podivný zvuk z motorového prostoru

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

podivný zvuk z motorového prostoru

Příspěvek od bohdees »

prosím o pomoc kamarádi - pokud byste mohli tušit o co jde .... byl jsem takhle ve Zlíně, a najednou jsem si všiml podivného zvuku, který jsem na svojí nikdy neslyšel -první jsem si myslel že je to výfuk, ale jde to 100 procentně z motorového prostoru vepředu. Ten zvuk připomíná jakoby takové jemné drnčení, jakoby drnčela nějaká uvolněná plechová poklice, nebo nevím jak to popsat .... díval jsem se na spodek auta a všechno je v pořádku. Ještě vím, že nedávno ve Vsetíně kolem mně projíždělo uplně stejné auto (Sonata 1995) a borcovi to dělalo stejný zvuk (akorát mnohem hlasitěji - takové specifické drnčení když kolem mě projížděl na dvojku. Ještě u jedné Sonaty jsem to slyšel .... ještě jsem si tehdy v duchu říkal jak to mám v dobrém stavu a že mužu být v klidu :-D Tak asi ne :)

jinak ten zvuk jsem zaslechl třeba i u staré Vitary .... Netušíte prosím? Mechanika bych plašil kdyžtak až později ...


Děkuji moc za případné rady.... přeji všem mnoho šťastných kilometrů bez nehod a zbytečných investic :)

Bohdan
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Dodatek

Příspěvek od bohdees »

A jinak na volnoběhu když stojímtak se to ozve semtam, a málo, spíš když se rozjíždím na jedničku a pak na dvojce to jde slyšet, nbo při projíždění zatáčky ve městě na dvojku ... jak to chytne víc otáček už to neslyším, ani při vyšších rychlostech je to potichu ...
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

tam budes mit volny nejaky plech.. az budes mit studeny motor, zkus ze vsim zavinglovat jestli to nebude delat border.. treba kryt svodu - v motoru jinak asi zadny plech co by se takhle uvolnil neni, ne? nebo spis neco na spodku jestli neni volnyho?? to by ale chtelo jamu......
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

A to je ten problém

Příspěvek od bohdees »

Jsem ze Vsetína, a to není moc velký město (asi 30 tisíc) - ale na třicet tisíc obyvatel je to tu dostatečně mrtvé na to, aby v celém městě byla JEDINA volná rampa ... a ta je ještě zamklá na závoru, postarali se o to ekologové z místní radnice, údajně kvůli úniku oleje (který je na každém parkovišti) .... fakt SÍLA .... :-(
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Enticing Beast
Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2008, 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enticing Beast »

tak se pridavam k tomuto clubu chrastivych motoru,sonatu jsem koupil pred mesicem a dela to odzacatku,zejmena jako studena a zejmena od 1500 do 2500 otacek zhruba. jinak se motor chova kultivovane, ted budu delat spoustu oprav mezi kterema jsou i motorove zmeny,vymena oleje+ olejoveho filtru,+ jakasi primes do motoru pro snizeni treni motoru a nove svicky. hned od prviho poslechu motoru jsem si rikal kurva jak muze mit benzinak tak podobny zvuk s tatovim dieselem :) ale protom je motor OK myslim,tahne jede,nezere nedusise nechcipa nic proste pokud nahodou zmizi tento zvuk urcite dam vedet cim to bylo :)

- Jo a PS moje sonatka je model 1991 2,0i 16V 130koni
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pánové,mě to dělá taky,je to takové vrnění,po zahřátí to jakžtak zmizí,ale je to tam pořád :? Možná Hujer by nám mohl říct,čím by to mohlo být,na mím autě to slyšel a také se divil,ale i on má sonátku a na sraz v Roudné jsem nic jiného neposlouchal než vrkot jeho sonáty a světe div se :) Také mu to vrní,auto jezdí žádný problémy tak to zatím neřeším,ale v koutku duše mi to fakt nenechá spát :( :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
kochan
Příspěvky: 6
Registrován: 20 srp 2008, 18:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kochan »

pár sonát sem už dělal, může to bejt od uvolněnýho plechu třeba až po vydřený šály u kliky což by bylo dost nepříjemné a celkem i nakladné na opravy...rozhodně by to chtělo rešit než vám něco odejde úplně:-D dělá vám to jen když jedete? nebo i když stojíte?
Uživatelský avatar
slipknot
*
Příspěvky: 26
Registrován: 31 kvě 2008, 21:17

aa

Příspěvek od slipknot »

to bude urcite vyfuk - mal som dnes podobny problem - kouknes pod auto a asi v strede auta mas plechovy kryt - moze byt uvolneny, alebo niektory uchyt vyfuku j uvolneny. malo by to byt ono..
wenca
*
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2008, 20:08

Příspěvek od wenca »

Mne to dela taky vždy ,když se rozjíždím na 1 nebo na volnoběhu přidám plyn, je to takový plechový zvuk jakoby by byl uvolněný nějaký plech . Pro přesnost je to když se motor dostatne na asi 2-3 tis otáček a pokud se dostane výše tak při poklesu otáček ten zvuk zazní také.
pretorian00
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2008, 21:53

Příspěvek od pretorian00 »

Ahojky mám jednu zkušenost a to Santa Féčkem 20l 16v 105KW je tam motor ze sonaty a před týdnem mi odešel rozvodák dal jsem novej 2800,-kč a motor šlape, ale při 3000 otáčkách chrastí myslel jsem plechařina, ale nene je tam fígl při nasazení rozvodáku musí se seřídit vyvažovací hřídel a taky i vyměnit vyvažovací řemen ten za rozvodákemmale 780,-kč pak pod parohama je šroub je to jen krytka tam se strčí šroubovák a nasmíš narazit na hřídel , musíš třeba pětkrát otočit oil pum. dokut ten šroubovák tam nastrčíš pak nasidit znovu rozvodák a mělo by to přestat pokuď si neoddělal ložiska nebo hřídel
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: podivný zvuk z motorového prostoru

Příspěvek od bohdees »

Tak se na to podíval kamarád, který je automechanik, a prý mám rozsypaný katalyzátor, proto to tak drnčí...

já jsem laik, nevím co k tomu dodat :) opravit to asi nepude že? chce to asi nový ... nevíte za kolik se dá asi sehnat na vrakáči? Ještě mi ani z jednoho neodepsali ..

díky :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: podivný zvuk z motorového prostoru

Příspěvek od bohdees »

to je zajímavé ... na fóru jsem našel tohle: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... tor#p28657

a to přesně odpovídá popisu mých problémů .... co si o tom myslíte? katalyzátor nebo nějsaká přepážka ve středním dílu výfuku?

nebo konečně najít pořádného mechanika? :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“