas pojistku od DAS, ale mne jen letos usetrila sesticifernou castku a ze to pro me nevypadalo vubec dobre. Pokud ji mas, zapoj je do procesu hned jako sve zastupce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od feflo »

...jen tak mimochodem - jaka je cena pojistky týkající se auta(řidiče)? Na jejich stránkách se to není Možné dočíst. Děkuji.
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od Docent »

Pojištění právní ochrany vozidla 2 100,- Kč, řidiče 1 300,- Kč.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřátí motoru v záruce

Příspěvek od Farrael »

Já jsem někde četl, že snad za balíček rodina, kde je řidič, rodina a auto člověk zaplatí kolem trojky. Asi se na to taky pujdu zeptat. Bude to zřejmě stát za to.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“