Molitan u chladiče

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Molitan u chladiče

Příspěvek od ipreferqwerty »

Zdravim...

tak me patalie s i30 nekonci... po promacklych dverich nasledoval kaminek na dalnici (pavouk u spolujezdce) a dnes rano jsem prisel k autu a divam se ze ze spodku trci nejaky molitan. Tak jsem ho zastrcil a jel jsem do servisu hyundai ktery tu mam kousek od bydleni. Tam se jenom na to podival a bez vahani (ani se me nezeptal) ho vyskubnul - pry ze tam neni potreba a nema tam zadne opodstatneni. Nejspis mi ho pry nejake zvire vytahalo ven.... Ja autum prd rozumim ale rikam si proc tam teda byl kdyz tam byl k nicemu :-k

Nema nekdo s timto zkusenost? Jedna se o asi pul metru dlouhy molitanovy pas v oblastni chladice...
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Reklama
 

Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: molitan u chladice

Příspěvek od zello »

tiez mi asi pred polrokom takto trcal pod chladicom. Urobil som to iste co tebe ten servisak. Aj som sa snazil zistit ze na co tam asi bol ale tiez nemam sajnu. Ale o mesiac sa chystam na garancku tak sa ich spytam. Pripadne si okuknem nejaku novu i30 na salone ci to ma.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: molitan u chladice

Příspěvek od mechoun »

Tak nevím, výrobce tam určitě nebude dávat něco, co není potřeba. Vždyť to má vliv na cenu, i kdyby to byla prkotina.
Pod hauptnu se právě teď nedívám, ale myslím si, že ten molitan je tam proti zkratu vzduchu (zamezení obtékání vzduchu kolem chladiče).
Čili tohoto servismana už nepoužívat :-(
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: molitan u chladice

Příspěvek od laufas »

Jdu se na to mrknout. Je libo foto? :mrgreen:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: molitan u chladice

Příspěvek od mechoun »

Klíďo bez fota. Vybavuji si, že je molitanový pás i na horní hraně chladiče :-)
Jinak energeticky: Jestliže mám motor s 90KW, tepelná účinnost motoru je ať nežeru 30% (ve škole už jsem byl dávno), tak zbylé 2/3 (cca 180kW) výkonu musí odevzdat chladič do vzduchu. Pokud si uvědomím, že chladič zastiňuje ještě kondenzátor klimatizace, tak bych tam v nastávajícím letním období ten molitan bleskurychle vrátil :-)
Jo a ještě část ztracené energie odchází výfukem takže i kdyby chladič zpracovával jen 1/3, tak molitan zpět!
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: molitan u chladice

Příspěvek od zello »

Nie som si isty ci mas predstavu o aky kus molitanu ide. A vzhladom na jeho velkost a podla toho ako vyzera aj vzduchopriepustnost si nie som isty ci je tam za hore spominanym ucelom. Ide o pasik molitanu o sirke zhruba 2-3 cm vyske asi 1cm a dlzke do jedneho metra.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: molitan u chladice

Příspěvek od mechoun »

Prostě si mysli, že jsi vzduch, koukni na masku a uvidíš, kterým nejmenším odporem bys procházel :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: molitan u chladice

Příspěvek od laufas »

zello píše:Nie som si isty ci mas predstavu o aky kus molitanu ide. A vzhladom na jeho velkost a podla toho ako vyzera aj vzduchopriepustnost si nie som isty ci je tam za hore spominanym ucelom. Ide o pasik molitanu o sirke zhruba 2-3 cm vyske asi 1cm a dlzke do jedneho metra.
černej?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: molitan u chladice

Příspěvek od zello »

laufas píše:
zello píše:Nie som si isty ci mas predstavu o aky kus molitanu ide. A vzhladom na jeho velkost a podla toho ako vyzera aj vzduchopriepustnost si nie som isty ci je tam za hore spominanym ucelom. Ide o pasik molitanu o sirke zhruba 2-3 cm vyske asi 1cm a dlzke do jedneho metra.
černej?

Nie som si isty ci bol nejako upravovany. Skor by som povedal ze obycajny taky pieskovej farby akurat ze zaprasenim moze byt tak do sedocierna sfarbeny
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: molitan u chladice

Příspěvek od 89majlo96 »

myslite tento molitan??? lebo iny tam neni...
Přílohy
futu.jpg
futu.jpg (67.17 KiB) Zobrazeno 2629 x
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: molitan u chladice

Příspěvek od zello »

majlo netusim, ked som ho strhaval visel mi uz z casti pod autom a ja som nedokazal identifikovat kde mohol byt umiestneny.
Zajtra skusim pozriet a dam vediet.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
ipreferqwerty
*
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2009, 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: molitan u chladice

Příspěvek od ipreferqwerty »

Ten chlapek rikal ze to je molitan ze spodni casti chladice... ze ma vyznam jenom na bocich. Je mozne ze se to aplikovalo jako jeden kousek pro obe strany chladice a dole byl opravdu nepotrebny. Jelikoz to byl autorizovany servis tak by snad mohl vedet co dela [-o<
Hyundai i30 CZ, Comfort 1.4 CVVT
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: molitan u chladice

Příspěvek od zello »

89majlo96 píše:myslite tento molitan??? lebo iny tam neni...
Tak som sa dostal k tomu az dnes aby som si to obzrel zblizka. Prisiel som na dve veci.

Ty sa asi rad vrtas v autach. Mne sa ten kryt chladica demontovat nechce :)

A za druhe ten molitan co si cvakol na tom obrazku mam na oboch stranach. Cize musel odpadnut zjavne z nejakej tretej ktora nie je asi tak jednoducho vi :-k ditelna
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: molitan u chladice

Příspěvek od 89majlo96 »

zello píše:
89majlo96 píše:myslite tento molitan??? lebo iny tam neni...
Tak som sa dostal k tomu az dnes aby som si to obzrel zblizka. Prisiel som na dve veci.

Ty sa asi rad vrtas v autach. Mne sa ten kryt chladica demontovat nechce :)

A za druhe ten molitan co si cvakol na tom obrazku mam na oboch stranach. Cize musel odpadnut zjavne z nejakej tretej ktora nie je asi tak jednoducho vi :-k ditelna
no ten kryt chaldica ide dole len s celym naraznikom :D A to som cvakol ked som menil klaksony...
tak potom tam bude asi este nejaky molitan medzi chladicom vody chladiacej sustavy a chladicom klimy :-k
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: molitan u chladice

Příspěvek od oKo »

Ten molitan na spodní straně chladiče je podle techniků v servisu jen ochrana při montáži (assembly), pak už význam nemá.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“