otáčky motoru ?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
4cut
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2008, 07:01

otáčky motoru ?

Příspěvek od 4cut »

pořídil jsem si ATOSE 11/2000 999cm3
mám takovej problém otáčky motoru klesají satrašně pozvolna dělá mi to problém při řazení kdy se zdá jako bych plyn.pedál vůbec nepouštěl nevíte někdo čím to je ? dělá to i když je motor zahřáty ... ps. dá se to napojit na VAG-COM přeš OBD a kde je zásuvka díky Petr
Reklama
 

alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od alík »

Ahoj, přesně to, co popisuješ se dělo na Atosu mému otci. Po resetu řídící jednotky je po problému! Obyčejný reset a máš to, nekomplikuj si to. Hodně štěstí s Atosem!
Hyundai Atos 1.0 1998
4cut
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2008, 07:01

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od 4cut »

OK díky.
a jak to provedu ten reset ?
baterku jsem měl pár dnů odpojenou a na nabíječce, když jsem ho dával dopořádku
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od alík »

Jenom odpojení baterky nepomůže. 1/motor musí být zahřátý na provozní teplotu-delší jízda nutná. 2/zastavit na nějakém odlehlejším místě (parkoviště apod) 3/vypnout motor a odpojit baterku 4/ sešlápnout brzdový pedál 5/po třech až pěti minutách nastartovat a nechat běžet na volnobě cca 15 minut, ale POZOR!!!!! během tohoto volnoběhu se NESMÍ ale OPRAVDU NESMÍ nic dělat!!!!!! Např. přidávat plyn, rozsvítit světla pojíždět a ani nic podobného, nesmí totiž dojít ke kolísání napětí. 6/vypnout motor a znovu nastartovat a jet domů. Během prvních cca 300 km po resetu může docházet k mírnému kolísání volnoběhu, ale to je normální. Účinek je poznat ale ihned. Ještě malé upozornění - tímto vymažeš data z ŘJ, a začneš jezdit jakoby od nuly. Právě během těch 300km si jednotka sama navolí nový jízdní režim a bude to OK. Vysoké otáčky po startu zmizí a motor bude fungovat normálně. Postup je však NUTNO dodržet! Držím palce a dej vědět. Čus!!!
Hyundai Atos 1.0 1998
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od alík »

Jo a ještě něco, baterie musí být plně nabitá. Já vím, ten postup se zdá být trochu složitý, ale není to tak. Někde jsem četl, že ta tuto operaci berou servisy až 3000,- korun.... No nekup to... Ještě jedna drobná rada: kup si srej na kontakty a vystříkej všechny el. svorky kam až dosáhneš, i drobná oxidace dovede škaredě potrápit... Trochu si přitom zamastíš motor, ale výsledek zato stojí. Tak zdar.
Hyundai Atos 1.0 1998
4cut
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2008, 07:01

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od 4cut »

asi to bude jak říkáš :-) připadál jsem si ják žencká co neumí řadit jak se to pořád točilo v otáčkách :-) asi se smazala protože mi přestal fungovat i dalkác na central a jak jsem pak všechno skoušel a nakládal tomu tak se to nějak rozhasilo :-D
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od Jam »

Šmarja pano, co to je za hovadinu? Proč má proboha stát čtvrt hodiny na volnoběhu? Poku provedete reset jednotky, tak se už s tím nic nedělá, normálně se jezdí a jednotka se odznova učí kolik dávat paliva v závislosti na hodnotách čidel. Není tady žádnej důvod stát 15 minut na volnoběhu a nevím, proč by jí vadilo kolísání napětí? Kdybyste si vzali osciloskop a změřili napětí na baterce při nastartovaným motoru tak tam teprve uvídíte kolísání a jaký! :twisted: Prostě se odpojí baterka, chvilu se čeká, připojí se a jezdí se, nic víc. Stejně si myslím, že to začne dělat zase, pokud se jednotka jednou naučí, že má pouštět otáčky pomalu (dělá se to kvůli emisím), tak se to naučí i podruhé.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
4cut
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2008, 07:01

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od 4cut »

TADY NA MORAVĚ A V ČECHÁCH NA VOLNOBĚHU NESTOJÍME :D (stojí na sobě sám)
každopádně to pomahlo ale nevím zda se mi ten reset povedl nepřestal fungovat dálkovej ovladač k centrálu jak se mi to stalo při opravě, ale ted mi to drží otáčky jen studené jak se to zahřeje tak je to ok , jak to dělá vám teď když je chladno po studeném startu protočí se to nebo to hned najede na cca 900 ot ?
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od alík »

Ahoj, restart se Ti zdá se povedl. Dálkový centrál občas bohužel blbne, ale problém zřejmě bude v jednotce centrálu, nikoli ŘJ motoru. A pro Jama: toto je postup doporučený profi mechaniky a to nejen pro Hyundai. Odpojení a opětné připojení baterky opravdu nic neřeší. Tak hoj!
Hyundai Atos 1.0 1998
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od mirpie »

ten delší postup mi taky přijde přehnaný...Nechat to vrnět na 15min na volnoběh mi rovněž připadá zbytečný. Ještě zbytečnější mi připadá s tím odjet na odlehlé místo, kde budu někde mrznout, když se můžu projet, zahřát to na provozní teplotu a odpojit to doma v garáži nebo před barákem ne? A šlápnout na brzdu po tom, co už to stojí odstavené bez baterky, tak to jsem nepobral vůbec.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od Bruno »

Už se tu toho o resetu ECU popsalo moře a moře místa. Viděl bych to tak. Je tu návod, tak ať si ho ten kdo chce vyzkouší a ostatní ať si resetují ECU po svém. To šlápnutí na brzdu je kvůli vybití kondezátorů v systému el. instalace auta po odpojení baterie, ale i to tu bylo alespoň 10x popsáno a zdůvodněno. Já jsem několikrát v minulosti resetoval ECU podle toho návodu a bylo všechno OK.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
crowleyus
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2010, 14:38

Re: otáčky motoru ?

Příspěvek od crowleyus »

Ahoj, pořidíl jsem také Atos MX litr chystám se taky na restart jednotky, jen se chci zeptat, kamarád má podobné problémy s T- Corolou, je možné řídící jednotku restartovat i na tomhle autě tímto způsobem jak je popsaný na Atose? Díky
Odpovědět

Zpět na „ATOS“