Poník mi dojezdil - poraďte

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
hponny
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2007, 17:35

Poník mi dojezdil - poraďte

Příspěvek od hponny »

Mám Ponnyho 1.5 93. V pohodě si jedu a najednou zasne motor. Baterka je dobitá. Benzínu je taky dost. Nejde nastartovat. Při otočení klíčkem cvaká spínačka. Budíky, světla a ostatní elektro normálně funguje. Pojistky v pohodě. Tak kde je problém? Doslechl jsem se, že to může být nárazový čidlo, ale nevim jestli Ponny vůbec nějaký má.

Děkuji za rady

Honza
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Točí startér? Jede čerpadlo? Hází to jiskru?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
hponny
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2007, 17:35

Příspěvek od hponny »

Čerpadlo nejede, startér netočí.
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Rozvody taky v pohodě?Neslyšel jsi z motoru před zdechnutím nějaký podezřelý zvuk?
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
hponny
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2007, 17:35

Příspěvek od hponny »

Právě, že to chodilo bez problému.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

hponny píše:Čerpadlo nejede, startér netočí.
A dělá vůbec něco jestli cvaká nebo je absolutně hluchej??? :o
Jde do něj vůbec nějakej proud??? A tak? :?:
Musíš se více rozepsat,jinak Ti moc nepomůžem,takže motor normálně nenastaruješ!! :(
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
hponny
Příspěvky: 6
Registrován: 20 dub 2007, 17:35

Příspěvek od hponny »

Palubka se rozsvítí, naskočí CHECK ENGINE, ale čerpadlo není slyšet. Když otočim klíčem na startování, tak cvakne jenom spínačka. Jinak je to úplně hluchý.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

hponny píše:Palubka se rozsvítí, naskočí CHECK ENGINE, ale čerpadlo není slyšet. Když otočim klíčem na startování, tak cvakne jenom spínačka. Jinak je to úplně hluchý.
Pod spojkovým pedálem bys měl mít spínač,ten pouští proud do startéru přes relátko!!
Zkus odpojit konektor a propoj ten konektor mezi sebou nějakým drátkem,tím ho vyřadíš a pak řekni jestli startér točí!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
kuncik
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 bře 2007, 17:37
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuncik »

mel jsem ten samy problem pedalovy spinac jsem nechal ale od nej jsem natahl rovnou drat ke starteru a normalka startuji a jezdim uz tri tydny bez problemu.napis jestli ti to pomohlo.
rybna
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2008, 15:01

Re: Poník mi dojezdil - poraďte

Příspěvek od rybna »

kuci, ale pozor! ono to relé tam není pro nic, za nic. :!: abyste při delším startování neshořeli :wink:
Uživatelský avatar
bronas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 říj 2008, 20:30

Re: Poník mi dojezdil - poraďte

Příspěvek od bronas »

hponny píše:Mám Ponnyho 1.5 93. V pohodě si jedu a najednou zasne motor. Baterka je dobitá. Benzínu je taky dost. Nejde nastartovat. Při otočení klíčkem cvaká spínačka. Budíky, světla a ostatní elektro normálně funguje. Pojistky v pohodě. Tak kde je problém? Doslechl jsem se, že to může být nárazový čidlo, ale nevim jestli Ponny vůbec nějaký má.

Děkuji za rady

Honza
mel jsem to same co ty ze mi chcipnul motor zniceho nic pak jsem koukal na kostru a nakonec to byl starter kdyz jsem chtel startovat tak cvaklo a nebo mi zhasinaly budiky skuz auto roztahnou zda ti chytne a a uvidis pokud budes mit starter v haji klidne ti prodam mam doma jeden na vic co je po repasi
Hyundai Pony 1.5 GL 1993
TUNING
Odpovědět

Zpět na „PONY“