Třetí řada sedadel

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
marconi
Příspěvky: 5
Registrován: 10 črc 2008, 18:04
Bydliště: Šluknov

Třetí řada sedadel

Příspěvek od marconi »

Máte někdo 7-místnou verzi ? Zajímá mne jaký prostor je ve třetí řadě. Potřebuji v tom převážet své 4 děti, spíše menšího vzrůstu a drobnější postavy od věku 9-13let.
Prošel jsem mnoho recenzí včetně těch zahraničních, ale nenašel jsem jednoznačnou odpověď - popis se různil od optimistického "dospělé osoby 175 cm výšky" až po ostré odsouzení jako "třetí řada sedadel je zjevným porušením Ženevské konvence" a jen "pro velmi zlobivé děti" :) . Zatím jsem nenašel prodejce, který by ji měl skladem.

Původne jsem měl namířeno na nové Ford Glaxy, ale Santa mne celkem nadchla (mj. pro automat, 4WD), také díky vašim příspěvkům. Momentalně jezdím v dosluhujícím VW Sharan (1996), a musím už něco brzy koupit.

Předem děkuji za vaše reakce a zkušenosti.
Reklama
 

tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Třetí řada sedadel

Příspěvek od tomki »

marconi píše:Máte někdo 7-místnou verzi ? Zajímá mne jaký prostor je ve třetí řadě. Potřebuji v tom převážet své 4 děti, spíše menšího vzrůstu a drobnější postavy od věku 9-13let.
Prošel jsem mnoho recenzí včetně těch zahraničních, ale nenašel jsem jednoznačnou odpověď - popis se různil od optimistického "dospělé osoby 175 cm výšky" až po ostré odsouzení jako "třetí řada sedadel je zjevným porušením Ženevské konvence" a jen "pro velmi zlobivé děti" :) . Zatím jsem nenašel prodejce, který by ji měl skladem.

Původne jsem měl namířeno na nové Ford Glaxy, ale Santa mne celkem nadchla (mj. pro automat, 4WD), také díky vašim příspěvkům. Momentalně jezdím v dosluhujícím VW Sharan (1996), a musím už něco brzy koupit.

Předem děkuji za vaše reakce a zkušenosti.
ja mam 7 miestnu verziu, vyuzil som to raz, sedel tam kamarat ktory ma cca 175cm, idealne to nebolo ale nestazoval sa. Kazdopadne je tam malo miesta, ale pre deti cca do 10 rokov v pohode. Kazdopadne 7 je viac nez 5 a v pripade nudze sedacky posluzia. Ja mam 185cm a viem ze by som si tam sadol ale miesta na nohy je minimum, ale vydrzal by som tam keby bolo treba tak 200km.
Maxi
*
Příspěvky: 31
Registrován: 10 črc 2008, 20:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od Maxi »

Zdravím všechny návštěvníky Hyundaiclubu. I když ho navštěvuji dlouhé měsíce, přispívám dnes poprvé.

Nevím odkud jsi, ale 7-mi místnou verzi jsem viděl včera v Autopalace Butovice. Zavolej tam. Stojí asi 960 tis. Za tu cenu se dá sehnat už nějaké velké MPV. No, jel jsem několik set km posazem ve 3-ti řade sedadel při jednom výletu (cesta po silnici), byl asi nějaký starší model Toyoty Land Cruiser (nejsem si úplně jist) ,tehdy prakticky skoronové auto. Docela jsem si "užil". Málo místa, sedíš nad nápravou, není místo pro nohy atd. Nevím jak to bude v Santa Fe, ale tipuju že podobně. Nehledě na to že se odklopení 3-ti řady prakticky zbavíš možnosti uložit standardní batožinu do zavazadlového prostoru. 3 řada je prostě improvizace. Není to jako v MPV. Na Sharan teď mají dost velké slevy, ale vesměs jen na slabší motory TDI nebo na benzíny. Jak si s ním byl spokojen? Škoda že nová 8-mi místní H-1 nemá lépe zpracovaný interiér. Za tu cenu docela velké auto.
Naposledy upravil(a) Maxi dne 11 črc 2008, 09:56, celkem upraveno 1 x.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Souhlasím s Maxim, třetí řada je v tomto typu auta nouzovka a prakticky přijdeš o kufr. Taky počítej, že děti o dva tři roky zestárnou a narostou. Takže spíše bych volil MPV nebo mikrobus. Galaxy dle mě dobrá volba.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Thomick76
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 led 2008, 13:45
Bydliště: Homole u Českých Budějovic

