Zpřevodování Elantra 2.0 A/T

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Mitch
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2006, 20:34
Bydliště: Praha

Zpřevodování Elantra 2.0 A/T

Příspěvek od Mitch »

Jakožto novopečený majitel Ely 2.0 v automatu bych vás rád poprosil o informaci - přijde mi, že se Ela docela rychle vytáčí do vysokých otáček a zajímalo by mě, zda je to jen specifikum automatu. Proto vy, kteří máte dvoulitr manuál - kolik máte otáček při plynulé jízdě dejme tomu 60, 80, 130 a 150 km/h? Předem díky :)
Reklama
 

jandax

Ela 2.0

Příspěvek od jandax »

Na pětku mi to při 130 točí cca 3400, při 180 asi 4500. Jinak si to nepamatuji, ale zjistím.
kejdak
*
Příspěvky: 16
Registrován: 07 srp 2005, 21:48
Bydliště: Praha

Příspěvek od kejdak »

Moje Ela 2.0 Manuál točí taky hodně, při 160 asi 5 000 (ale rozhodně to nemá nijak negativní dopad na spotřebu). Za domácí úkol ti zjistím přesně ty otáčky, až příští víkend někam pojedu
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

převody

Příspěvek od jandaxx »

Tolik Ela určitě netočí. Mám taky manuál, a točí to co jsem psal výše-jandax-zapomenul jsem se Pŕihlásit, a nechtělo mne to pustit. Okolo 5 tis točí až někde okolo 200 za hodinu. zítra, až pojedu do práce, poznamenám si různý rychlosti a převody. Docela by mne zajímalo jak to jede v automatu. Přece jen to má jen 4 rychlosti, takže každý kvalt je delší. Tím pádem bude ta akcelerace vlažnější. Taky bych byl zvědav na kmfort řazení, jestli to netrhá a podobně. Jestli jsi z Prahy, můzeme udělat mini Ela sraz a svézt se navzájem. Já v automatu, ty v manuálu.
jeff

ELA 2.0

Příspěvek od jeff »

Tak já ji teprve zajíždím a nepřelezl jsem 3000 otáček. Takže na pětku 2500 ot = 100, 3000 ot. = 120 km/h
jeff

ELA 2.0

Příspěvek od jeff »

Tak já ji teprve zajíždím a nepřelezl jsem 3000 otáček. Takže na pětku 2500 ot = 100, 3000 ot. = 120 km/h
Mitch
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2006, 20:34
Bydliště: Praha

Re: převody

Příspěvek od Mitch »

jandaxx píše:Tolik Ela určitě netočí. Mám taky manuál, a točí to co jsem psal výše-jandax-zapomenul jsem se Pŕihlásit, a nechtělo mne to pustit. Okolo 5 tis točí až někde okolo 200 za hodinu. zítra, až pojedu do práce, poznamenám si různý rychlosti a převody. Docela by mne zajímalo jak to jede v automatu. Přece jen to má jen 4 rychlosti, takže každý kvalt je delší. Tím pádem bude ta akcelerace vlažnější. Taky bych byl zvědav na kmfort řazení, jestli to netrhá a podobně. Jestli jsi z Prahy, můzeme udělat mini Ela sraz a svézt se navzájem. Já v automatu, ty v manuálu.
Já to zatím zajíždím, takže nad 4 tis jsem to vytočil asi 2x...a na můj vkus to docela jede :) Jakmile to zajedu, dám vědět a můžem zkusit porovnání.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Ela

Příspěvek od jandaxx »

Poznatek ze včerejška. Při 100vce na 5tku mi Ela točí těsně nad 2500. Na dvojku 100 těsně před omezovačem. Na trojku 150 těsně před omezovačem. Včera jsem vydusil nějakýho joudu v nový Laguně 1.9 DCI. Na dvojku i trojku jsem mu na jižní spojce ujel takovým způsobem, že málem překousl volant :lol: Když jsem oodbočoval do štěrbohol, hodil na mne značně vražedný pohled :lol:
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Ja se v tedlech pomerech otacky / rychlost taky stoural, ale uz si to moc nepamatuju, jediny co vim jiste, je ze mam pri 3000 otacek 106 km/h, coz by mohlo bejt pri min otackach, podle me, kdyz nemam 6. stupen. Mam klasiku 1.8 l , 1996.
Já v autě = kozel zahradníkem
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“