idiot za prd-lí s dálkovejma

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

já jsem jeden z těch, co spíše vozy dojíždí a následně předjíždí (v obci samozřejmě držím 50ku, takže mě pak předjíždí ti 70tníci, co drží 70km/h pořád) a v noci už jsem dojel hodně strejdů, co měli pro mě z nepochopitelných důvodů rozsvícené zadní mlhovky a asi 3km jely oproti auta, takže nebylo možné jej hned předjet. A za jasné noci svítící jasné červené světlo do obličeje taky moc příjemné není. Navíc strejda jel konstatně 60-70km/h. Chvíli jsem čekal, zda si třeba všimne a vypne to, ale omyl. Tak jsem jen krátce bliknul dálkovými a opět nic. Pak jsem mu to tam pustil natvrdo (když oproti nic nejelo, ale byla plná čára), ale strejda opět nereagoval, pak naštěstí na křižovatce se odporoučel jiným směrem...

idiotů na silnici potkáváme spousty a chce to držet chladnou hlavu, předvídat a plně se soustředit na řízení.

Např. dnes ráno v Brně jsem měl málem Coupé o třetinu kratší na zadek, kdybych předvídavě nekoukl do zpětného zrcátka, jak já dobržduji před semaforem na oranžovou a následně červenou, kde ale ovšem týpek za mnou ve Fabii se brzdového pedálu ani nedotkl v domnění, že to oba ještě projedeme na onu oranžovou. Nějak se neměl k brzdění, tak jsem kvůli němu vletěl až na přechod, aby to do mě nenarval. Kdybych se jen preventivně nekoukl, jestli ten za mnou brzdí taky, tak bylo vymalováno.

Sem tam si ten smyk přes ručku na křižovatce nebo v zatáčce mimo obec říznu, ale to nic široko daleko nejede a nepřipadám si tak nebezpečný, jako řidiči, co je pro ně zatěžko při objíždění cyklisty vyhodit blinkr, totéž při přejíždění z pruhu do pruhu, nebo řidiči, co mě v obci předjíždí, aby mi to vrátili, když před obcí se táhli sotva oněch 70km/h.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Mexican »

mirpie ked ti strejda svieti do oci hmlovkami, blikni mu hmlovkami.. to vacsine ludi dojde ze asi maju zapnutu hmlovku, pretoze dialkacmi preblikavaju vacsinou borci ktorym sa nezda 85-95 na okreske adekvatna rychlost
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

moje přední mlhovky jsou natolik účinné, že by je dotyčný předemnou těžko zaregistoval...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Davepic »

No u Cupečka jsou celkem dost silné zadní mlhovky jako fakt to pleští jak sviňa :wink: jednou se mi to stalo že tak borec na mě najížděl a pral dalkovýma tak jsem je zapnul a hned si to frajer rozmyslel a držel řádny odstup a dalkové zhodil
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

tak já jsem zadní mlhovky kontakty přehodil na brzdová světla, a brzdová světla za mlhovky. Takhe je lépe vidět, že brzdim.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

mirpie píše:tak já jsem zadní mlhovky kontakty přehodil na brzdová světla, a brzdová světla za mlhovky. Takhe je lépe vidět, že brzdim.
to jsem mel take v planu:)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

mirpie píše:tak já jsem zadní mlhovky kontakty přehodil na brzdová světla, a brzdová světla za mlhovky. Takhe je lépe vidět, že brzdim.
preci, mlhovky sou mlhovky a brzdovy sou brzdovy. muzes taky jezdit prez den z dalkovejma abys byl lepe videt...
si kup treti brzdovy a neoslnuj ridice, ktery maj rizeni jako povolani (a ze jich je). vyletnimu ridici to tak neprijde (asi jako tobe) ale ver, ze tohle je prasarna.
neber to spatne :!:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

