Popraskane vyfukove zvody

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Ja kupoval nove za 3700,- origo Hyundai, je na to 2 roky zaruka tak to neresim. mimo to nema cenu kupovat stare, pokud mate dobreho svarece a moznost frezovani tak bych to zkusil ale vetsinou to praskne bud ve svaru nebo jinde zase, je tam pnuti a velke rozdily teplot, navic stare mohou byt trochu zkroucene a muzou podfukovat u hlavy... No a potom jedine nerez, ale to je jina cenova skupina :wink:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Kokrof: pak jde o to jak se k reklamaci v případě praskliny budou chovat. Ono můžou říci že to bylo vytáčením a skotačením s autem za studena to rádo pak praská :roll:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Petr Langer »

kokroff píše:Ja kupoval nove za 3700,- origo Hyundai, je na to 2 roky zaruka tak to neresim. mimo to nema cenu kupovat stare, pokud mate dobreho svarece a moznost frezovani tak bych to zkusil ale vetsinou to praskne bud ve svaru nebo jinde zase, je tam pnuti a velke rozdily teplot, navic stare mohou byt trochu zkroucene a muzou podfukovat u hlavy... No a potom jedine nerez, ale to je jina cenova skupina :wink:
Jenomže ty máš asi starší systém výfukovýho potrubí(myslím že jej Lantry II měly do r.1998), kde je katalyzátor pod autem a svody jako samostatný díl, osobně to mám taky tak a je to daleko lepší řešení, protože nový jsou pak k sehnání za tu cenu co píšeš.
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

svody

Příspěvek od rade622 »

V odkazech jsou oba typy výfuků a nezdá se mě, že by svody na ten novější - katalizátor hned u motoru byly dražší.

starší typ - http://www.vyfuky-bosal.cz/?p=vyfuk-HYU ... d=04000071

novější - http://www.vyfuky-bosal.cz/?p=vyfuk-HYU ... d=04000074
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Re: svody

Příspěvek od Petr Langer »

rade622 píše:V odkazech jsou oba typy výfuků a nezdá se mě, že by svody na ten novější - katalizátor hned u motoru byly dražší.

starší typ - http://www.vyfuky-bosal.cz/?p=vyfuk-HYU ... d=04000071

novější - http://www.vyfuky-bosal.cz/?p=vyfuk-HYU ... d=04000074
Rade622
Někdo tady psal že u novějšího typu jsou svody napevno s katalyzátorem a cena v origo servisu přes 20 000 Kč, ale u staršího typu jsou svody dělené zvlášť a jdou sehnat do 5000 Kč a nemusíš při tom vůbec měnit katalyzátor.
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

svody

Příspěvek od rade622 »

Nejsou, podivej se na obr. novější - je vidět, že katalizátor - dil / 099-308 / začíná přírubou u svodů a končí taky přírubou pro další díl s vlnovcem. U starého je to příruba na svody a pak dlouhé parohy končící ve vlnovci.

A tady je coupe http://www.vyfuky-bosal.cz/?p=vyfuk-HYU ... d=04010000
Taky začíná přírubou, stejně jako nová lantra. U kterého typu se vyskytuje
kat spolu se svody?

Radek
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Petr Langer »

Našel bys to v historii, lidi kteří měly Lantru z let 1999-2000 měly katalyzátor napevno se svody a ptali se i v origo servisu, a pod 20 000 Kč nestály. mimochodem tady máš obrázek, že svody napevno s katalyzátorem existují http://www.korea-opt.ru/images/hyundai/290_3980000A.jpg
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No ja mam svody velmi kratke, kat nemam pod autem ale kolmo za svody dolu, potom nasleduje dalsi priruba dole a za ni vlnovec. Samozrejme pokud jsou svody spolu s katem je to drazsi, preci jenom kat neco stoji, tak se nedivte. Ale jak psal Rasty, da se to udelai si myslim i levneji, jenze ta prace s tim, navarovat rezat, ja bych si to asi doma neudelal.

Rasty:
No je pravda ze muzou neco takoveho rict, ale zaruka je zaruka, o tom bych se s nimi hadal. Kazde svody jsou pred nastartovanim stodene a ohrivaji se.
Vyrobce ma pouzit takovy material ktery ohrivani vydrzi, nikdo ti nedokaze jestli jsi s tim jezdil rallye nebo kazdy den do prace. Ale takto je to osemetne u vsech dilu na auto jelikoz podlehaji opotrebeni a vsichni vime jaci "dobraci"
nekdy v takovych prodejnach a servisech pracuji, ze
:roll:
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

Je to u některých Lanter 2000 - typ svodů s katalizátorem 28510. Ale zároveň je tam i typ svodů označený jako 28511A, který
je úplně zaměnitelný a pro všechny typy shodný. Na něj pasuje výfuk co jsem dal odkaz jako "novější".
Není v tom případě lepší varianta koupit tyto svody, univerzál katalizátor a nový výfuk? Poslední díl je shodný pro
oba typy, takže ten není třeba kupovat. Tady by se snad dalo dostat do 10 000 za všechno. 3700 svody, 3000 výfuk první díl, kat, ten
nevím kolik snad kolem 2000. Na vrakáči by se to dalo poskládat snad i levněji.
http://www.korea-opt.ru/images/hyundai/290_3980000A.jpg

Naštěstí toto nemusím řešit, protože já mám typ s novějším výfukem.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

no ja mam tu vrchni variantu s prirubou pod svodama, pak katak a pak vlnovec... :)

tak jdu shanet svody, premejslim jestli ma cenu brat vubec naky stary pac to praska uplne samo... :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
radim5
*
Příspěvky: 15
Registrován: 13 led 2007, 08:40
Bydliště: Košice

Příspěvek od radim5 »

No ja mám s tým tiež problem. Tu su moje zvody spojene s katalyzatorom aj s prasklinou. v hyundai servise za celok pytaju 25000Sk. ( v kosiciach ). chcel by som to dat odrezat nad lambda sondou zabrusit a dat tam navarit ( liatina z katalyzatora na liatinu priruby novych ale kratsich zvodov ) nove zvody za 3100 Sk co mi ponukaju v servise. No od tých ma odradzaju, ze to tam nenapasujem. Neviem ci ma len odzubuju, aby som kupil tie s kat. za 25tacov. Tie za 3100.- s prirubou vyzeraju byt kratsie. vedeli by ste mi poradit, ci by mi tam pasovali pripadne ci neviete o nejakom sikovnom majstrovi v kosiciach a okoli? ps: ako vlastne vlozim obrazok z disku C medzi text?
radim5
*
Příspěvky: 15
Registrován: 13 led 2007, 08:40
Bydliště: Košice

Příspěvek od radim5 »

No ja mám s tým tiež problem. Tu su moje zvody spojene s katalyzatorom aj s prasklinou. [/img]Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

tyjo za 25 (sice ceskych) sem koupil moji lantru
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
danielbx
*
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2008, 18:25

popraskané svody

Příspěvek od danielbx »

Ahoj,tento problém řeším do začátku také,nevíte jestli neexistuje třeba spešl lepidlo,nebo nedá se přední díl vyměnit za jiný model
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RUMiiiK »

to ja sem svoji koupil za 30 a myslim ze kdybych mel asi resit opravu, ktera by stala 25 tak se na cely auto vyprdim
Lantra 1,6 r.v. 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“