polohování volantu

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
fiserak
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2008, 21:13
Bydliště: Chomutov

polohování volantu

Příspěvek od fiserak »

Mám dotaz na zkušené Lantráky-nejde mi polohovat volant,když tak asi o půl cm a to si myslím,že je dost málo.Nevíte někdo co s tím?Předem díky za každou radu! :wink:
Lantra combi super auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: polohování volantu

Příspěvek od mirpie »

mám stejný problém. Po udělání geometrie mám volant mírně na jednu stranu. Sundal jsem airbag, volant, přesadil o zub a je to to samé, akorát na opačnou stranu. Jediný řešení je posunout oba rejdový čepy třeba o jeden závit na danou stranu, což dělat nebudu....Počkám do další geometrie.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Dastin
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2008, 21:03
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: polohování volantu

Příspěvek od Dastin »

Ted teda nevím, ale jde o výškové stavení volantu, nebo podle odpovědi jde o nastavení volantu do vodorovna. Volant je na tisícihranu, tak pokud je volant mírně natočený, chce ho sundat a nastavit ho rovně. Je možné, že by byl mírně na stranu,ale že by to dělalo tolik se mě nezdá.
Hyunda Lantra kombi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: polohování volantu

Příspěvek od Bruno »

Pokud ti někdo udělal geometrii tak, že je volant na jednu stranu, tak je to guma!!! Před geometrií se volant zablokuje speciálním držákek přes pedály tak, že je vystředěný a pak se teprve dělá geometrie a to úpravou na závitech ale na obou stranách. Pokud ti to někdo dělal jinak, tak to tak akorát zprznil.Jen jako detail např. Lantra je na vystředění volantu citlivá a stačí někdy záměna gum z levé za pravou a vystředění se změní. Stačí aby jedna pneu byla sjetá o 1-2 mm po obvodu víc a vystředění je v háji. Vím o čem mluvím, dělali mi to několikrát. Např. při zimních gumách mám vystředěný volant ok, výměna za letní a volant jde trochu na jednu stranu. Zkusil jsem jen z hecu přední kola prohodit a volant se srovnal. To ale není řešení dochází ke změně smyslu otáčení a gumy tím trpí!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: polohování volantu

Příspěvek od mirpie »

jo. Jak tak koukám, tak zakladatel tohoto vlákna ale asi spíše myslel polohování volantu nahoru/dolu, což jsem zezačátku nepochopil
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: polohování volantu

Příspěvek od Bruno »

Já si to taky myslím ale když už tam byla zmínka o geometrii, tak jsem přidal svůj příspěvek. Snad se to někomu bude hodit!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: polohování volantu

Příspěvek od Dr Meduza »

no u me je teda polohovani volantu taky dost pochybny, musi se s nim hnout nak nahoru a dolu a pri tom porad tahat za tu paku, nez se pusti a de s nim hejbat :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: polohování volantu

Příspěvek od mirpie »

mně polohovaní volantu funguje dobře. Jen jsem si po koupi nemohl zvykonout na to, že ta páčka se při polohování musí neustále držet, což jsem u jiných aut neměl, což bude problém asi i tady nového majitele...Tu páku drž po dobu polohování (snad si to nepletu s Oplem)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Interiér a exteriér“