1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garančka Accent 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

Ja som platil tiež presne túto sumu. V BA Autopalaca Vjanorská.No Geometriu robia stále aj ked ju nepotrebuješ proste ide o zárobok ;) No olej skontrolujem jednoducho vytiahni kontrolku na olej a uvidíš že je krásne čistá a nie čireny ked je čiena tak olej nebol menený ale o tom pochybujem lebo od výroby dával hyundai iný olej a toto je kvalitný Castrol proste kukni rysku oleja a ked bude hnedučká svetlo tak máš nový olej lebo po 15 000 km alebo po roku je olej úplne čierny ;)
Lubomír píše:Spolu 7000 Sk
BA Palace Vajnorská.
V zásade všetko OK, cena ma nepríjemne šokovala, keď už si výrobca robí za naše peniaze zber údajov o svojej kvalite, mohol by povinné prehliadky robiť s nejakým bonusom.
Jazdím šetrne a tak oprava geometria ma zaskočila. Keď majú zle vyriešené zavesenie kolies, ktoré sa musí po roku nastavaovať, mali by to robiť zadarmo. Jazdil som 11 rokov na Felicii combi a nemuseli na geometriu siahnuť ani raz (kontrolovali ju niekoľko krát).
Inak veľa položiek dalo výslednú veľkú sumu.
Najviac som platil za olej : 3,3 litra SLX professional 5W30 po 573,94 dalo 1894 Sk. Dúfam aspoň, že je to kvalitný olej a že ho tam dali.
Ozaj poraďte, ako skontrolovať, že ten olej skutočne do auta naliali?
Ď.
Reklama
 

Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Rocky »

Tak tady zpětně pročítám ty vaše první garančky a zjišťuju, že od výrobce předepsané úkony jsou u každého servisu asi úplně jiné. Já šel po roce, najeto téměř rovných 10000km, výsledná cena 2197kč, takže relativně super. Ale udělali pouze prohlídku, za dvě stovky nějaké práce na předních brzdách a výměnu oleje a filtru. Mám výbavu elegance, ale žádná výměna kab. filtru, geometrie a nic podobného se nekonalo. Olej mi tam automaticky dali Mobil 1 10W-40 s tím, že v novém motoru na záběh je minerál, tak nevím. Ve všech příspěvcích tady čtu, co vše vám v rámci první garančky dělali a většinou se jedná o oleje 5W40, tak nevím. Do teď jsem, asi naivně, žil v tom, že každý značkový servis má na konkrétní typ vozu přesně stanovené jak úkony, tak použitý materiál, který při první a každé další garančce použije a že by to měli udělat stejně v Praze jako v Brně či Bratislavě, ale asi to tak není.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Rocky: Ještě by se hodilo zmínit, kde jsi na garančce byl, protože ne všichni se tady dobře známe a víme, kdo odkud je a kde servisuje vůz. díky... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od rokolo »

Dali ti tam polosyntetiku. To výrobce dovoluje???
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

Rocky mno nizka cena tam je... ale nemenili ti filter klimy a ako pise rokolo, ten olej ... mnoo.. neviem ci je polosynteticky, ale ta viskozna trieda je vysoka... v silnejsich zimach (ako bola teraz) moze byt problem s mazanim. Napis este kde si bol
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Rocky
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 lis 2008, 22:58

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Rocky »

Zdravím a omlouvám se, jsem z Havlíčkova Brodu a tam je i onen značkový servis s prodejnou. Jde mi jen o to, abych věděl, jestli to udělali správně nebo něco zanedbali a já se mohu ozvat. Nevím, kde se dá sehnat striktní přípis výrobce, který upravuje, co vše má obnášet každá garančka a jak moc se tím servis musí řídit.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od DEDe »

kdyz to tak ctu jsou to proste prasarny kupovat novy auto je skoro za trest , ja mam ojety po roce menim akorat za 6 tisic komplet rozvody olej za 1400 4,5 litru a parada, delat to v autorizovanym navymyslej si hafo veci a prkotiny stojej proste balik. Sem ted byl s motorkem ostrikovacu 1500 motorek 600 prace to je des uz nikdy vic jen hold nestrikalo tak se nedalo jinak :) Hodne stesti a nervu kdyz vam oznami cenu. ta geometrie to je otazka jestli to vubec delaj nebo jen reknou ze jo clovek nema sanci nic poznat.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od cert »

Rocky píše:Zdravím a omlouvám se, jsem z Havlíčkova Brodu a tam je i onen značkový servis s prodejnou. Jde mi jen o to, abych věděl, jestli to udělali správně nebo něco zanedbali a já se mohu ozvat. Nevím, kde se dá sehnat striktní přípis výrobce, který upravuje, co vše má obnášet každá garančka a jak moc se tím servis musí řídit.
Nevíš, jak se v havlíčkobrodským servisu staví k dodání vlastního oleje na 1.garančku? Psal jsem jim mail, ale nenamáhali se mi odpovědět (stejně jako AutoHák Tábor) :( . V Pelhřimově to dříve tolerovali (Iromez) ale teď už vlastní olej nelze (Pyramida Průhonice) :?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

