Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od vlado1979 »

Markus píše:Do noveho auta - by som uz vonkoncom nelial tesco benzin... 8)
Ked uz nechces rovno brat Vpower alebo Carreru (co nema vyznam na tom setrit - 50-100sk na nadrzi rozdiel...) tak aspon tankuj klasicky 95 benzin na znackovych pumpach - Shell pripadne OMV... Lukoil sa teraz udomacnuje - skusenosti s nim nemam vobec.. mozno niekto iny ma...
S Lukoil ( predtým Jet ) mám dobré skúsenosti. Tankoval som diesel 2 roky do peugeotu a najazdil bez problémov 44 tisíc km. Do i30 tankujem benzín takisto z Lukoil, pretože to mám po ceste do práce.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Reklama
 

pája22
*
Příspěvky: 31
Registrován: 23 říj 2008, 13:11
Bydliště: Nový Jičín

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od pája22 »

tatchwud píše:
Jardys píše:Co si budem namlouvat,zima převážně ve městě do 5km ,1 jízda za 8 l/100km,to je marný ať děláš co děláš.
Ráno jsem jel nakoupit a jízda asi 6 km 8,6 l/100 km a odpoledne dálnice asi 200 km 120 -150 km/hod 7,4 l/100 km (dle počítače v autě.) Ze zkušenosti - otáčky nad 3 500 se zmenšovala spotřeba a při otáčkách menších jak 3 500 se zvětšovala. Zajímavé,ne? Jak řečeno výše,ať děláš co děláš,v zimě si nepomůžeš. Zajímavé bylo třeba u Fiata 500, (vzduchem chlazený) že čím větší teplo v létě,tím menší spotřeba. Třeba i 4 l/100 km. V zimě klidně i 6 l/100 km. :roll:
Zdravím!
Tak jsem vyštrachal od kolegy docela pěkný a hlavně spolehlivý odkaz ke spotřebám I30, potažmo všech aut, je to celkem pěkně udělané, hold německá preciznost....

Mrkni: http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... power_e=90
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od matysekul »

Hlavně ať to nevidí jeden člen fóra.Nebo se zblázní,že má někdo menší spotřebu s větším autem.Ještě na jeho bájném spritmotoru.
Teď vážně,funguje to už dlouho.Můžeš se taky zaregistrovat a měřit svoji spotřebu.Pokud je to pro tebe důležité,můžeš si to dát i do podpisu.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Mexican »

pája22 spritmonitor pouzivame.. ale pozor, xy ludi si tu mysli, ze to falsujeme aby na nas leteli zencke z diskotek. Pouzivam to uz rok a pol a je to velmi solidny prehlad nahladov - zalezi co si tam das... mozes si tam vies naklady za servisy, ilometraz na pneumatiky, samozrejme spotrebu podla typov ciest a stylu jazdenia. Plus navyse casovo to stoji asi 3 minuty po kazdom natankovani

a ako som pisal viac krat, cim viac uzivatelov, tym vacsia presnost a vypovedna hodnota

matysekul nemenovanemu clenovi fora to samozrejme nevadi, pretoze vidi realne vysledky. skor sa usmieva nad vyrokmi "slapem tomu na krk a jazdi to beztak za 6 litrov" a pritom maju zvysni uzivatelia spotrebuokolo sedem l..
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od matysekul »

@Mexican:
"slapem tomu na krk a jazdi to beztak za 6 litrov"
A tohle jsi se dočetl kde?Pokud si dobře pamatuji,tak tohle nikdo neřekl.Jezdit rychle nemusí vždy znamenat,že tomu někdo šlape na krk.Ale to by jsi mohl ze své letité řidičské zkušenosti vědět.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Mexican »

matysekul píše:@Mexican:
"slapem tomu na krk a jazdi to beztak za 6 litrov"
A tohle jsi se dočetl kde?Pokud si dobře pamatuji,tak tohle nikdo neřekl.Jezdit rychle nemusí vždy znamenat,že tomu někdo šlape na krk.Ale to by jsi mohl ze své letité řidičské zkušenosti vědět.
to mas jedno.. ja som rad za kazdeho noveho uzivatela ci uz spritmonitoru alebo ceskehobenzinu ... a prajem im tu trpezlivost aby tie vypovedne udaje boli co najpresnejsie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od DEDe »

kdyby nebili politicy blbci a dali kontrolnimu uradu prikaz ze maj zverejnovat ty mereni o kvalite benzinu aspon by se videlo. Kazdopadne vzdycky rikali ze horsi kvalita je na tech mensich pumpach ale to muze byt taky podplacene takze kdo vi jak to je.

