problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

reklamovat

Příspěvek od _miv_ »

chod to reklamovat! som zvedavy co ti povedia!
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bobík
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2006, 11:51
Bydliště: Bratislava

Re: Zatekanie vody

Příspěvek od Bobík »

llubos píše:
_miv_ píše:
Bobík píše:Nazdar chalani,
prosím vás o radu...vždy po dlhšom daždi sa po otvorení ľavých predných aj zadných dverí na Accente vyleje spoza tesnenia dosť vody. Pokúšal som sa to reklamovať pri prvej garančke, ale v servise samozrejme "nič nezistili". Nejedná sa o pár kvapiek, to by mi nevadilo. To množstvo vody je také, že to človeku po otvorení dverí poriadne obleje topánky. Mám z toho urobené aj video, kto by mal záujem, pošlem mu to na mail.
Ešte pred tým, ako to začnem so servisom poriadne riešiť, chcel by som vedieť, či máte niekto podobný problém.
Ďakujem
AJ JA MAM PRESNE tento isty problem.
kde si bol v servise? mas to uz vyriesene?
Video mam z toho aj ja.
kukni par riadkov hore to tiez popisujem...
mam to aj ja - doteraz som to neriesil - ake problemy z toho hrozia?
Problém so zatekaním množstva vody cez tesnenie dverí som sa pokúšal riešiť cez servis v Senici. Nechal som im tam auto 4 dni, nech to poriadne pozrú a samozrejme opravia. Nevedeli si s tým chlapci poradiť...Jediný výsledok ich štvordňového polievania Accenta bol ten, že mi víťazoslávne prstom ukázali na kraj dverí, zhruba vo výške kľučky a že "Vidíte, tadiaľto zateká". Ďalej sa tento problém údajne "rieši cez Prahu".

Prekvapenie prichádza na koniec. Oni totižto skúsili polievať aj úplne nový Accent čo mali na predajni a údajne vykazoval ten istý problém-po otvorení dverí sa z prahu vyleje pol kýbla vody, ktorú tam zadržiava to prvé tesnenie na dverách.

No a podľa vyjadrenia pracovníka servisu, jedno z možných riešení je aj to, že "KEĎ VYKAZUJÚ ROVNAKÚ ZÁVADU VŠETKY VOZIDLÁ DANÉHO TYPU, PREHLÁSI SA TO ZA "CHARAKTERISTICKÚ VLASTNOSŤ". To by pre nás znamenalo, že nám to zamietnu ako reklamáciu.
Len si neviem dosť dobre predstaviť, ako budem otvárať dvere v zime, keď tam tá voda zamrzne :-)
i30 1.4i Family Engine Red PD 5HB 2019
ex Tucson 2.0 CVVT 16V Dynamic 2006 Ebony Black
ex Accent 1.5 CRDi VGT Elegance 2007 Ebony Black
llubos
*
Příspěvky: 20
Registrován: 24 kvě 2008, 07:06
Bydliště: Bratislava

Re: Zatekanie vody

Příspěvek od llubos »

Bobík píše:
llubos píše:
_miv_ píše: AJ JA MAM PRESNE tento isty problem.
kde si bol v servise? mas to uz vyriesene?
Video mam z toho aj ja.
kukni par riadkov hore to tiez popisujem...
mam to aj ja - doteraz som to neriesil - ake problemy z toho hrozia?
Problém so zatekaním množstva vody cez tesnenie dverí som sa pokúšal riešiť cez servis v Senici. Nechal som im tam auto 4 dni, nech to poriadne pozrú a samozrejme opravia. Nevedeli si s tým chlapci poradiť...Jediný výsledok ich štvordňového polievania Accenta bol ten, že mi víťazoslávne prstom ukázali na kraj dverí, zhruba vo výške kľučky a že "Vidíte, tadiaľto zateká". Ďalej sa tento problém údajne "rieši cez Prahu".

Prekvapenie prichádza na koniec. Oni totižto skúsili polievať aj úplne nový Accent čo mali na predajni a údajne vykazoval ten istý problém-po otvorení dverí sa z prahu vyleje pol kýbla vody, ktorú tam zadržiava to prvé tesnenie na dverách.

No a podľa vyjadrenia pracovníka servisu, jedno z možných riešení je aj to, že "KEĎ VYKAZUJÚ ROVNAKÚ ZÁVADU VŠETKY VOZIDLÁ DANÉHO TYPU, PREHLÁSI SA TO ZA "CHARAKTERISTICKÚ VLASTNOSŤ". To by pre nás znamenalo, že nám to zamietnu ako reklamáciu.
Len si neviem dosť dobre predstaviť, ako budem otvárať dvere v zime, keď tam tá voda zamrzne :-)
v zime som ziadne problemy nezaregistroval... vlastne, to ze sa vylieva 2-3 dcl vody po velkom lejaku z dveri som si uvedomil, az po precitani daneho tematu :o
"charakteristicka vlastnost" je velmi zaujimavy terminus technicus :D
realne sa tym zaoberat budem moct asi az na konci augusta - dovtedy auto potrebujem a 4 dni su pre mna momentalne naozaj vela...
Accent Elegance, 1.5 CRDi VGT, 08/2007, Gold beige
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

nezaregistroval sem nějaký problém s vodou..... za airbag byl KO
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Bobík ak existuje cyba celeho modeloveho radu, tak to rozhodne zo stola nezmetu. Prave naopak, moze byt ze bude zvolavacia akcia - napriklad ako u CRDi a unikom nafty.

