Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Dělám to taky tak, jak píše Mexičan !! Kousek od domu, mám dvě pumpy s vapkou, tak tam vletím a za pár korun mám auto jak nový, včetně podběhů :shock: A jestli má Accent špatnou antikor. ochranu nebo nemá, tak o tom bych se bavil, tak za pět let. U Renaulta jsem našel první příznaky koroze, právě po pěti letech provozu. U Opla po čtyřech ...., takže máme ještě dost času :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Schwarzie »

Vilda píše:Dělám to taky tak, jak píše Mexičan !! Kousek od domu, mám dvě pumpy s vapkou, tak tam vletím a za pár korun mám auto jak nový, včetně podběhů :shock: A jestli má Accent špatnou antikor. ochranu nebo nemá, tak o tom bych se bavil, tak za pět let. U Renaulta jsem našel první příznaky koroze, právě po pěti letech provozu. U Opla po čtyřech ...., takže máme ještě dost času :lol:
a umýváš to i tím kartáčem co je na wapce nebo to jen ostříkáš vodou? já jsem ještě nenašel odvahu to ošudlit tím jejich kartáčem, vždycky mám svou houbu. po těch řečech tady o kvalitě laku mám strach, že tam budu mít takový ty vlasový škrábance..... ale to by snad mělo být jen z myčky.
Naposledy upravil(a) Schwarzie dne 23 lis 2008, 22:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Vilda »

Schwarzie píše:
Vilda píše:Dělám to taky tak, jak píše Mexičan !! Kousek od domu, mám dvě pumpy s vapkou, tak tam vletím a za pár korun mám auto jak nový, včetně podběhů :shock: A jestli má Accent špatnou antikor. ochranu nebo nemá, tak o tom bych se bavil, tak za pět let. U Renaulta jsem našel první příznaky koroze, právě po pěti letech provozu. U Opla po čtyřech ...., takže máme ještě dost času :lol:
a umýváš to i tím kartáčem co je na wapce nebo to jen ostříkáš vodou? já jsem ještě nenašel odvahu to ošudlit tím jejich kartáčem, vždycky mám svou houbu. po těch řečech tedy o kvalitě laku mám strach, že tam budu mít takový ty vlasový škrábance..... ale to by snad mělo být jen z myčky.
Většinou si sebou beru houbu, kýbl a v něm trochu šamponu. Ty kartáče radši nepoužívám, vypadaji nevábně :? Mám to vyzkoušený, že za tři pětky umeju celýho Ácu, ale musim sebou hodit :D A co se týká laku, tak mi nepřijde, že by byl horší, než na Renaultu ..... v Mnichově jsem s Ácou projel myčkou a laku to nijak neublížilo. Jediný, že mi zavadila sušící rampa o anténu a tý se taky nic nestalo. Co je možný, že v čechách kašlou na výměnu kartáčů, který za čas ztvrdnou a posekají lak ...., ale do myčky skoro nejezdim. Jinak vapku používám dost
často, mám rád auto čistý a hlavně to vyjde o dost levněji
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

chodim auto umyvat sem - http://www.myciautocentrum.cz/ ... pouzivam ich vybavenie, umyvam tam auto v podstate rok, ziadne skrabance nie su.. 10kc/2min za 50 Kc to mate umyte ako nikde autoumyvarke, len sa clovek trochu musi natahovat s wapkou, ale je to celkom solidny relax po praci
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od cert »

U nás je myčka, kterou vlastní a provozuje firma, kde jsem kupoval Accentíka. Myjou tam jak jak strojně, tak ručně a wapkou. Tak takm budu v zimě jezdit na wapku. Ale nad ruční mytí doma stejně není - opláchnout wapkou, houba a šampon, zaseopláchnout, osušit a šup do garáže, kde to přes noc doschne. To bohužel teď v zimě nejde :( .
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: na to mycí autocentrum, které prezentuješ jsem se díval na internetu už dřív. Začnu tam taky jezdit, jen to mám ještě tak 2-3 km domů, takže pokud bude slaná břečka nebo voda stát na silnici, ztrácí to smysl. Jinak o ty ochranné folie jsem se malinko zajímal, ale když pominu cenu, tak většinou mají jen záruku několika let (3-5), vyžadují speciální přípravek na leštění, který to taky pěkně podraží a navíc Ti nikdo nezaručí, že kamínek tu folii neprosekne a nezačne Ti to rezavět i pod folií. Tak jsem se na to nakonec vykašlal a budu ho v zimě zkrátka častěji oplachovat a ochranu spodku za tepla průběžně opravovat... :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Mexican »

