HELP: netopí!!!

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

HELP: netopí!!!

Příspěvek od Vasco »

Pánové, včera mi přestalo úplně topit. Ručička teploty začala z ničeho nic v normálním provozu kolísat až ke 100 stupňům a zase zpět. Primárně ale vůbec netopí!! Jde jenom chladný vzduch..... :(
Už jste se s takovým problémem někdo na 2002 a mladší setkal??? Chladící kapaliny je dost!!!
Reklama
 

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Bruno »

Nebude to ovládání ventilu topného radiátoru ??? A co takhle termostat, když ta teplota tak kolísá???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od DEDe »

me to zatim jede jak ma bohuzel neporadim :?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Vasco »

Bruno píše:Nebude to ovládání ventilu topného radiátoru ??? A co takhle termostat, když ta teplota tak kolísá???
No, může to být termostat, ale kam se mám jako podívat??? Kudy se leje chladící kapalina už vím:-)
Ještě mě napadá zkontrolovat všechny pojistky, že by byla některá hin... Ale fakt nevím.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od DEDe »

no to mi povez ja doted nevim kde se ta chladici kapalina leje hledal sem ale marne leje se tam vubec chladici kapalina do 2.7 ? :) ted vypadam jak vul ale fakt nevim kde je chladici kapalina :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Vasco »

DEDe píše:no to mi povez ja doted nevim kde se ta chladici kapalina leje hledal sem ale marne leje se tam vubec chladici kapalina do 2.7 ? :) ted vypadam jak vul ale fakt nevim kde je chladici kapalina :)
Tak dobře, povím něco pro zasmátí: marně jsem od začátku září hledal, kudy se leje chladící kapalina. Všechny nádobky, který jsem prohledal, byly určeny pro něco jiného. Tak jsem na to kašlal. Ale nedalo mi to...
Až včera, když mi začala kolísat teplota a zrovna jsem jel kolem Boby Centra, říkám si, zkusím to: zastavil jsem se v servse Hyundai naproti Boby - myslím se to jmenuje Balvín. Že jestli by mi mohli dolít chladící kapalinu. Čekal jsem, že mi řeknou - přijeďte zítra na 14.00.
NE. Borec se šlajfkó od přepážky vstal, zašel do dílny, přinesl nádobu s hadicí a říká. "Tak poď kemo."
Otevřel jsem mu kufr, víc neumím. Nahnul se nad přední okraj a briskně otevřel vlevo (u spolujezdce) dole hned za předním světlem úzkou nádobu a tam kapalinu dolil. Je umístěná dost nízko a z víčka trčí šlauch.
Heuréka, už vím, kam se leje!!! A je tam i ryska!!!
Že co budu dlužné - NIC. To jsou služby. Vůbec nic nechtěl. Sem se vrátím v případě potřeby rád. Dal. jsem mu pajcku do kapsy.
Takže kdybyste někdy hledali, kudy se to tam leje, je to tam!
Leč bylo mi to platné jako mrtvýmu kabát, poněvadž jsem dnes cestou do práce málem zmrznul...
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od mirpie »

u motoru 1.6 a 2.0 se termostat nachází napravo (při pohledu když stojíš před autem) nahoře na hlavě motoru. Vedou k němu hadice (nečekaně), ta největší z termostatu do chladiče (přívod teplé kapaliny do chladiče, tedy hadice horní části chladiče). V ruce držím termostat na Alfu 159 JTD a ten je tedy hodně odlišný (jen koukám na vývody hadic) a má v sobě i čidlo teploty, což u Coupé je čidlo teploty na hadici z termostatu do chladiče. Pokud ti auto netopí a větráky valí, pak ti nejde chladící kapalina (v daném případě ohřátá chladící kapalina) do radiátoru topení a vzduch poháněný ventilátorem se nemá o co ohřát. Tady u toho termostatu z Alfy koukám, že ventil na voskové bázi zavírá bud vstup do chladiče nebo v opačném případě jej otevře a zavře tak vše ostatní, tedy krátký okruh přímo na sání vodního čerpadla a stejně tak i vstup do radiatoru. Otvory, na které nemá poloha termostatického ventilz vliv jsou vývod do expanzní nádržky a pak asi ozvdučnovací vývod. Ale u Coupé je termostat značně odlišný a výše napsané asi platit nebude. Dobré znamení je, že ti neubývá chladící kapalina, takže jde jen o to, že ti prostě neteče do radiatoru na ohřev vzduchu. A pokud ti kolísá teplota, pak to vidim na termostat. Čidlo teploty termostat nijak neovládá, jen posílá údaje do ECU pro chod motoru, kolik má pustit benzinu a jak nastavit otáčky, když není motor teplý..Pak je tam druhé čidlo teploty, rovněž na hadici do chladiče a to jen uzavře okruh pro sepnutí ventilátoru chladiče..Bylo by dobré, zsa bys uvedl, zda se ti studený motor normálně ohřeje na provozní teplotu, nebo zda to trvá déle než obvykle, zda ti běží ventilátor při značně ohřátém motoru atd..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Bruno »

