Antikorozního nástřik spodné části auta

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
bimbo
*
Příspěvky: 48
Registrován: 04 kvě 2009, 13:18
Bydliště: Bohmen und Meren,Sudety

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od bimbo »

No Hardcam- no voblemtal sem to (trochu) :lol: Pak sem to,smozřejmě umyl ředidlem,aby to nevypadalo jako když to vypadne krávě z huby. :D Jinak až budu mít cestu do Chomutova, tak se stavím u Hyundae. Sem zvědavej jak se na to servismani budou tvářit. :?:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Hardcam »

bimbo: na to jsem taky zvedavej, ale evidentne by i vadne serii meli vedet, kdyz matysekul o ni ma zpravu.
Aspon ze jsi to radne ocistil, to uz bude o necem jinem:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od kowalski1410 »

chlapi s korejcami,hoďte sem foto spodku vašich íček ,ať můžeme posoudit jestli je to jen nešvar nošovických kousku a nebo je to standart :hyu: ](*,)

pozn...mám 8 let starého citrona a co se týče ochrany podvozku tak nemá chybu...no až na tu zadní část ,ta je ošetřena jenom lakem,protože je tam zespod zaháknutá rezerva...ta ,díky tomu,že na ní není ten plastický nátěr tak rezne jak sviňa...mámobavy aby moje íčko za tři roky nezačlo na neošetřených místech kvést....každopádně na podzim to dám dopořádku...buď přes záruku a nebo to zafinancuji sám...jistota je kulomet
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od karel2 »

V servisech o tomhle vedi, volal jsem tam. Meli by to udelat v kazdym v ramci zaruky. Budu to resit az na podzim nebo pred zimou, az/pokud se zacne odlupovat.
OldaRiha
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 čer 2008, 11:27
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od OldaRiha »

Zdravím pánové, jak to tady čtu, tak mám strach se podívat na podvozek, ale mám tady jiný problém, cituji z jiného tématu:

Pánové, chtěl jsem se zeptat, mám Hyundai i30 1.4 comfort, rok výroby 2008 a původem ještě z Koreje. Ale zajímalo by mě, jak to je se zárukou.. Na stránkách je psáno o záruce 5 let a 10 let na prorezavění karoserie.. V Servisní knížce jsou ještě původní záruční podmínky.. Dále jsem se dočetl někde na fóru, že nové servisky ještě nemají a postupně je rozešlou. Tak jsem zavolal k prodejci, jak to je s těmi zárukami a bylo mi řečeno, že se to na můj vůz z Koreje nevztahuje! Může mi to někdo nějak rozumně zdůvodnit?

Děkuji.
i 30 1,4 Comfort (vividblue)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od matysekul »

Mám to stejně.Do konce roku 2008 záruka 3 roky.V roce 2009 to změnili na 5 let a zpětně to bohužel nefunguje.Nejsem si jistý datumem,ale auto zakoupené od ledna 2009 má 5letou záruku.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
OldaRiha
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 čer 2008, 11:27
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od OldaRiha »

matysekul píše:Mám to stejně.Do konce roku 2008 záruka 3 roky.V roce 2009 to změnili na 5 let a zpětně to bohužel nefunguje.Nejsem si jistý datumem,ale auto zakoupené od ledna 2009 má 5letou záruku.
Tzn., že korejské vozy trpí horší kvalitou? Proto nemohou dát záruku 5 let? Nebo jak jsi to mám jako vysvětlit?
i 30 1,4 Comfort (vividblue)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od matysekul »

Na mně se nevztekej,prostě to tak je.Nejde o korejské,nebo české,jde o datum,od kterého platí delší záruka.
Pokud Ti to není jasné,směřuj svůj dotaz na HYUNDAI.CZ. Třeba Ti dovozce odpoví.Mně na tenhle dotaz neodpověděl.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: 1. garancny servis

Příspěvek od matysekul »

@OldaRiha:Když jsi nebyl spokojený s mou odpovědí,tak jsi mohl reagovat.Ale psát stejnou otázku do několika témat.....

Přesouvám k původní otázce...

EDIT:Odpověď na tvou otázku od oKo se někam ztratila,omlouvám se.
EDIT2:Tak jsem ji našel,ale nemůžu ji obnovit.Tady ji máš
Asi to nebude potěšitelná odpověď: záruční podmínky platí ty, které byly v době uzavření kupní smlouvy. Stejně jako jakékoliv jiné podmínky kupní slouvy obecně (uzavřené podle obchodního - firmy nebo občanského - lidi zákoníku). Pokud by mělo dojít ke změně smlouvy, musí to být formou dodatku, který vyjádří vůli obou stran. Tato vůle zřejmě ze strany nebude, ale nechci předjímat. Já u nákupu letos v květnu dostal taky tu starou servisku (001HG07) se 3 roky, ale před podpisem jsem právě toto namítnul, a prodejce přislíbil řešení. Výsledkem bylo že mám v servisce vepsánu opravu na 5 let.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od oKo »

Ještě k té záruce: primárně samozřejmě vychází z technických a životnostních parametrů, tady snad nebude mezi Koreou a Nošovicemi rozdíl, ale taky na ni významně působí obchodní politika, situace na trhu a konkurenční boj. A :hyu: se rozhodl jak se rozhodl.
BTW jakého rodu :hyu: vlastně je?
BTW2 V té moji předchozí zprávě, kterou reinkarnoval vypadlo slovo Hyundai, které jsem tam dal jako smajlíka. Patří tam Tato vůle zřejmě ze strany :hyu: nebude.
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od kowalski1410 »

já mám auto koupene v prosinci a mám 3 roky záruku....kdybych počkal do ledna mám 5 let záruky....a íčko mám z Nošovic.......takže je to čistě obchodní záležitost,s kvaliou to nemá nic společného,ale aspoň mne hřeje fakt,že těm autům pánové z :hyu: věří....na citrona jsem měl záruku rok a jezdí do dnes
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od štaflík »

OldaRiha píše:
Tzn., že korejské vozy trpí horší kvalitou? Proto nemohou dát záruku 5 let? Nebo jak jsi to mám jako vysvětlit?
Mám Korejce vyrobeného na konci 2008, ale koupeného po lednu 2009 a mám pět let. Takže nezáleží na tom KDY a KDE bylo auto vyrobeno, ale KDY bylo prodáno.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Hardcam »

Chapu to dobre, ze jste teda vazani jezdit 5 let (ti co koupili v 2009) na garancni prohlidky?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od oKo »

10 let. Qůli záruce na kastli...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Praskání antikorozního nástřiku!

Příspěvek od Hardcam »

Ty budes 10 let jezdit na garancky kvuli kastli? Platit po 5 letech za kazdych 15tkm vymenu dilu s kastli nesouvisejicich? :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“