Gandalf ja to mam z prace cca 2km (IBM), odtial znova dom cca 7km.. pre mna je dolezite ze si ten lak aspon na chvilu vydychne, ono to zas nie je tak drahe.. Planujem ze tam skocim tento tyzden - predsa len uz treba :-D pomaha dost kryt motora co som zbastlil par mesiacov dozadu, motor je zatial cisty (umyli ho pri poslednej garancke)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od disius »

Tiez nedoverujem automatickym umyvacka, preto chodievam umyvat u nas v PP do jedneho pneuservisu, kde sa mojmu auticku venuju 3 chlapi, pekne mi ho nasamponuju hubkami, potom vystriekaju vapkou, osetria lak teplym voskom a nakoniec vytru jelenicou.. Cele to trva cca.15-20 minut a stoji 200sk. Ale chlapci to robia precizne. Som s ich pracou velmi spokojny a obcas sa u nich zastavim ked som doma :wink:
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od palčo »

A kde v PP. Sem-tam navštívim toto mesto (hlavne jedno nemenované obchodné centrum modrej farby) a u nás v RK neviem o ručnej umyvárke. Prezraď, alebo napíš GPS súradnice, aby sme nerobili reklamu. :wink:
Vďaka.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
MEJZLIK
*
Příspěvky: 97
Registrován: 29 říj 2006, 13:46

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od MEJZLIK »

ČAUKY ACCENŤÁCI MÁM UŽ DVĚ ZIMY ZA SEBBOU A MŮŽU ŘÍCI,ŽE AUTO MEJU KLASICKY
(HOUBA + ŠAMPON S VOSKEM) A JEŠTĚ JSEM NEZJISTIL ANI FLÍČEK KOROZE NEBO PONIČENÝ LAK OD POSYPU NEBO KAMÍNKŮ!!!! AUTO MÁM OD r.v.2006/ČERVEN A POUŽÍVÁM HO DENNĚ - I KDYŽ MÁM NAJETO JEN 24000km. JEZDÍM KRÁTKÉ VZDÁLENOSTI!!!
AKORÁT MOC NEVĚŘÍM MYČKÁM S KARTÁČI TAK JSEM JEŠTĚ AUTO V MYČCE NEUMYL.
Huda08
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 lis 2008, 13:31
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Huda08 »

suicycomania píše:Zdravím Jižní Čechy. Dooost dobrá barva ta INDIGO BLUE.
Též zdravím Jižní Čechy. Původně jsem myslel, že ta barva bude trochu moc tmavá, ale ve skutečnosti je tak akorát.
Hyundai Accent 1,5 CRDi, Indigo Blue
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

"Mejzlikova" informace zní příjemně optimisticky, kéž bych se dožil po dvou i více zimách podobného stavu vozu ... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od tom »

Gandalf píše:"Mejzlikova" informace zní příjemně optimisticky, kéž bych se dožil po dvou i více zimách podobného stavu vozu ... :)

Tak jsem zřejmě další přísný optimista, auto používám každý den (v létě, v zimě) od května 2006, mám najeto necelých 45.000km, umývám taky jen voda, šampón, houba, vosk.
Také jezdím krátké vzdálenosti, spíš po silnicích 2. a 3. třídy, adlétající štěrk apod., také zatím žádné známky poškození...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od disius »

palčo píše:A kde v PP. Sem-tam navštívim toto mesto (hlavne jedno nemenované obchodné centrum modrej farby) a u nás v RK neviem o ručnej umyvárke. Prezraď, alebo napíš GPS súradnice, aby sme nerobili reklamu. :wink:
Vďaka.
Takze je to na sidlisku Zapad mas to po ceste z RK. Na svetelnej krizovatke pri znamom cervenom hypermarkete zaoberajucom sa stavebninami (pre istotu.. Baumax :lol: ) odbocis vlavo a pojdes po tej ulici a tesne pred jej koncom je po pravej strane pneuservis. Vojdes do dvora a tam to je. Zvlastne znamenie : Oproti pneuservisu je autosalon sesterskej znacky ( pre istotu..KIA :wink: )
GPS suradnice bohuzial neviem...
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od Gandalf »

Nevím, jestli je jen to náhoda, ale na Seznamu jsme se ve vyhledávači (klíčové slovo "hyundai") dostali na první pozici. Předstihli jsme tak i mateřské stránky gen. importéra... :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“