Budeme mít 7mi místnou verzi

Příspěvek od Thomick76 »

Ahoj my tento model objednáváme na přímo zákazníky, ale jeden vůz budu mít na prodejně cca za 14 dní tak mi napiš zprávu nebo kontakt na sebe a můžeš se na to přijet podívat i projet.
Nechci tady dělat reklamu, ale jsme z JČ kraje...
Tomáš

služební HYUNDAI - třeba I30, iX35, Santa Fe, iX20 :)
soukromá Elantra 1.6i, zelený sedan, RV 2000, 315 000 km !!!

http://www.facebook.com/pages/Ceske-Bud ... 2111055417
JARDA11
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2006, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od JARDA11 »

Můžu potvrdit, že je to jen do cca 170 cm. Pro děti je to ale naprosto v pohodě, dokonce se tam cpou, aniž by musely :D Má to pro ně velkou výhodu v tom, že i při použití podsedáku mají nohy opřené o podlahu a ne v luftě, jako na normálním sedale. Máme za sebou cestu v zimě do Rakouska a nebyl sebemenší problém. Pouze to tam míň topí. Jsou tam sice výdechy i s větrákem, ale jde z nich kupodivu i v zimě pouze zima. Ale žádná hrůza. Jinak kolega má nové Galaxy a to je určitě prostornější, taky se sedadla zaklopí do podlahy a nemusíš je tahat ven jako u Sharanu. Jo a vozím tam i tchýni a ta si taky nestěžuje :D :D :D Takže pro občasné svezení jo, ale pokud to potřebuješ pro pravidelnou přepravu, tak bych asi spíše volil to Galaxy apod.
SF 2.2Crdi AT Elegance
branoba
*
Příspěvky: 37
Registrován: 15 úno 2007, 14:09
Bydliště: Vráble, SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Příspěvek od branoba »

Neviem prečo sem píšu ludia ktorý nemajú skúsenosť s práve touto sedem miestnou verziou. Ja mám sedem miestnu verziu a určite by som ju nemenil. Moje deti sú síce vo veku 8 a 5 rokov, ale tak pohodlné vozenie aké poskytuje NSF v tretej rade, nemá v tejto kategórii určite žiadne auto. V tretej rade sú pnlhodnotné sedadlá a nie nejaké núdzové sedenie. Určite to nieje pre Dospelú osobo na cestovanie na tisíce kilometrov. Deti tam majú úplny konfort. Čo sa týka porovnávanie Galaxy a NSF, tak to sú dve rozdielne kategórie vozidiel. NSF má 4x4 a automat a iný podvozok určený predsa len aspoň do lahkého terénu, pričom Galaxy má len automat. Nesedel som v Galaxy v tretej rade takže to neviem porovnať. Čo sa týka obmedzenia priestoru v kufry pri použití sedem miest, je veľmi obmedzený. Máme ešte doma Renault Espace tiež sedem miest a tak je pri siedmich miestach miesto v kufry rovnáké. V NSF je pre mňa velmi vyhovujúci aj systém sklápania tretej rady. Pokial ich nepotrebujete,máte ich sklopené do podlahy a máte plnohodnotný kufor, rovnaký ako v päť miestnej verzii. Jedna vec ktorá je ešte pripomenúť je DPH. Pri siedmich miestach prichádzate o možnosť odpočtu. Ale toto určite všetci viete.

Nevidím na sedem miestnej verzii NSF voči porovnateľnej kategórii vozidiel ani najmenší nedostatok.
New SF 2007 2,2 VGT Elegance AT 7miest čierna koža
predtím PEUGEOT 406 2,0 Hdi Break ST
predtím PEUGEOT 806 1,9 TD ST 8miest
predtím PEUGEOT Partner 1,9 D
predtím Škoda Felícia 1,3 LX
Alexsantafe
Příspěvky: 8
Registrován: 18 pro 2007, 06:48
Bydliště: Trojanovice

Příspěvek od Alexsantafe »

Pokud chceš plnohodnoté 7místné SUV resp. offroad pak je volba. Toyota sequoia (napr. http://terenni-vozy.ojeteauto.auteo.cz/ ... a-sequoia/) - no to jen tak. Pokud MPV, pak určitě existují i jiné možnosti než Sharan ... napr. Mazda 5

