Srovnání MPV v SM 8/2008

Moderátor: Moderátoři

Je Matrix z testovaných vozů opravdu nejhorší?

ano
1
4%
ne
22
96%
 
Celkem hlasů: 23

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

bezpečnost

Příspěvek od michal2828 »

V otázce pasivní bezpečnosti se domnívám, že by se dalo odvozovat od testu Elantry 20 bodů - 3 hvězdy. http://www.auto.cz/main.php?site=crasht ... d=hyel2001

To by byl na dnešní poměry podprůměr. Nicméně podobné výsledky měly i jiné modely MPV jiných automobilek.(fiat dobló, mazda premacy, mitsubishi space star nebo opel zafira). Pokud by jsme z výše uvedeného vycházeli, otázkou zůstává nakolik došlo v následujících letech k úpravám jednotlivých modelových roků a zda model 2001, je co se týká pasivní bezpečnosti zcela konstrukčně totožný, jako např. modely po faceliftu v roce 2006.
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Myslim si, ze aj v pasivnej bezpecnosti ma Matrix jednu vyhodu - a to tu, ze posadka sedi vyssie, ako bezne auta. Na Euro NCAP posielaju auta oproti pevnej prekazke, ale v realite sa skor zrazite s inym autom. A je velka pravdepodobnost, ze to ine auto je nizke a vy v Matrixe ste vyssie. Osobne by som za to dal hviezdicku navyse :D :D :D
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Tento článek jsem osobně četl a doslova mě šokoval a hned jsem prohlásil, že musel být psán tak, aby vyzdvihl tuzemskou značku a korejce pohanil. Jen stručně, jel jsem v Roomteru 1,2htp a byl jsem v šoku jak to řve a vůbec nejede. Vnitřek auta přirovnávám k holobytu, ale to je věc názoru. Velice špatně jsem viděl z místa řidiče a manželka se doslova bála, když řídila - přední sloupky ji velice omezovaly ve výhledu.
Nejvíce mě šokovalo hodnocení. Nikdy nepochopím jak mohlo vyhrát auto které má omezený výhled řidiče. Můj denní chleba je řízení a nikdo my nevysvětlí, že omezený výhled řidiče není až tak důležitý. Toje úplný základ auta.
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

Mam inu otazku, vlastne dve, a su to tieto tri:

1. Kolko je priblizne Matrixov v CR a SR? Ak je tu niekto od predaja, potesim sa nejakej statistike. Desiatky? Stovky?
2. Vcera som videl v Blave medzi Tescom a Ondrejskym cintorinom behom 5 minut az dva sive Matrixy, jeden bratislavsky a druhy levicky. Nebol to niekto z vas?
3. Ake su statistiky kradezi Hyundaiov u nas? A zvlast Matrixov...
V absolutnych cislach sa na VW a Skodu nikto nechyta, ale tych je tu aj najviac. Kradnu sa vobec u nas "korejci"? Tipujem ze azda ani nie, a ze Matrix medzi kradnutymi nema ani ciarku, ale to jelen moj dohad.
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

To kolik je v ČR Matrixu se dá kouknout na stránkách svazu dovozců a kouknout se roky zpět. Když budu mít chvilku tak to zkusím. Jinak co se SM týče, souhlasím s většinou. Pár testů jsem viděl. Kupuji si ho když mě na obalu zaujme něco od nás a jim podobmé. Musím ale říci že v 2007 tam byl tesl Ceed combi, Octavka combi a Golf combi a KIA byla nejlepší.
Na Háčka jiná jsem ještě nenarazil akoráde na ojetiny: Lantra:Nubira (někde to tu již je). Asi až se bude v Nošovicích vyrábět, tak dají i více do inzerce v SM a tak ty výsledky budou, jak již někdo zmínil lepší.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

Renesance! Podle právě zveřejněných výsledků registrací nových OA v ČR, je Matrix v obchodní tříde MPV osobních automobilů za měsíc únor 2008 na 2.!! místě (prodáno 85 vozidel). Samozřejmě za škodováckým Roomsterem. :D
SF Elegance AT
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

karves píše:Renesance! Podle právě zveřejněných výsledků registrací nových OA v ČR, je Matrix v obchodní tříde MPV osobních automobilů za měsíc únor 2008 na 2.!! místě (prodáno 85 vozidel). Samozřejmě za škodováckým Roomsterem. :D
Prosim Ta, na akych strankach to je? Ja by som si aj sam dal odpoved na moju otazku, akurat neviem kde ju hladat, ani ako sa Googla pytat.
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

SF Elegance AT
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

behe píše: Vcera som videl v Blave medzi Tescom a Ondrejskym cintorinom behom 5 minut az dva sive Matrixy, jeden bratislavsky a druhy levicky. Nebol to niekto z vas?
Je to mozne, mohol to byt nas levicky sluzobny strieborny diesel, bol v tom case v BA. Vzadu na skle ma taku farebnu nalepku www.tukan.sk
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

Vdaka, zaujimave citanie.

Existuje nejaky slovensky ekvivalent ceskeho SDA a ma nejake stranky?

Inak zaujimave je pozriet si na stranke www.natankuj.sk zoznamy hladanych tj. ukradnutych vozidiel. Zopar Hunyadiovcov tam je, ale Matrix ziadny. Tym rozhodne nikoho na nic nechcem navadzat, naopak, ruky prec od nasich milacikov!
Matrix Premium 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

rastos píše: Je to mozne, mohol to byt nas levicky sluzobny strieborny diesel, bol v tom case v BA. Vzadu na skle ma taku farebnu nalepku www.tukan.sk
Tak som ho dnes videl zase, nema tam tu nalepku a na napise Matrix sa mu niekto asi realizoval pastou, lebo je tam preliaceny plech.
Naposledy upravil(a) behe dne 12 bře 2008, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Matrix Premium 1.6
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Tak já jsem dneska potkal na dálnici žilina-blava Matrixe v netypické sytě červené barvě, skoro jsem jej nepoznal, hnal kolem deváté směrem od bratislavy... :)
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

kaspi píše:Tak já jsem dneska potkal na dálnici žilina-blava Matrixe v netypické sytě červené barvě, skoro jsem jej nepoznal, hnal kolem deváté směrem od bratislavy... :)
Mozno to bol ten povodne striebrony, len uz bol cerveny od pomsty za pokrceny plech. :)
Matrix Premium 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

behe píše: Existuje nejaky slovensky ekvivalent ceskeho SDA a ma nejake stranky?
Nepomohli ste mi, pomohol som si sam.

Toto je hlavna stranka http://www.zapsr.sk/

a tuto su statistiky http://www.zapsr.sk/statistiky.htm

Matrixov sa na Slovensku registrovalo do konca 2007 presne 174 kusov,
a za januar+februar 2008 presne 72. Myslim ze ta akcia na Matrix sa neminula ucinkom, napokon aj ja som jej podlahol.

Celkovo teda na konci Februara sme tu mali 246 ks na slovensku registrovanych Matrixov. Asi teda ostava toto auticko raritou... ale milou, nech zije a funguje.
Matrix Premium 1.6
MRAVEC MIRO
*
Příspěvky: 12
Registrován: 10 bře 2008, 16:22
Bydliště: ZILINA

Příspěvek od MRAVEC MIRO »

AHOJTE VSEDCI.POTRBUJEM ZOHANT VSTREK NA CRDI ZDA SA MI ZE PO RANU TAZKO STARTUJE .JE TO DRAHA ZALEZITOST?
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“