A zase ty rozvody...

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

A zase ty rozvody...

Příspěvek od tvist »

:oops: V neděli sem dělal na scým miláčkovi a koukám ejhle,rozvody jsou původní.Tak jako mohl bych je i vyměnit že ji,ale není to škodovka.Když otevřu víko od motoru a koukám se směrem na to pouzdro kde je rotvoďák,tak je to OK,ale je tam takovej černej držák,čí ci.Vypdá to jak silentblok,na kterým drží motor.Jak tedy ty roztvody mám vyměnit??Jakej je postup?Podepřít motor,povolit ten silentblok,vyndat ho pryč,odšroubovat deklík na rozvodech,vyměnit a zase tam dát ten silent blok???

Hyundai accent 1,3i 12V r.v.1998

Poraď te prosím někdo.............


Chtěl bych tímto poprosit zkušenější Hyundajáře aby nám začátečníkům(v oblasti motoru)pomohli:-).Rozvody jsou velive sledované téma... :oops: :oops:

Pokud by bylo i foto,tak by to bylo super.


Předem díky
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Reklama
 

GEORG316
*
Příspěvky: 46
Registrován: 20 črc 2006, 10:55
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od GEORG316 »

já jsem si ten motor podepřel heverem a odmontoval ten silentblok šlo to v pohodě nebyl žádný zádrhel akrorát pak dát pružinu na napínací kladku chce chvilku trpělivosti.... :D
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

GEORG316 píše:já jsem si ten motor podepřel heverem a odmontoval ten silentblok šlo to v pohodě nebyl žádný zádrhel akrorát pak dát pružinu na napínací kladku chce chvilku trpělivosti.... :D

za co si ho podepřel??,za vanu???nebo za co???

No a pak co??vyhodíš ten starej a nandáš tam ten novej??jak si zabezpečil,aby se ti to nehlo??protože musíš zachovat původní postavení kol ne???

popis mi prosím přesně tu výměnu.díkes
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
GEORG316
*
Příspěvky: 46
Registrován: 20 črc 2006, 10:55
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od GEORG316 »

podepřel jsem ho za vanu.

koukni sem tady je to popsaný.... :wink:

http://pekin.supermedia.pl/hyundai/manu ... engine.pdf
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

GEORG316 píše:já jsem si ten motor podepřel heverem a odmontoval ten silentblok šlo to v pohodě nebyl žádný zádrhel akrorát pak dát pružinu na napínací kladku chce chvilku trpělivosti.... :D
jj ja se stim mrd.al s kamartadem skoro hodinu než jsme to tam narvali ...humus robota.....

snad ty rozvody neměniš poprve v životě to bys byl celek modvažnej:D
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

zdar chlape rozvodu se neboj!ja to dělal poprvý sám bez náké pomoci od zkušeného vyměnovače.Jen sem si stáhl z hma service ty návody co kde máš rozdělat jak to utáhnout atd a už sem makal zabralo mě to čistýho času asi cca 6hodin no na poprvý dobrý ne?Postup je takovejhle:
zvedneš autí na hever.Ted zkus,jestli dokážes povolit řemenici ,co máš dole vedle olejový vany,je to řemenice od klikovky.Já stim měl totiž mega problém,protože ji nákej dement utáhl tak,že se prokluzovala i spojka,tak sem to musel sikovně zasprajcnout sroubovakem ale byla to drina,tak bacha byla by skoda kdybys to mel vse sundany a tohle neslo povolit.tedkon vemeš ještě jeden hever a tím podepřeš motor v místě,kde máš olejovou vanu-dej si tam dřevo jinak si to muzes prohnout.
podepirej s citem:p.Potom odmontis ten silentblok,opet velky problem potom se zarezlymi srouby:p,dale nasleduje sranda se sundáváním řemenice od vodní pumpy mas tam asi tri centaky mista a musis najit srouby ale to zvladnes ,potom muzes odkrytovat rozvody..no potom musis zatocit spodni řemenicí tak,aby se ti kryly znacky co mas na ozubenejch kolech se znackama co mas na bloku motoru.tedkon si vem FIXU ,najdi si na malym a velkym ozubenym kole vyrovnavaci znacky a poznac si misto na rozvodovym řemenu vuci znackam.Taaak a tedkon odsprajcnes napinaci element sundas rozvodak,nemusis se bat ze se ti cokoli hne kdyztak to srovnas mas znacky na starym rozvodaku takze remen nepresadis,na ten novej rozvodak preneses znacky z toho staryho ,presne si spocitas zářezi chapes ne?:p,tedkon neni problem to presne vyrovnat.Dalsi orisek je napnuti rozvodaku ale to taky nak zvladnes akorat ted si uz nevzpominam jestli se musi otocit parkrat proi smeru hodin rucicek s motorem pomocí spodní řemenice aby se rozvodák usadil nebo ne sakrys.No myslim ze jo ze sem to delal podle ty prirucky.Pak to visualne zkontrolujes jestli sedej znacky a je hotovo mam kdyztak naky fotecky jestli mas zajem.Hodne zdaru David
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