Tož tak.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

branoba píše:Neviem prečo sem píšu ludia ktorý nemajú skúsenosť s práve touto sedem miestnou verziou. Ja mám sedem miestnu verziu a určite by som ju nemenil. Moje deti sú síce vo veku 8 a 5 rokov, ale tak pohodlné vozenie aké poskytuje NSF v tretej rade, nemá v tejto kategórii určite žiadne auto. V tretej rade sú pnlhodnotné sedadlá a nie nejaké núdzové sedenie. Určite to nieje pre Dospelú osobo na cestovanie na tisíce kilometrov. Deti tam majú úplny konfort. Čo sa týka porovnávanie Galaxy a NSF, tak to sú dve rozdielne kategórie vozidiel. NSF má 4x4 a automat a iný podvozok určený predsa len aspoň do lahkého terénu, pričom Galaxy má len automat. Nesedel som v Galaxy v tretej rade takže to neviem porovnať. Čo sa týka obmedzenia priestoru v kufry pri použití sedem miest, je veľmi obmedzený. Máme ešte doma Renault Espace tiež sedem miest a tak je pri siedmich miestach miesto v kufry rovnáké. V NSF je pre mňa velmi vyhovujúci aj systém sklápania tretej rady. Pokial ich nepotrebujete,máte ich sklopené do podlahy a máte plnohodnotný kufor, rovnaký ako v päť miestnej verzii. Jedna vec ktorá je ešte pripomenúť je DPH. Pri siedmich miestach prichádzate o možnosť odpočtu. Ale toto určite všetci viete.

Nevidím na sedem miestnej verzii NSF voči porovnateľnej kategórii vozidiel ani najmenší nedostatok.
O terénních ambicích bych moc nepsal, podvozek SF je podle mě poddimenzovaný i na české "děravé" silnice. Aspoň tedy od majitelů SF, kteří do terénu ani nevjeli, slyším jako největší problém bouchání přední nápravy po 15-20t km. Výlety do terénu by jeho životnost ještě zkrátily.

Jinak pokud má jít o 7-mi místné SUV, byl by můj typ Mazda CX-9. S excelentním 3.7V6 nemá při ceně 1 mio konkurenci.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí řada sedadel

Příspěvek od santafe007 »

marconi píše:Máte někdo 7-místnou verzi ? Zajímá mne jaký prostor je ve třetí řadě. Potřebuji v tom převážet své 4 děti, spíše menšího vzrůstu a drobnější postavy od věku 9-13let.
Prošel jsem mnoho recenzí včetně těch zahraničních, ale nenašel jsem jednoznačnou odpověď - popis se různil od optimistického "dospělé osoby 175 cm výšky" až po ostré odsouzení jako "třetí řada sedadel je zjevným porušením Ženevské konvence" a jen "pro velmi zlobivé děti" :) . Zatím jsem nenašel prodejce, který by ji měl skladem.

Původne jsem měl namířeno na nové Ford Glaxy, ale Santa mne celkem nadchla (mj. pro automat, 4WD), také díky vašim příspěvkům. Momentalně jezdím v dosluhujícím VW Sharan (1996), a musím už něco brzy koupit.

Předem děkuji za vaše reakce a zkušenosti.
Ahoj!
Ja mam 3deti a sedmimistnou verzi.

Chtel jsem puvodne AUDI Q7, kde je mista o neco vice, ale giganticky rozdil v cene a dalsi hlediska... hrala jasne pro SantaFe. Kvalita a koncept auta se mi zda vyborny a nekolik lidi, kteri misto drahych nemeckych aut, zvolili stejne a jsou spokojeni.
Rozdil v Q7 je, ze ma sedacku plnohodnotnou i pro dospelou osobu a za 3. radou jeste 45cm mista. Na kocarek to ale treba take neni...

Moje recence na zadni sedacku:
sedadlo neni pro despeleho. Je Vsak pro deti optimalni. Maji i svoje soukromi, vlastni klimatizacni jednotku, plnohodnotne sedacky (ne jako Galaxy!!), pasy, vlastni autozasuvku, drzak napoju, schranku, svetlo, atd...
Napriklad bezne jezdime na dlouhe trasy tak, ze ja se synem (6let) sedim vepredu , zena z dcerou ve 2.rade a syn na jedne sedacne ve 3. rade. Vedle nej mame kocar a veci. Optimalni a vsychni mame dostatek mista.

Jediny strach mam z toho, ze dite v zadu sedi tesne u dveri, a je mezi nim a naraznikem, dvermi je minimalne mista! Pri potencionalni nehode, kdy to do nas nekdo muze naborat zezadu, je dost mala ochrana!
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“