Praskání předního skla v mrazech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Matmar »

V mrazech jako jsou třeba dnes mi na nerovnostech "praská" kolem předního okna, jakoby bylo napůl odlepené. Mám Matrixe první zimu, takže nevím jestli jde o vlastnost způsobenou třeba velkou plochou čelního skla který v mrazech pracuje, nebo tím že je špatně přilepené apod. Dnes a včera jsem měl okno trochu namrzlé i zevnitř. Má někdo podobnou zkušenost? :roll:
Matrix CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Vilda »

A nevrže Ti spíš palubka, plasty při kolísání teploty dělají různý pazvuky ?? A omrzlý okno zevnitř jsem měl dneska ráno taky :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od jarik65 »

S tím namrzlým oknem zevnitř nic nenaděláš když ti auto vymrzne přes noc tak to tam prostě je pokud parkuješ venku.A ty pazvuky jak píše Vilda jsou od plastů.
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Matmar »

No já myslím že od plastů to není, to je zvuk jak kbyby střílely kamínky do skla. Sylšel jsem že to dělává u novějších aut co maj skla lepený a ne jen zasazený v gumě. Ale moje minulý auto mělo sklo zasazený podobně, lepený a kolem guma a tenhle problém jsem neměl. Tak nevím, pokud je to vlastnost tak se s tím holt smířím, jen sem se bál abych třeba neměl odlepenou část okna .
Matrix CRDi
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Uzi77 »

to sklo to podle me není a když je tak by to nebylo tim ze je nedolepeny protože by ti tam asi teklo a věř že voda si cestičku najde (poznatek z jinyho auta co sem vlastnil).
sklo může praskata vydavat zvuky jen v případe že je nekde nejak praskly a nebo poškozeny.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Matmar »

Uzi77 píše:to sklo to podle me není a když je tak by to nebylo tim ze je nedolepeny protože by ti tam asi teklo a věř že voda si cestičku najde (poznatek z jinyho auta co sem vlastnil).
sklo může praskata vydavat zvuky jen v případe že je nekde nejak praskly a nebo poškozeny.
No se zatíkáním do auta mám svoje bohatý zkušenosti, na předchozím autě jsem to řešil dva roky. Při chrstnutí dvou kýblů se vevnitř neobjevilo nic, ale stačil vytrvalej jemenj deštík a ráno jsem měl mokrý koberce a vytlumení pod kobercem jak houbu :twisted: Ale to praskání nechápu, pokud to ostatním s matrixama nedělá ta bude něco špatně :roll:
Matrix CRDi
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Uzi77 »

me u matrixe klepe jen palubovka a neco vzadu :x . Ale zajed si k prodejci jestli to mas novy nebo v zaruce a jestli ne tak zajed do autosklo servisu tam ti poradi nebo řekknou co je možny a co ne.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Matmar »

Uzi77 píše:me u matrixe klepe jen palubovka a neco vzadu :x . Ale zajed si k prodejci jestli to mas novy nebo v zaruce a jestli ne tak zajed do autosklo servisu tam ti poradi nebo řekknou co je možny a co ne.
No prodejce by se mnou vyrazil dveře, mám tu jednoho z nejstarších matrixů :lol: Ale s tím autosklem to možná nenáí špatnej nápad.......
Matrix CRDi
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od behe »

Tak na povzbudenie - pred par dnami, ked boli vacsie mrazy, tak mi to praskalo tiez.
Nie hned, az po nejakych 30-40 kilometroch, ked som si vnutro vozu vykuril.
A tiez som zuriovo riesil, preco to sklo praska, aspon ten zvuk mi tak pripadal.
Samozrejme, pripustam, ze to mohlo byt aj cokolvek ine. Ten zvuk sa objavil vzdy pri
prechode nejakou, hoci len malickou nerovnostou.
Dnes som isiel tu istu trasu aj teploty boli zhruba podobne, a praskanie ziadne.

To zamrzanie skla zvnutra je zabavne... a dneska som to mal aj ja, Vcera sme v aute dobre nadychali, nechali ho na noc zamknute a rano na skle mrazikove kvety...
Matrix Premium 1.6
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od Matmar »

No mě to namrzání zas až tak zábavný nepřijde, kor když si v těch největších mrazech zapomenu rukavice a jedu potom bez volantu, ruce položený na výdechách ventilátoru :twisted: Co se týče toho praskání, je to tak jak píšeš, dělá to při přejezdu sebemenší nerovnosti, a podle mě je ten zvuk moc ostrej na to aby to dělal plast.......ale je pravda že se line evidentně od spodní hrany okna....... :roll:
Matrix CRDi
Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od kmozis »

V novém autě jsem na to za ca 1 rok ježdění nenarazil. Potom pojistná událost na živel (vichřice mi poschazovala větvě na auto a jedna z měněných věcí bylo i čelní sklo). Ihned po výměně skla začalo praskání. Trvalo to celou zimu, pak si to nějak asi sedlo, po zimě už se to neozvalo, a to ani v dalších letech v zimním období.
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
Uživatelský avatar
mireceks
***
Příspěvky: 501
Registrován: 16 led 2008, 16:22
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od mireceks »

A co kdyby to bylo zpusobene rozdily teplot? Auto je zmrzle, venku je mraz, kdezto vevnitr se vsechno prohriva, ohriva, otepluje. Je tam urcite napeti jak ve zmrzlych castech, tak v ohratych, pri prejezdu nerovnosti se auto pohne, muze neco praskat.

Nebo me jeste napada, ze jak se s tim autem jede, tak se zahrene, prohreje a roztopi pripadne kapky a pod. Ty nekam stecou nebo zatecou, zustanou tam, pak zastavis, auto se zacne zase ochlazovat a ty kapky v tech skulinkach zmrznou. A potom kdyz s tim zase jedes, tak nez rozmrznou, tak pri prejezdu nerovnosti vrzaji, praskaji a pod.

Nemohlo by to byt? (mozna jsem to napsal krkolomne, ale snad pochopite, jak to myslim)
:hyu: i30cw 1,6 Style 2010 :hyu: Santa Fe 2,2 CRDi 2010 :hyu: Accent 1,4i, 2010 Ford Mondeo 1,6 16V, 1999

Bylo: :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997 :hyu: Elantra 1,6 FIFA Edition, 2002 :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od rastos »

Nam na sluzobnom Matrixe tiez isty cas praskalo cosi vpredu okolo skla. Dlho sme nevedeli, co to je - az raz som pocas jazdy nastavoval zpatne zkadlo a ked som to drzal, praskanie prestalo. Bolo to ono - upevnenie zpetneho zrkadla, hrkotalo.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Re: Praskání předního skla v mrazech

Příspěvek od kmozis »

To mi dělalo taky, ale to bylo skutečně spíš takové rachtání, s praskáním skla se to nedalo zaměnit. To sklo skutečně jakoby praská...
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“