Lazo píše:zdar chlape rozvodu se neboj!ja to dělal poprvý sám bez náké pomoci od zkušeného vyměnovače.Jen sem si stáhl z hma service ty návody co kde máš rozdělat jak to utáhnout atd a už sem makal zabralo mě to čistýho času asi cca 6hodin no na poprvý dobrý ne?Postup je takovejhle:
zvedneš autí na hever.Ted zkus,jestli dokážes povolit řemenici ,co máš dole vedle olejový vany,je to řemenice od klikovky.Já stim měl totiž mega problém,protože ji nákej dement utáhl tak,že se prokluzovala i spojka,tak sem to musel sikovně zasprajcnout sroubovakem ale byla to drina,tak bacha byla by skoda kdybys to mel vse sundany a tohle neslo povolit.tedkon vemeš ještě jeden hever a tím podepřeš motor v místě,kde máš olejovou vanu-dej si tam dřevo jinak si to muzes prohnout.
podepirej s citem:p.Potom odmontis ten silentblok,opet velky problem potom se zarezlymi srouby:p,dale nasleduje sranda se sundáváním řemenice od vodní pumpy mas tam asi tri centaky mista a musis najit srouby ale to zvladnes ,potom muzes odkrytovat rozvody..no potom musis zatocit spodni řemenicí tak,aby se ti kryly znacky co mas na ozubenejch kolech se znackama co mas na bloku motoru.tedkon si vem FIXU ,najdi si na malym a velkym ozubenym kole vyrovnavaci znacky a poznac si misto na rozvodovym řemenu vuci znackam.Taaak a tedkon odsprajcnes napinaci element sundas rozvodak,nemusis se bat ze se ti cokoli hne kdyztak to srovnas mas znacky na starym rozvodaku takze remen nepresadis,na ten novej rozvodak preneses znacky z toho staryho ,presne si spocitas zářezi chapes ne?:p,tedkon neni problem to presne vyrovnat.Dalsi orisek je napnuti rozvodaku ale to taky nak zvladnes akorat ted si uz nevzpominam jestli se musi otocit parkrat proi smeru hodin rucicek s motorem pomocí spodní řemenice aby se rozvodák usadil nebo ne sakrys.No myslim ze jo ze sem to delal podle ty prirucky.Pak to visualne zkontrolujes jestli sedej znacky a je hotovo mam kdyztak naky fotecky jestli mas zajem.Hodne zdaru David

Hele moc díky.Pošli všechny fotky,který k tomu máš.moc mi to bodne:-)díkí tiiiiiiii:-)¨
tvist@centrum.cz sem mi to kdyžtak hoď:-)

Ještě jednou dík....bojím se toho jak čert kříže.
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

tady jsou ty fotecky,mas tam vyfoceny i ty znacky jak jsem se o nich zmínil
http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... f206b7c338
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
dj.g
Příspěvky: 7
Registrován: 23 čer 2008, 11:48
Kontaktovat uživatele:

dotaz na rozvody

Příspěvek od dj.g »

Zdravim, chtel jsem se vas zeptat na jakou stranu se povoluje sroub remenice na klic, zaboha nechce povolit :((( ani na jednu stranu.
Predem diky moc
-----------------------
Hyundai Accent 1.3 1996
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

na levou
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“