Klepanie motoru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Kabelík Tomáš
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007, 20:57

Klepanie motoru

Příspěvek od Kabelík Tomáš »

Zdravím všetkých, viem že otváram tému, ktorá tu už bola viac krát pretriasaná, ale bolo to pri starších autách, a nenašiel som ani žiadnu fotodokumentáciu.Asi pred dvomi týždňami sa ráno po naštartovaní ozvalo cvakanie, myslím, že to išlo od ventilov. Po prejdení fóra som usúdil, že to budú asi hydroštely. Trvalo to asi tri sekundy. Myslel som, že to bola len náhoda, ale dnes som ráno naštartoval, a cvakanie sa ozvalo znovu ale trvalo podstatne dlhšie, stihol som vystúpiť z auta otvoriť kapotu a znovu nasadnúť a až potom to prestalo. Olej mám menený na jaro / Castrol 5W40/ a má nabehaných len 4000km. Doliaty je dolpna /kúsok pod hornou ryskou/. Všade sa píše,že to robia hydroštely, ale prečo to robia a ako to odstrániť, veď Accent má rok výroby len 2005 a nabehaných 49000km. Pri takom počte km to nemôže byť opotrebené. Vonkajšie teplota bola okolo 10 stupňov, takže olej nemohom byť ani hustý, veď v zime som bol na horách a tam bolo 20 pod nulou a pohoda. Dá sa to vyčistiť na aute keď zhodím veko na ventiloch, alebo sa musia dať dolu aj ventile?Čo sa tam má vlastne čistiť, otvor, kade ide hore olej?? Teraz som nabehal za dva dni asi 800km a v pohode, a potom mi to urobí takú blbosť.
Ako poznám zlý hydroštel. Keď prídem do servisu, nemám im čo ukázať, lebu to urobilo len dva krát a aj to len ráno, keď bol studený motor.
Ďakujem za rady.

Accent 2005, 49000 km, 1,3 benzín
Reklama
 

Kabelík Tomáš
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007, 20:57

Příspěvek od Kabelík Tomáš »

Tak čo páni, bez nápadu??
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Příspěvek od zhrado »

pokial neklepe stale tak neries. niekedy sa stane ze stecie olej, niekedy dlhse trva kym ho dotlaci. potom to chvilu klepe. v podstate nic nepokazis ked to klepe par sekund. vycistit to nemas ako snad len dakou prisadou do oleja co by som ja ale nedaval. ani to nemas ako doma opravit, teda pokial niesi automechanik. a tazko sa to aj definuje ktory je zly. aj mne niekedy zaklepka, vacssinou po dlhej jazde ked sa olej poriadne prehreje a potom stecie dole. nic s tym nespravim len trosku pridam plyn na cca 1500 a pockam kym prestane klepat.. ja by som to neriesil pokial to nemas v zaruke alebo to neklepe stale.
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Kabelík Tomáš
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007, 20:57

Příspěvek od Kabelík Tomáš »

OK, ale ty máš nabehyných 250 000km a 12 ročné auto, ja mám bez troch mesiacov 4 ročné auto a necelých 50 000km. Alebo ti to klepalo stále??
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Mne to prvykrat kleplo v zime cca pred pol rokom.
Teraz to obcas zaklepe tak na 5-20 sekund (asi 1 z 20 tich studenych startov). Mam uz 148 tis. km, a lejem este stale 5w40 Castrol Magnatec.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Kabelík Tomáš
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007, 20:57

Příspěvek od Kabelík Tomáš »

Dnes som obehol tri servise a všede mi povedali, aby som to neriešil, že je to len o zvuku a na nič to nemá vplyv. Tak to zatiaľ nechám a uvidím, ako sa to bude daľej vyvíjať. Dnes som to nakopol a v pohode. Radili mi ešte skúsiť vymeniť olej / ale po 4 500 km??/. Mechanik mi povedal, že on by to menil , až keby to robilo stále, t.j. aj za tepla aj za studena.
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Příspěvek od zhrado »

tak ja mam nabehane na tom aute skoro 50 000km a co si pamatam tak to spravilo ozaj parkrat. vecsinou v zime alebo po dlhej ceste. je pravda ze sem tam pretiahnem vymenu oleja o par tisic ale ako vravim, pokial to nerobi stale tak to neriesim. motor ide ok, nezere olej davam tam 5w40 tak to neriesim.
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Kabelík Tomáš
*
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007, 20:57

Příspěvek od Kabelík Tomáš »

Tak to sa ospravedlňujem za tých 250 000km, ale vyčítal som to z tvojho príspevku dolu. Inak ďakujem za odpovede.
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Občas to dělají za studena i dražší auta,která mají hydrostav-mě to Ela občas taky udělá.Pokuď by se to opakovalo častěji,tak pomáhá prohnat motor ve vyšších otáčkách(aspoň občas)
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
2balboa2
*
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2011, 15:13

Re: Klepanie motoru

Příspěvek od 2balboa2 »

ahojte..asi pred tyzdnom som nakopol motor a nieco tam zacalo klepat a piskat za studena. piskanie prestalo znelo to ako klinovy remen, no klepe to stále do teraz.. klepanie sa stupnuje zvysenimi otackami cize ked mam viac otaciek klepe viac.... zvuk sa ozýva z miest niekde okolo rozvodou a motora.. neviem co stým je a klepe to sústavne. no auto ma stale rovnaký výkon a ide bez problémov... len to klepanie ma mrzí čo to je .. nemate podobne skusenosti ? čo stým ? mam nabehnane 160tis km olej pravidelne dolievam 15w40 od castrolu .. jedna sa o hyundai lantra 1,5 rv 97 .. ďakujem .
nakfa
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 dub 2009, 20:56

Re: Klepanie motoru

Příspěvek od nakfa »

hm mozno ostal visieť hydro valček v klaviatúre.
Mne to urobilo na Accente 96 pri 125000 km a museli isť 4 nove...
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“