Podsvícení přístrojové desky a vypínačů

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
ištván
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2007, 08:12

Podsvícení přístrojové desky a vypínačů

Příspěvek od ištván »

Zdravím všechny Féčkaře. Zaujal mne zde příspěvěk kutilů, kteří výměnou žároveček v ovládacích prvcích našich plechových miláčků velice vkusně upravili interiér a jeho podsvícení. Rád bych se přidal a taky toho svýho vymazlil. Může mi někdo z vás poradit jaký tip LED žároveček použít. Navštívil jsem spešl prodejnu s elektro součástkama a málem jsem šel k zemi. Údájně si je mám nainstalovat z LED 3V a přiřadit odpor. Trošku na makovičku, na tu moji tedy rozhodně. Může mi někdo, kdo již tuto elektronickou lahůdku absolvoval napsat své vlastní řešení, případně kontakt na prodejce. Díky všem a pěkný vánoce
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Podsvícení přístrojové desky a vypínačů

Příspěvek od mirpie »

jo řešení to je. Ale je to hodně pracné...Já takhle podsvěcoval namodro budíky tehdy na renaultu. Vzal jsem 18led diod a na každou jsem napájel odpor, abych do toho mohl pustit 12V, které je v palubní síti. Ale dnes už jsou na trhu tzv. LED-žárovky. Technicky je to LED, jen s paticí jako má žárovka. Navíc obsahuje přímo i odpor. Nemusíš nic pájet a provedeš to jen jako výměnu kus za kus. Jen tyhle ty LED musí být rozptylové, ne bodové, aby to nasvítily plošně tak jako ty žárovky.
Měly by to mít snad ve všech různých autodoplncích. Pod panel ventilace se tuším dávaj ty s menčí paticí, nevim, zda to je T10 nebo T5, někdo mě upřesní.

Takže bud v klidu, někdo ti tady dá odkaz na nějaký web, kde to je v prodeji.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Podsvícení přístrojové desky a vypínačů

Příspěvek od mirpie »

tak jsem pohledal sám, tady něco maj, ale cenově nejlepší nejsou, určitě seženeš jinde levněji
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovk ... 5/?smid=99
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
130rs
*
Příspěvky: 56
Registrován: 16 říj 2008, 11:37

Re: Podsvícení přístrojové desky a vypínačů

Příspěvek od 130rs »

Zdravim Vas Santa Fečkari tiez by som chcel menit podsvietenie budikov a zaujimalo by ma aky typ a ake mnozstvo ziaroviek budem potrebovat dakujem
Hyundai Santa Fe 2,0 VGT 4WD Executive CRDi r.v. 2004
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“