Výměna žárovek

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
wyr
*
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2008, 06:19

Výměna žárovek

Příspěvek od wyr »

prosim o radu jak vymenit zarovku povoli ty 3 srouby a svetlu se moc ven nechce hlavne mi nepiste nekdo ze jste byly v servisu maj to spatne udelany :twisted:
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vymena zarovky

Příspěvek od laufas »

v manualu to neni?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: vymena zarovky

Příspěvek od bushman »

Mozem tiez potvrdit nie vsak u prednych svetiel, ale u zadnych. Aj ked navod pise ze je treba povolit tri skrutky a vytiahnut svetlo von z karoserie neslo to tak lahko, ako by ktokolvek ocakaval pri potrebe vymenit ziarovku vonku a nehovoriac ak by bolo trebars -10°C. Pri paceni sa mi nakoniec podarilo uvolnit jeden z dvoch capov (spodny), ktorym su svetla nacvaknute na karoseriu. Horny ostal nevytiahnuty a tak som svetlo iba pootocil a pozrel na objimky.

btw neskusal niekto z vas majitelo CW prepojit spodne brzdove svetlo s hornymi dvoma obrysovymi? Nizsie na tomto v fore som videl ako motorsport to takto prepojil u kratkej verzie. V brzdovom je dvojvlaknova ziarovka, tak by to snad mohlo ist spravit.

Tiez sa chystam nahradit ziarovky v stretavacich svetlach za nejake lepsie (na fore pre KIU spominaju dobre skusenosti S Philips Blue Vision) a tak sa rad necham poucit ako na predne svetlomety.

Ono to totiz pri citani manualu vyzera vsetko lahko, avsak v reale je to ine a naozaj tie svetla drzia ako prilepene.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
Hanes
*
Příspěvky: 13
Registrován: 13 říj 2008, 23:08
Bydliště: Praha

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Hanes »

U pravého světla je pohodlnější povolit dva šrouby a odsunout nádobu s chladící kapalinou. Levý reflektor se musí po uvolnění 3 šroubů vyjmout, ale jde to hodně špatně, má směrem dolů plastové čudlíky které se jednak mohou odlomit anebo poškodit lak. Nedovedu si představit, že bych to musel dělat někde na silnici v zimě. Měnil jsem žárovku v létě a dalo mi to zabrat.
i30 1,6i CVVT TRIKOLOR WEEKEND 9/2014 - Sleek Silver
i30 1,6i CVVT Comfort - Continental Silver do září 2014
wyr
*
Příspěvky: 16
Registrován: 05 srp 2008, 06:19

Re: vymena zarovky

Příspěvek od wyr »

a ja vcera za mlhy\ jak svina v 6 vecer
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nějak mi uniká proč měníte žárovky sami? V servisní knížce na straně 7 je v záručních podmínkách uvedeno, že žárovky jsou v záruce 2 roky :wink: . Tak proč se s tím babrat, ne?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena zarovky

Příspěvek od tatchwud »

Mr. HYUNDAI píše:Nějak mi uniká proč měníte žárovky sami? V servisní knížce na straně 7 je v záručních podmínkách uvedeno, že žárovky jsou v záruce 2 roky :wink: . Tak proč se s tím babrat, ne?
Taky případně zajedu do servisu,ale pokud tě to potká na cestě k večeru a před tebou dálka a je to kde vyměnit,taky bych to měl rád v cajku.Ale výměna žárovek u soudobých aut je tak trochu tydýt. :roll: U Octávky II. se musí taky vyndat celé světlo a v chytré knížce je napsáno - Po výměně žárovky navštivte nejbližší servis a nechte si seřídit světla. :oops: :shock:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sice máme i30 ve firmě, ale výměnu žárovky jsem zatím nezkoumal. Nicméně předpokládám, že vyndání světla bude nutnost a následné seřízení (jako u Octávky) je minimálně rozumné :D . Ale máš pravdu, je dobré vědět jak, když Tě to potká v pátek večer před cestou na víkend (jindy koneckonců žárovky nepraskají).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vymena zarovky

Příspěvek od laufas »

kdyz uz jsme u toho, ja bych sam zarovku v i30ce menil jen v hodne velke nouzi v dnesni dobe... :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Radek Švub »

Mám i30!Já mám zájem tam dat lepší žárovku ale nějak to světlo nejde ven.Poradí mi někdo Dík!!!! :roll:
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vymena zarovky

Příspěvek od laufas »

normalne, krumpacem...
jak nejde ven?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Radek Švub »

Jenže já žádnej nemám!!! :evil:
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vymena zarovky

Příspěvek od laufas »

delals to podle manualU?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: vymena zarovky

Příspěvek od Radek Švub »

to netuším!odmontoval jsem ty 3 šroubky a ono to nějak nejde.Jsem na to nasranej jako hrom :twisted:Mám uplně stejné auto ale jenom 1.6 comfort.
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: vymena zarovky

Příspěvek od laufas »

Radek Švub píše:to netuším!.
ze me delas vola? tak snad vis, jestli jsi to delal podle prirucky nebo ne ne? :!:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“