Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Naozaj ? Tak ja som to dal do druhej polohy, kde sa dajú zapnúť aj svetlá a nesvietilo mi to...zrejme som niečo po****
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Reklama
 

Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Jirka-F »

Víš, že LED mají + a - a když je tam dáš obráceně, tak nesvítí a případně se spálí?
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Viem o tom, že dióda má anódu a katódu a že ak je zapojená v opačnom smere, teda ak je vymenená polarita, tak nevyhorí, ale správa sa ako odpor. Presne tak som to včera založil. Jednu som dal opačne a zrejme sú tie svetlá zapojené sériovo, keďže pri zopnutí tlačidla svietia obe, takže som jednu opravil a svietili obe. Svieti to rovnako ako obyčajné žiarovky, ibaže v bielej farbe, takže som presne dosiahol to, čo som chcel :)

Žiaden Vianočný stromček, ani výkladovú skriňu.
Ešte raz ďakujem za pomoc všetkým, pokladám túto tému za "uzavretú" nakoľko som dosiahol, čo som chcel :) Ak má niekto nejaké otázky, nech sa páči i keď neviem či ešte existuje nejaký taký "amatér" ako ja :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od pietro32i »

Existuje, ja :?. Vôbec som napríklad nepochopil tú tvoju vetu:
Jednu som dal opačne a zrejme sú tie svetlá zapojené sériovo, keďže pri zopnutí tlačidla svietia obe, takže som jednu opravil a svietili obe.
A ani som teda nevedel, že ledky (resp. sufitky) majú + a –, a že teda nie je jedno ako ich založím...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

V ŠPZ nie sú sulfidky ale T10, také isté ako parkovačky. U sulfidky je to jedno v tom sa nemýliš.

Za tú vetu sa ospravedlňujem, určite to nie je seriovo zapojené, zabudni na to :)

Jednu som asi slabo stlačil do toho púzdra, kde sa to vsúva, preto nesvietila, ale už to ide. Ak by ste chceli, môžem urobiť večer nejaké foto aby ste videli ako to svieti.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od pietro32i »

Aha, ok, furt zabudnem, v ktorej téme práve som 8), písali sme tu ohľadom tých lediek vo viacerých témach súčasne. Jasne, že nafoť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak večer hodím fotos :) Ale som skutočne príjemne prekvapený tým,ako pekne to svieti. Priznám sa, potom čo mi tu Hard písal, že všade trepem SMD, tak mi trošku pritlačilo, že to bude predsa len silné, ale s týmito obyčajnými LEDkami je to úplne super. Rovnaká intenzita svetla ako obyčajné žiarovky, ibaže krásne biele svetlo :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Birkof »

Směšná cena 2,50 EUR? Rozptylky co mám už 2 roky v budíkách, světlech a osvětlení SPZ mě stály 13kč kousek. I v globusu se prodávají za 40 pár.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Mne sa zdá 2,50 € smiešne. Ak si niekto nájde lacnejšie, nech , ale mne je to úplne jedno :) Nikde nie je napísané, že ak si to niekto bude chcieť nahodiť do auta, že musí použiť tie isté žiarovky ako ja, takže neviem čo riešiš s tou cenou, tým sa tu nikto nezaoberá a hádam si každý vie kúpiť žiarovky aké chce nie ? :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Hardcam »

Pokud jsi to nepochopil, tak se ti Birkof snazil poradit, ze neni potreba vyhazovat prachy oknem. Tobe koukam kazda rada draha ](*,)
Jelikoz mam ty samy co Birkof (davali jsme je na auto spolu), tak muzu potvrdim, ze dva roky funguji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Však ja naňho neútočím, ani mu nič nevyčítam. Akceptujem názor a ochotu každého človeka, kto sem čokoľvek napíše, pretože všetko je niekomu užitočné. Ja len tvrdím, že 2,50 EUR za žiarovky je nič, to je všetko. Sú LEDky aj za pár centov, nech si ich ľudia kúpia, však mne je to jedno. Ja som sem len uviedol aké som použil ja. Táto téma mala poslúžiť ako "návod" ako si tie žiarovky vymeniť, ak to niekto plánuje. Myslím, že všetko potrebné sa tu už napísalo, tak už viac nie je čo riešiť.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Birkof »

Nezlobím se.
Právě proto jsem přidal svůj příspěvek, když už je tu návod na výměnu, tak poskytnu návod na ušetření pár korun, jelikož věřím, že cena LED žárovek v různých Tuning-shopech může toho, kdo o výměně uvažuje, odradit.
Měnil jsem je kvůli neustálému praskání skleněnek, hlavně v předních světlometech, tam jsem je měnil častěji než ponožky :D
S Hardem jsme do SPZ nejprve dali nějakou "Supersvítivou" SMD diodu a ta během týdne odešla, tak jsem pořídil LED rozptylky, které jsou dle prodávajícího schopné pobrat i 14V, takže mají vydržet různé výkyvy napětí v el.síti automobilu....naštěstí se to potvrdilo.
Rozdíl v ceně je 1L nafty na dvě žárovky, když si jimi vyzbrojíš komplet auto, včetně podsvícení palubky, tak jedeš s rodinou na výlet zadarmo :D
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Hardcam »

Tech SMD diod jsem koupil 10 - cca 6 jich odeslu do hodiny, zbytek v prubehu dalsich dni. Daval jsem tenkrat za kus 70Kc. Na ty uz me nikdo nenachyta.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od sedrik_7 »

Ja mám SMD parkovačky už rok. Zatiaľ ešte svietia ako nové.
Teraz som kúpil do interiéru, v inej téme spomínané SMD LED sulfidky 31 mm, tiež zatiaľ všetky fungujú ako majú. Včera som kúpil už asi dvakrát spomínané tieto : http://www.fusion.sk/katalog/product/38649/ LED žiarovky. Zatiaľ fungujú ako majú.

Ak máte nejaké e-shop, kde sa dajú lacno nakúpiť žiarovky, ktoré spomínate, hoďte sem odkaz, možno sa to hodí aj mne.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Výmena žiarovky v osvetlení ŠPZ

Příspěvek od Birkof »

Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“