Homokinetický kĺb - počet zubov a priemer

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

Homokinetický kĺb - počet zubov a priemer

Příspěvek od EditorPO »

Zdravím všetkých.
Velmi vás prosím o radu. Potrebujem vymeniť vonkajší homokinetický kĺb (pri kolese). Lenže problém je v tom, že v každej predajni náhradných dielov po mne chcú počet zubov a priemer. Vraj sa montovali s počtami 23/25 a 25/25, priemery 50 a 60. Hľadal som info aj na internete (ELIT, AUTOKELLY), ale bez jednoznačného úspechu. Bol som u dealera Hyundai, neporadili mi ani tam. Zistil som len originál kód, ale pre celý set (49507-29L00). Používajú program na náhradné diely, ktorý existuje aj v internetovej verzii napríklad tu: http://partmaster.com.ua/?action=catalo ... tra/Lantra
alebo niečo podobné aj tu: http://www.korea-opt.ru/price.php?act=3&model=elantra
Na internete je väčšinou rozmer 25/25 s priemerom 50. Nemáte niekto nejaký podrobnejší zdroj informácií?
Už som dostal aj radu typu, že to mám nechať v servise rozobrať, priniesť súčiastku k predajcovi a on ju objedná, lenže nemôžem nechať auto 3 dni v servise. Neexistuje nejaký katalóg, ktorý by napríklad podľa čísla karosérie konkrétne špecifikoval danú súčiastku? Keby to stálo do 500 Sk, tak objednám všetky varianty, ale kĺb stojí cca 2500 Sk :-).
Údaje mojej Lantry:
rok výroby - 02/1997
model - Lantra Wagon
objem motora - 1975 (2.0)
bez ABS
V dielni sme stiahli manžetu a napočítali sme 25 zubov, len neviem, koľko zubov je v tej časti, čo je v kolese.
Vopred ďakujem za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Jam »

A kde je ten problém? Když už jste stahovali manžetu, tak jste mohli povolit středovou matici a povysunout homokynet z kola (půjde jenom kousek) a spočítat mu zuby taky, ne? Na to nemusiš mit auto rozebrane. Pak to stačí jenom zase dotáhnout a můžeš jezdit, práce na 5 minut
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

Příspěvek od EditorPO »

Vyriesene !
Potrebny rozmer bol 25/25 s priemerom 50 !
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“