Kolísání otáček při studeném startu Accent 1,4 .

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Příspěvek od vojtop »

Mexican píše:dneska bola aspon tu v Brne dost zima - rano o osmej bolo este -1 ... tak mladez, ako vam to startovalo? cukalo to?

CRDi startuje stale uplne pohodovo, dal som mu cca minutu kym som skrabal celne sklo a slo to pohodovo.. ale uz aby bola jar :D
Aj u nas v okolí Bratislavy bolo ráno dosť mrazivo, pod nulou, takže som si mohol vyskúšať štartovanie (benzín 1.4, kúpený pred týždňom) - všetko OK, žiadne cukanie, normálny štart a rozjazd. :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od ceme »

vojtop píše:
Mexican píše:dneska bola aspon tu v Brne dost zima - rano o osmej bolo este -1 ... tak mladez, ako vam to startovalo? cukalo to?

CRDi startuje stale uplne pohodovo, dal som mu cca minutu kym som skrabal celne sklo a slo to pohodovo.. ale uz aby bola jar :D
Aj u nas v okolí Bratislavy bolo ráno dosť mrazivo, pod nulou, takže som si mohol vyskúšať štartovanie (benzín 1.4, kúpený pred týždňom) - všetko OK, žiadne cukanie, normálny štart a rozjazd. :lol:
Tak to neboj to ečte len príde nie že by som ti to prial ale príde to :(
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Ranné štarty

Příspěvek od SlavoRK »

Zdravím všetkých. Mne predajca pri kúpe povedal, že mi tam dali najnovší software ( 12/2007 ), dnes mám 3 700 km a necuká ani v mrazoch. Dnes ráno -3 st.C, rozjazd tiež v pohode.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

No a ja to vyskúšam asi zajtra. Dnes mi v BB prehrali nový soft, údajne by sa mala aj spotreba znížiť. Nuž uvidím. Jednoznačne napíšem moje postrehy s novým softom. :wink:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
ovi
*
Příspěvky: 35
Registrován: 21 říj 2007, 14:56
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od ovi »

:D mam to dneska přehraty v OL a o víkendu má mrznout tak to testnu. Dám vědět
Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od blacki1 »

Toš pánové a dámy! :-) Po přehrátí nového SW, jede auto opravdu jako nové!!! :-) A musím říct, že i spotřeba se snížila :shock: A to fakt nekecám 8) Začalo se ozívat i čerpadlo jak natahuje benzín při otočení klíčkem před startem, což jsem dříve nespozoroval :shock: Doufám, že už žádné jiné problémy nenastanou a budeme se radovat všichni z nového "funkčního" autíčka!! :wink: Přeju Vám všem mnoho šťastných ujetých km! :wink:
Accent 1.4 Elegance Gold
Uživatelský avatar
Silva
**
Příspěvky: 149
Registrován: 08 led 2008, 15:16
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Silva »

Tak vidím,že zatím jste všichni s přehrátím sw spokojeni ,já jdu příští týden,tak doufám,že bude taky vše o.k.
Accent 1.4 Dynamic - NATURAL GRAY
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Aj ja potvrdzujem slová blacki1. Štart a okamžitý rozjazd so studeným motorom OK. Žiadne trhanie. No a na kolísanie otáčok si budeme musieť asi počkať do budúcej zimy. Tak už len dúfať, že to vydrží. Prečo by nemalo. Však. :mrgreen: :mrgreen:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
ovi
*
Příspěvky: 35
Registrován: 21 říj 2007, 14:56
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od ovi »

:) v pátek sice nemrzlo večer byly +4, ale start i rozjezd byl super. Teď už v noci mrzne a dnes jdu na noční-Accentík bude celou noc venku- tak zítra ráno bude test.
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Příspěvek od JoSp »

Takže i já jsem se v pátek stal majitelem nového sw v řidící jednotce. Nechci to zakřiknout, ale zdá se že problém je opravdu vyřešen. Pozorované změny :

a) rozjezdy za studena - ok, testováno dnes, sníh 0 stupňů, včera +6(dělalo mi to i při těchto teplotách)
b) rychlejší rekace na přidání plynu z volnoběžných otáček
c) při přeřazování z vysokých otáček motor nedrží tak dlouho vysoké otáčky, padají rychleji, stávalo se že po sundání nohy z plynu a vyšlápnutí spojky se otáčky ještě krátce zýšily o cca 300 otáček a až teprve pak padaly dolů, při řazení z cca 4000-6500 ot. min - výsledek jako by člověk neuměl řadit..., korekce se dala udělat tak, že se sundala noha z plynu a cca po 0,5-1 sec jsem mohl vyšlápnout spojku niž by to nějak cuklo...
d) spotřeba - tam zatím nevím, ale možná že mírně dolů, ale toto chce asi delší pozorování, nicméně včera trasa 80km, první polovina do kopce, druhá z kopce a rovina, mimo město 100km/h, obce 50(dodržuji), dynamické tempo - ani extra pomalu, ale ani brutální akcelerace, spotřeba 5.6 dle PP, což jsem na této trase ještě neviděl...

Takže, pro všechny co ještě nemají nový sw mohu říci, že se mají na co těšit... :)
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

JoSp potvrdil moje postrehy. Absolútny súhlas. A zníženie spotreby môže mať spojenie aj s tým "nezvyšovaním" otáčok pri preraďovaní. A motor aj mne nejako ochotnejšie reaguje na plynový pedál. Akoby bol pružnejší.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

No konečně dobré zprávy od našich 1,4 kolegů :wink:
Jsem rád, že už máte problémy vyřešené...ať autíčka slouží!!!!
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

A dnes mi volali z "môjho" servisu v BB a chceli vedieť, ako sa chová nový soft v autíčku. Myslím, že aj to je vizitka servisu a spolupráce so zákazníkom. Len aby to aj tak zostalo. :wink:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Silva
**
Příspěvky: 149
Registrován: 08 led 2008, 15:16
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Silva »

To teda jo ,já jdu na přehrátí v pátek tak jsem zvědavá,prý je to hodinka práce tak si tam na to hned počkám a doufám, že bude ještě aspon jeden den mrznout, abych to pořádně odzkoušela :D :D Snad další zimu už budeme mít všichni klid a auta budou startovat i rozjíždět se bez problémů 8)
Accent 1.4 Dynamic - NATURAL GRAY
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Od konce týdne se má oteplovat a na víkend má být až 12 stupńů. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“