vlastaFR píše:
mirpie píše:tak já jsem zadní mlhovky kontakty přehodil na brzdová světla, a brzdová světla za mlhovky. Takhe je lépe vidět, že brzdim.
preci, mlhovky sou mlhovky a brzdovy sou brzdovy. muzes taky jezdit prez den z dalkovejma abys byl lepe videt...
si kup treti brzdovy a neoslnuj ridice, ktery maj rizeni jako povolani (a ze jich je). vyletnimu ridici to tak neprijde (asi jako tobe) ale ver, ze tohle je prasarna.
neber to spatne :!:
kupecka treti brzdove ne?? ve dne s dalkovejma taky par lidi uz jsem potkal, ale to meli asi nedopatrenim pusteny
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Davepic »

mirpie píše:tak já jsem zadní mlhovky kontakty přehodil na brzdová světla, a brzdová světla za mlhovky. Takhe je lépe vidět, že brzdim.
Chudáci řidiči co jedou za tebou ](*,)
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

než začnete vykřikovat, tak se nejdřív podívejte na příkon obou žárovek... Obě maj 21W, takže svítivost naprosto stejná. Jde jen o to, že původní mlhové světlo není spojené (integrované) se světlem obrysovým, tedy je lépe vidět, když se rozsvítí jako samostatné další světlo, než když se jen více rozsvítí jedno světlo. Kupa automobilek to tak má taky. Brzdová světla mají vlastní jednovláknovou 21W žárovku, tedy umístěné mimo obrysové světlo. Např. Fabie, Octavie nebo starší BMW E36 a mlhovka je stávající obrysové světlo, tedy dvouvláknová žárovka s jedním 5W vláknem na obrysové a 21W vláknem na mlhové, stejně jak v případě integrovaného obysového a brzdového světla u Coupé.

Na 19ce jsem to přehodil taky, hned bylo lépe vidět, že brzdim, když se rozsvítí něco vedle navíc, než když se jen zesílí to, co už svítí, kvůli dennímu svícení.
Na Oplu jsem to neřešil, tam je to už takto udělané, brzdové zvlášť, a obrysové spojené s mlhovým.
Na Coupé jsem předělal stejně jak na 19ce.
Všechny vozy maj třetí brzdové světlo.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

wataz newataz, srovnej si jak bije do oci brzdovy a jak mlhovka. to je proste prasarna! treba kdyz stojis na semaforech a nekdo je za tebou - asi dobrej pocit kdyz je horsi pocasi a svetlo z MLHOVEK "teda z brzovejch" se jeste stupnuje. Trochu ohleduplnosti.
(Tohle neobhajis ani neukecas)
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

na semaforech jsem měl ohleduplnost i při původním zapojení, vždy pustim brzdu a zatáhnu ručku, tedy až je za mnou auto, jinak stojim na brzdě, aby mě viděl. Ukecávat ani obhajovat nic nebudu a nehodlám. Není to dlouho, co mě odzadu málem někdo sejmul, když jsem zastavoval na červenou, kde si dotyčný myslel, že jsem stejné prase jako on a oba to projedeme na oranžovou/červenou. Tady by mi nepomohly ani ty předělané brzdové světla, když jsem v zrcátku viděl, že se dotyčný za mnou nemá k brzdění. Tak jsem brzdil jak to šlo a zároven tak, aby se mi nepodival do kufru a skončil jsem půlkou auta na přechodu...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