tiez nemam problem s zatekanim a to auto dokonca umyvam tlakovou vodou a prave som prekvapeny ako perfektne su spravene tesnenia - nespinia sa podbehy v dverach, proste parada oproti napr Fieste 06 a P307 07

V ziadnom pripade to nenechaj tak, je to zavada a tak sa k tomu musi servis postavit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

hmmm

Příspěvek od _miv_ »

no tak dufam ze to vyriesia a urobia zvolavaciu akciu a opravia to!!!
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Bobík
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2006, 11:51
Bydliště: Bratislava

voda

Příspěvek od Bobík »

Mexican píše:Bobík ak existuje cyba celeho modeloveho radu, tak to rozhodne zo stola nezmetu. Prave naopak, moze byt ze bude zvolavacia akcia - napriklad ako u CRDi a unikom nafty.

tiez nemam problem s zatekanim a to auto dokonca umyvam tlakovou vodou a prave som prekvapeny ako perfektne su spravene tesnenia - nespinia sa podbehy v dverach, proste parada oproti napr Fieste 06 a P307 07

V ziadnom pripade to nenechaj tak, je to zavada a tak sa k tomu musi servis postavit

Mexičan, ja sa snažím byť optimistom, ale v tomto prípade si neviem predstaviť ako by to zatekanie odstránili, keď tesnenia sú v poriadku.

Myslím si, že auto s takouto chybou by nemalo vôbec opustiť fabriku. Pracujem v automobilovom priemysle a viem, že všetky autá prechádzajú kabínou nazvanou vodná skúška. Tam sa na nich asi 20 minut valí voda pod tlakom 400 Barov a následne sa každá netesnosť rieši priamo na mieste. Strašne rád by som si pozrel výrobný proces v tej tureckej fabrike, aby som videl kde robia soudruzi chybu :lol:
i30 1.4i Family Engine Red PD 5HB 2019
ex Tucson 2.0 CVVT 16V Dynamic 2006 Ebony Black
ex Accent 1.5 CRDi VGT Elegance 2007 Ebony Black
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

servis:...

Příspěvek od _miv_ »

kto uz bol v servise so zatekanim a drzanim sa vody medzi tesneniami na prahu dveri? ja uz som bol ale sa caka na info od vyrobcu resp. importera co s tym...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Bobík
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2006, 11:51
Bydliště: Bratislava

voda

Příspěvek od Bobík »

MIV zdá sa že zatiaľ sme to reklamovali len my dvaja, tiež by ma zaujímalo koľko nás je :lol:
i30 1.4i Family Engine Red PD 5HB 2019
ex Tucson 2.0 CVVT 16V Dynamic 2006 Ebony Black
ex Accent 1.5 CRDi VGT Elegance 2007 Ebony Black
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

pocet

Příspěvek od _miv_ »

no ak sme len dvaja s tymto problemom to sa mi nechce verit... ale ze len my dvaja sme to reklamovali to by som uveril... uvidime ci este to zmiestnych accentakov ma tento problem...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
llubos
*
Příspěvky: 20
Registrován: 24 kvě 2008, 07:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od llubos »

ja to mam tiez...
Accent Elegance, 1.5 CRDi VGT, 08/2007, Gold beige
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

kama že vám to tam teče???
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

V minulém týdnu jsem "odstál" dvě bouřky a žádná voda ve dveřích. Po jízdě v dešti jsem taky nic nepozoroval.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Jazdec
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 kvě 2008, 15:24
Bydliště: Pezinok

Klimatizácia

Příspěvek od Jazdec »

Páni akú máte skúsenosť s klimatizáciou? Mne sa v porovnaní s Octaviou zda akosi málo výkonná. Nemôžem tvrdiť že nefunguje ale výsledok je dosť chabý. Tak neviem či to je "charakteristicka vlastnost" alebo to mam reklamovať.
K tej vode, ja ja som si raz po daždi všimol vytečenu vodu po otvorení ľavých zadných dverí, no rozhodne nie 2 dcl. Vo voze bolo sucho
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance True Blue r.v. 2008
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Klimatizácia

Příspěvek od adam221 »

Jazdec píše:Páni akú máte skúsenosť s klimatizáciou? Mne sa v porovnaní s Octaviou zda akosi málo výkonná. Nemôžem tvrdiť že nefunguje ale výsledok je dosť chabý. Tak neviem či to je "charakteristicka vlastnost" alebo to mam reklamovať.
K tej vode, ja ja som si raz po daždi všimol vytečenu vodu po otvorení ľavých zadných dverí, no rozhodne nie 2 dcl. Vo voze bolo sucho
Ja si na klimu stazovat vobec nemozem... Zatial chladi dobre, ved mozme to ceknut ked bude zraz, alebo sa mozme v ba niekde stretnut :D
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“