Prapodivný zvuk s přední nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

Potřebuji radu.Po výměně předních brzdových kotoučů na mé Lantře kombi J2 r.v.96se mi začal ozývat s přední pravé nápravy velmi prapodivný zvuk,přirovnal bych ho jako když jseme si v mládí dávali do špic u kola kousek plastového kelímku.Prostě takové lupání.Když mám auto na heveru a točím kolem nic se neozývá.Výměnu jsem si dělal sám a vše šlo jak po másle,až na pár přirezlých šroubů,ale brzdovka vše povolila.Začne se to ozývat tak od rychlosti 40 km/hod. Nemáte někdo nějakou radu co to může být,jinak budu muset vyrazit směr servis.Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bruce Lee
**
Příspěvky: 132
Registrován: 16 čer 2005, 13:20
Bydliště: Č.T.,Řeka,Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od Bruce Lee »

Dělá mi to jen když zatáčím zvláště na malém poloměru?
Mám ten samý problém...a jsou to vyrachtané homokyneťáky (homokynetický kloub).Zatím ale jezdím až to klekne zcela=pak budu řešit výměnu za nový.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od mirpie »

buď špatně sedlé (většinou alukola, plecháče vždy sednou dobře) a dotažené kolo (mlátí s otáčkami kola jen do jedné zatáčky - do levé zatáčky mlátí pravé kolo), ale tohle spíše až při vyšších rychlostech. Pokud to mlátí při plném rejdu i na malé rychlosti, nejpravděpodobněji homokinetický kloub.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

No nevím jestli je to zrovna ten homokynetický kloub , protože ať jedu rovně , nebo do zatáčky i při plném rejdu je ten zvuk stále stejný.Udělám poslední pokus že to kolo opět rozeberu a složím a pak se ukáže.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od mirpie »

tos nahoře neuvedl, že to mlátí i v přímém směru.. Při té výměně kotoučů jsi dával nové ložisko? Nebo složil to staré?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

Tak to se omlouvám asi jsem to opomněl.Po vylísování náboje mi zůstalo ložisko na svém místě tak jsem to promazal a náboj dal spátky a pak to začalo.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od mirpie »

je docela možný, že se poškodilo ložisko. Pokud jsi nic nedělal s poloosou (resp. s homokinetickým kloubem) a předtím ti to nemlátilo, tak nevidim důvod, proč by měl začít hned mlátit homokineťák.
Zas je fakt, že mlátit ložisko jsem nikdy neslyšel, jen hučet..Ale tím vylisováním a opětovným nalisováním se tam mohlo stát cokoli...
Tohle řešení u těch hyundaiu a toyot atd, s nábojem před kotoučem je akorát na nasrání...
Popiš přesněji ten zvuk, jaký na to má vliv zatáčení, rychlost, atd.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

Ten zvuk se podobá jako kdyby jsi na ozubenou hřídel dal kousek plíšku a ten pak cvakal . Mám podezření na to ložisko ,protože jak bylo venku kolem nuly tak to chvílí nevydávalo žádný pazvuk,až se to trošku zahřálo tak to bylo opět zde.
kohout.pet
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2008, 15:54

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kohout.pet »

Můžou to dělat i sjeté destičky mají tam takový plíšek který při opotřebení začně škrtat
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od mirpie »

ložisko nemá důvod cvakat, spíš hučet. Ale ty desky zkontroluj, ten plíšek opravdu mají, i když to by ale vydávalo neřpíjemný zvuk stálý a navíc jen při brzdění..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

Tak sem se k tomu dneska opět dostal.Rozebral jsem to pravé kolo,sundal kotouč vylisoval jsem náboj a kouknul opět na ložisko.Mám tušení že ty pazvuky vydává ložisko,vymyl jsem ho znovu dal vazelínu a zkompletoval.Po zkušební jízdě to už vydává menší zvuk ale je to pořád slyšet.Ještě mám dotaz jak to ložisko vyndat, kdybych ho měnil.Když jsem se na to díval tak mi to připadalo úplně nereálné ho vytáhnout , protože je tam drážka a musel bych ho tahat nějak zadem?Prosím o radu jestli má někdo zkušenost nebo ho už měnil.Díky
kohout.pet
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2008, 15:54

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kohout.pet »

Jestli je to ložisko načnuté nemusíš to poznat pouhým okem
Taky jsem ho zkoušel vyčistit a namazat ale hučelo to pořád
Raději vyměnit už ti ale nepovím jak jsem to dělal je to 5 let na některé musíš mít speciální vytahovák skrz díru
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od oxigen »

A nevohnul sis krycí plech kouče?? To by odpovídalo zvuku. Mě se to podařilo a řechtalo mi to tam jen v zatačce...pak jsem to ohnul z5 a bylo po problemu. Otázkou je, jestli ty pazvuky častečně cejtíš i jako vybrace ve volantu...to by bylo pak něco jiného.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od mirpie »

já už tam ty krycí plechy nemám nikde. Byly rezavý skoro skrz, tak jsem je tam po výměně ložisek ani zpět nedával. Ložisko vyměníš tak, že vyndáš celou těhlici, ve které je to ložisko (sundáš ten náboj s kotoučem, odšroubuješ tlumič od těhlice (dva šrouby), vyrazíš oba čepy), vyndáš to s auta, položíš to na lis a tam to prostě vylisuješ.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
kelarok
*
Příspěvky: 16
Registrován: 06 lis 2006, 15:29
Bydliště: ostrava-radvanice

Re: Prapodivný zvuk s přední nápravy

Příspěvek od kelarok »

Tak je to na 100% ložisko,včera když jsem to rozebral a promazal ložisko, tak to hučelo méně.Vzhledem ke složitosti výměny raději to svěřím odborníků , ale i přesto děkuji za vaše rady a postřehy.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“