DEDe nikto nikoho nenuti kupovat nove auto... navyse nikto ta nenuti jazdit na garancky - nebudes mat zaruku, ale nic ta to nebude stat

Rocky na konci manualu - uzivatelskej prirucky (kapitola 5 pozadavky na udrzbu vozu, cast 4 planovana udrzba) .. decka, niekedy mam pocit ze vam tu prirucku nedali :?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od vojtop »

Tak som sa dockal aj ja - 1. garancka po dvanastich mesiacoch, najazdene 15.800 km (takze hned dva dovody ist na garancku :lol: ). Rano o 8:00 som auto priviezol, o 11:00 mi volali, ze si prenho mozem prist. Cena 185,- EUR. Podrobny rozpis doplnim vecer. Servis - Autopola, Vajnorska 89, Bratislava (http://www.autopola.sk/).
Maximalna spokojnost, odporucam kazdemu, kto to nema prilis daleko.
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

Super čoskoro tam pojdem na druhu garančku tak ti potom napíšem čo som platil sakra škoda že som o nich nevedel skôr a platil som v Palaci čo je 2 km dalej 259 Euro teda to bolo ešte v SKK cena ale tak nevadí na druhú garančku idem určite tam do Autopola ;) a čo nevadilo im že si mal 15800KM????

vojtop píše:Tak som sa dockal aj ja - 1. garancka po dvanastich mesiacoch, najazdene 15.800 km (takze hned dva dovody ist na garancku :lol: ). Rano o 8:00 som auto priviezol, o 11:00 mi volali, ze si prenho mozem prist. Cena 185,- EUR. Podrobny rozpis doplnim vecer. Servis - Autopola, Vajnorska 89, Bratislava (http://www.autopola.sk/).
Maximalna spokojnost, odporucam kazdemu, kto to nema prilis daleko.
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od vojtop »

Nevadilo, ved to nie je zas o tolko viac... Moze sa stat, ze clovek pojde na dlhsiu cestu a pocas nej garancny bod presvihne o par stovak km, myslim, ze do 1.000 km je to v norme.
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Uživatelský avatar
ceme
**
Příspěvky: 114
Registrován: 20 bře 2008, 09:10
Bydliště: Bratislava

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od ceme »

Sranda mna ked objednával technik tak sa ma pýtal kolko mám KM a či niekam cez víkedn pojdem a presiahnem 15000KM tak som mu povedal že idme na chatu tak bol poplašený a povedal že nech prídem piatok namiesto pondelka tak neviem...a ozaj nevieš meno technika ktorý tam preberá auto??? Lebo Valent čo robil v Auto palace tam už nie je tak len tak či nešiel do Atuto Pola robiť prijímacieho technika...

vojtop píše:Nevadilo, ved to nie je zas o tolko viac... Moze sa stat, ze clovek pojde na dlhsiu cestu a pocas nej garancny bod presvihne o par stovak km, myslim, ze do 1.000 km je to v norme.
Hyundai Accent 1,4i Elegance 10/2007
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od vojtop »

ceme píše:Sranda mna ked objednával technik tak sa ma pýtal kolko mám KM a či niekam cez víkedn pojdem a presiahnem 15000KM tak som mu povedal že idme na chatu tak bol poplašený a povedal že nech prídem piatok namiesto pondelka tak neviem...a ozaj nevieš meno technika ktorý tam preberá auto??? Lebo Valent čo robil v Auto palace tam už nie je tak len tak či nešiel do Atuto Pola robiť prijímacieho technika...
Meno fakt neviem, ale mozno bude na protokole o vykonanych ukonoch. Ved to vecer chcem naskenovat a dat sem. Inak, syn je automechanik a aj ked sa nespecializuje na Hyundai, zopar ich opravoval (uz po zaruke, pochopitelne) a obcas zistil, ze auticka si dost pytali chladiacu kvapalinu. Cize, ak sa prilis pretiahne kontrolny interval a clovek si navyse nekontroluje stav kvapaliny/oleja v aute (aj taki ludia existuju, naozaj! :D ) a iba jazdi a jazdi, kym to ide, tak sa mu moze stat, ze zavari/zadrie motor. Prave tohto bol synator parkrat svedkom. Mozno aj ten mechanik a odtial prameni jeho obava. Ale v zasade, ked viem, ze mam vsetky kontrolovatelne kvapaliny OK, tak par stovak km navyse nemoze byt zasadny problem. Navyse, ked sa objednas a musis povedzem dva tyzdne cakat, za tu dobu mozes pokojne najazdit minimalne nejakych 200-300 km...
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Uživatelský avatar
vojtop
*
Příspěvky: 35
Registrován: 29 úno 2008, 09:20
Bydliště: nedaleko Bratislavy

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od vojtop »

Tu je slubeny protokol:
Obrázek
Hyundai Accent 1,4/71kW
Elegance, true blue, 3/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“