Dám ti dobrou radu!! Jak zase pojedeš kolem Balvína stav se tam a řekni tomu borcovi ve šlajfce, že ti sice dolil chladící kapalinu /za což mu seš velmi vděčný/ ale světe div se auto ti nějak netopí./pokud máš nastavený regulátor topení v červeném poli/ on se určitě s profesní hrdosti pohrne k autu /když ne, tak ho popros/ a odzkouší ti pohmatem na hadice jestli jede termostat /jestli je funkční/ a když, tak ti poradí čím to je, že to netopí. Dej mu kilo, dvě a budete spokojení oba!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Vasco »

Bruno píše:Dám ti dobrou radu!! Jak zase pojedeš kolem Balvína stav se tam a řekni tomu borcovi ve šlajfce, že ti sice dolil chladící kapalinu /za což mu seš velmi vděčný/ ale světe div se auto ti nějak netopí./pokud máš nastavený regulátor topení v červeném poli/ on se určitě s profesní hrdosti pohrne k autu /když ne, tak ho popros/ a odzkouší ti pohmatem na hadice jestli jede termostat /jestli je funkční/ a když, tak ti poradí čím to je, že to netopí. Dej mu kilo, dvě a budete spokojení oba!!!
Pánové, díky moc za rady. Ještě pro upřesnění: motor se ohřívá standartně a stejně jako dřív. Ventilátor jede v pořádku na všechny stupně, jen dovnitř vždy fouká studený vzduch. Docela rád bych se tomu dostal na kloub, poněvadž se mi nechce s každou sebemenší poruchou jezdit do servisu. Ale Coupé mám teprve druhý měsíc.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Bruno »

A dříve ti to topilo??? Funguje ti ovládání topení modré a červené pole????
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vasco
*
Příspěvky: 61
Registrován: 22 črc 2008, 15:03

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Vasco »

Bruno píše:A dříve ti to topilo??? Funguje ti ovládání topení modré a červené pole????
Ještě včera ráno to topilo jako čert, přesně tak, jak jsem tomu zavelel!!!! Ovládání topení modré a čerevné pole (kruhový ovladač) se otáčí jako vždy.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Bruno »

Kolik ti tam doléval chladící kapaliny??? Aby to nebylo zavzdušněné!!!! Udělals kontrolu chladící kapaliny teď po jízdě jestli jí nemáš opět málo /mohlo být zavzdušněné/ nebo ti mohla vyfrkat. Při zahřátém motoru zkontroluj hadice topení ty najdeš jsou tenké a vedou do středu kabiny.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Peter Marek
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 dub 2008, 13:41
Bydliště: Hlohovec

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Peter Marek »

Ja mám tiež malí problém, takže od začiatku: Cez leto sa my strácala voda z chladiča, v predajni s autopríslušenstvom som kupil voláku zmes na zalepenie chladiča z vnútra. Maloto konzistenciu ako škoricový cukor (ale v čiernej farbe). Nasypal som do chladiča a behom 30km bolo všetko OK, celých 6000km ani kvapku vody nespapalo no proste fenomenálne.No lenže prišla zima a z vetrákov nie a nie anilen teplý vzduch dostať auto už je dávno zohriate a nič. Pítal som sa kamaráta čo sa zaoberal autami a usúdil, že je radiator zalepený od tej "škorice" čo som tam nasipal. Tak by som potreboval zistit kde sa nachádza a či je ho problém dostať von aby som ho mohol vysokotlakovým prúdom vody prefúknuť (vapkou). Za každé info budem vďačný.
Naposledy upravil(a) Peter Marek dne 13 pro 2008, 16:16, celkem upraveno 1 x.
Hyundai coupe 1.6 BA+LPG r.v. 1997
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Davepic »

Vasco píše:Pánové, včera mi přestalo úplně topit. Ručička teploty začala z ničeho nic v normálním provozu kolísat až ke 100 stupňům a zase zpět. Primárně ale vůbec netopí!! Jde jenom chladný vzduch..... :(
Už jste se s takovým problémem někdo na 2002 a mladší setkal??? Chladící kapaliny je dost!!!
čau zkus ještě projet forum..Kámoš tu měl stejny problem jak píšeš ty...tam bylo i to jka to vyřešil
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: HELP: netopí!!!

Příspěvek od Davepic »

Už jsem to našel tak to zkus porovnat s tím... https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=7177
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Odpovědět

Zpět na „COUPE“