koukam si z Brna. kolony se vam tam urcite tvorej ze? neverim ze vnich pribrzdujes ruckou, abys neoslnoval. ale celkove vzato kdykoliv kdekoliv HLANE PRI SNIZENY VIDITELNOSTI (jemna mlha, dest) se svetlo z mlhovek nasobi. takze udelas vic skody nez SVYHO uzitku. ja uz nevim jak ti to mam rict. na svetla sem vysazenej - jako ridic. hlavne me dostavaj inteligenti (a ze jich je) jak v desti i slabim jezdej vsichni s mlhovkama. uz kvuly nim premejslim, ze si dam na dodavku hrazdu s vykonovejma dalkovejma svetlama. jezdim hlavne za tmy, coz prez zimu je vetsina dne. a nejen ze musim prekousavat debily co jedou na dalnici v protismeru s dalkovejma, ale i ty co jezdej s mlhovkam. coz neni presne tvuj pripad, ale dost se ktomu blizis.
Promin, ale jestly mas nejakyho kolegu, kterej je povolanim jako ridic - tak si snim zajdi na pivo a poves mu tu vychytavku jakou sis udelal a uvidis co ti na to povi.
Chapu proc sis to udelal, ale kvuly tomu prece nemuzes srat na ostani. to by si tady pak moch delat kazdej svoje zlepseni - jen kvuly tomu, ze se mu onehda tenktrat stalo to a to. A proto udela to a to, aby se mu to priste nestalo, bez ohledu na to ze to jinym vadi. to by pak zavladla silena anarchie na silnici. Oni zakonodarci delaj dobre, ze delaj zakony o svetlech atd. nekomu se to nelibi, ale tohle se bere globalne a ne idividualne.
proste mlhovy se narodilo jako mlhovy, tak mlhovy bejt musi :D
neber to jako utok proti tobe, ale doufam vto, ze to pochopis
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Rexcor »

Mlhovky oslňují a dávat je jako brzdové světlo je podle mě pěkná hloupost, pokud nechcete aby každy kdo jede za Vámi měl sto chutí Vás z té silnice sestřelit.

Ono jak to svítí není o příkonu žárovky, ale o tom jak je vytvarované krycí sklíčko(plast). Pomocí různých vroubkování a hranolů.

Neber v potas jen brždění na semaforech ale pokud pojedeš v serpentinách dolů, budeš brzdit motorem, ale skoro před každou zatáčkou ještě zpomalíš brzdou. Tam bych Za Tebou prostě jet nechtěl. Od toho je to třetí brzdové světlo, aby bylo vidět, že brzdíš.

To že to do Tebe chtěl někdo zezadu nacpat je vždycky k vzteku, ale ty mlhovky by Ti asi o moc nepomohly. Ten týpek asi jen jel a jel.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Haer »

Nejsem příznivcem domácích předělávek a nevím, zda v reálu ta Mirpiho úprava prasárna je či nikoliv, ale co píše o oddělených brzdových světlech a kombinaci mlhovky do obrysu, s tím souhlasím, taky jsem nad tím už mnohokrát přemýšlel, že by to bylo lepší. Myslím, že takové prohození světel by v reálu málokdo z Vás poznal, že to tak být nemá.
To, že světla mají jiné krycí sklo (plast), případně tvarování paraboly, je pravda, ale nemyslím, že rozdíl tam bude tak podstatný. Navíc bych čekal, že zadní mlhovky bývají dělané spíše na rozptyl než směrovost a tudíž světelný tok při stejné wattáži bude o něco nižší. Kdysi jsem jel v noci za Felckou, které trvale svítily brzdy a bylo to ještě horší než mlhovky, možná díky 3. brzdového světla. A taky proto, že člověk nikdy nevěděl, kdy doopravdy brzdí. Ale jestli si myslíte, že brzdy neoslňují a mlhovky jo, tak doporučuju si to někdy v noci při cestování vyzkoušet... Navíc raději v noci potkám auto, u kterého spolehlivě poznám, že brzdí, než takové, u kterého ve snaze mě neoslnit brzdy nerozpoznám...
To vlastaFR: Nevím, proč Mirpimu nevěříš? Taky když někde stojím, tak nedržím brzdu a zatahuju ručku. A co jsem si po Brně všiml, tak takových jako Mirpie nebo já, kteří na brzdě nestojí zatímco auto stojí, není mnoho...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Odpovědět

Zpět na „Pokec“