Klepání/rachtání v motoru (Elantra 2000, 1.6 benzín)

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Klepání/rachtání v motoru (Elantra 2000, 1.6 benzín)

Příspěvek od easy »

Zdravím,

koupil jsem Elantru a teď se začal z motoru ozývat divný zvuk, strašně mi to připomíná rachtání rozvodového řetězu na Felicii. Připadá mi, že to jde z té strany motoru kde jsou rozvody a spíš někde zespoda. Taky se mi zdá, že je to uvnitř slyšet víc než zvenku. Nevíte, co by to mohlo být?

Fórum jsem pročítal, ale nejsem z toho moc moudrý (hydroštely? nějaký řetízek u vačky? - to je pro mě španělská vesnice).

Jo a ještě mě napadlo, že si neuvědomuju, že by to dělalo, když jsem to kupoval, spíš mám pocit, že to začalo až po výměně oleje (10W40, značku bohužel nevím). Oleje je tam dost, přesně horní ryska.

A taky nevím, jestli to nemůže být vlnovec. Starý prý byl prasklý, tak mi ho vyměnili a nevím, jestli se třeba nemusí nějak zatáhnout?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Ahoj,nepíšeš,kolik máš najeto,ale jestli ti ten zvuk připomíná chrastění rozvodů u feldy,tak by to mohl být opravdu řetěz.Druhá vačka je poháněna řetízkem na pravé straně motoru(vedle vzduch.filtru).Jestli máš 100 a více tis.km,tak by mohl být už volný a pak pomůže víměna.(řetízek +vodítka-cca.1000,-kč+práce)
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Příspěvek od easy »

Mělo by to mít najeto 85 tisíc, snad poctivých, ale i tak mi připadá, že ten zvuk jde z druhé strany motoru, od rozvodů (nebo spíš někde vzadu pod nima)
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Petr Langer »

easy píše:Mělo by to mít najeto 85 tisíc, snad poctivých, ale i tak mi připadá, že ten zvuk jde z druhé strany motoru, od rozvodů (nebo spíš někde vzadu pod nima)
jestli to jde od rozvodů(na straně jak je nádobka chladící kapaliny) a někde víc dole tak by mohla být špatná kladka, měnils po koupi rozvody? Jinak nejde ten zvuk třeba od alternátoru či vodní pumpy?
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Příspěvek od easy »

Jo jo, jde to z téhle strany, ale kladky by měly být vyměněné, rozvody jsem po koupi nechal dělat (i když je pravda, že nikdy nevíš, co opravdu udělali a co ne). Jinak vůbec nevím, kde hledat pumpu nebo alternátor, takže těžko říct. Spíš mě zaráží, že je to slyšet víc uvnitř auta než zvenku.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

vodní pumpa i alternátor je na straně rozvodů, ale tam bych to řachtání nehledal. Zkus nechat vyměnit ten řetěz, není to nijak drahá položka a budeš aspon o krok dál.. Na druhou stranu, pokud má motor najato poctivích 85tis km, dávat už 10W/40 mi přijde zbytečný, 5W/40 by s tím ještě šlapalo dobře, ale tím olejem jsi nic nezkazil..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Theoh
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2007, 08:51
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theoh »

Ja mam taký krásny zvuk tiež a neznie moc kultivovane :D Jedniznačne po výmene oleja, alebo doliati oleja na MAX sa klepanie asi o polovicu utíši no čo to sposobuje by som aj ja rád vedel
Hyundai Elantra 1,6 16V GLS r.v. 2003
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

nevim jakej motor ma Ela, ale jestly je to rozvodovej retizek, tak musi bejt slyset, kdyz si nejbliz knemu prilozis ucho :lol: . jestly rachtit nebude, tak menit netreba :D . a co treba prevodovka, nejde ten zvuk spis od ni! auto na hever vlist pod nej a poslechnout si to. jinak takhle povrchove se misto rachoceni moc presne urcit neda. prenasi se to celym motorem.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“