Borku tobe to asi lita ze si skoro jedinej kdo to koupil jako nove a stara se o to od zacatku a tipuju ze mas i garazicku a tak to vsechno udela moc moc :) tomu zvyseni vykonu jinym benzinem taky moc neverim jedine ze by fakt clovek natocil redenej :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

Ja na to verim a je to znat. Jednu dobu jezdila s Elou pritulka kazdy den do Usti, ja jezdil Sonatou...pak mi bylo auto predano, nekam jsem odjel a kdyz jsem se vratil, tak ji rikam: proc mi tam nedavas Vervu? Tak mi rekla: Protoze je zbytecne draha...nikdo me nedonuti nalit do auta Pap Oil, Hypernovu, Makro (kde jako zakaznik mam 0,5Kc slevu) a dalsi. Jednou jsem musel brat Jet (dnes Lukooil) a jednou na Pap Oilu, zbyvalo mi malo nafty a nikde nic pobliz. Pokazde jsem jel za skoro 8 litru...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Mexican »

Hardcam mno ale toz znamena aj opak. ze ak budem napr ja jazdit na Vervu tak budem jazdit za 4? Skusal som par litrov (cca 50) a cca 150 litrov TopQ .. ziadny zazrak na spotrebe to nebol.. je ale fakt, ze ak ma benzin viac bordelu, tak klesa vyhrevnost a zvysoje sa spotreba.. u nafty si to asi odnesie motor ako taky.. Otec napr poslednych 15 000km tankuje len na Tesco pumpe a drzi si solidnu spotrebu (6,1 litra - vedie si to doma v exceli) u Ford Fiesta 1,25 16V.

Pisal to myslim Borek, na lacnych pumpach je velka premavka a nemyslim ze by to nejak likvidovalo motory resp neumerne zvysovalo spotrebu. Ide len o image. Ak niekto vyjazdi jednu nadrz mesace a stoji ho u shellu 1200 kc a na Tesco 1080 Kc povie si je to minimalna uspora... ak vsak niekto vyjazdi mesacne nadrze 2-3, tak v rocnom ucovani je to dost rozdiel. A preto pisem, vedte si spotrebu a uvidite ako sa vam to nazbiera

EDIT: nehovorim tu o extra palive typu Aral Ultimate zo SRN, to je skutocne ine kafe... to co sa da kupit u nas je vsetko rovnake, len zalezi ci sa po transporte dobre cistia zasobniky, hadice atd. Niekde bolo ze ak na 30 000 litrov nafty pripadne 5 litrov benzinu, tak cetanove cislo klesne o bod a nieco, co potom COI robi bordel vo vypoctoch
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od DEDe »

Hardcam píše:Ja na to verim a je to znat. Jednu dobu jezdila s Elou pritulka kazdy den do Usti, ja jezdil Sonatou...pak mi bylo auto predano, nekam jsem odjel a kdyz jsem se vratil, tak ji rikam: proc mi tam nedavas Vervu? Tak mi rekla: Protoze je zbytecne draha...nikdo me nedonuti nalit do auta Pap Oil, Hypernovu, Makro (kde jako zakaznik mam 0,5Kc slevu) a dalsi. Jednou jsem musel brat Jet (dnes Lukooil) a jednou na Pap Oilu, zbyvalo mi malo nafty a nikde nic pobliz. Pokazde jsem jel za skoro 8 litru...
je pravda ze kdyz sem jezdil s formanem a pak nejak zacal blbe jezdit tak jak se v tom hrabali rikali ze prej sem to mel pekne zasrany kam jezdim brat benzin at radeji beru jinde. Braval sem porad u stejne pumpu eurooil to tusim je v ceske trebove. ted uz tam s coupe nepachnu :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od laufas »

Borek píše:
Markus píše:Do noveho auta - by som uz vonkoncom nelial tesco benzin... 8)
Ked uz nechces rovno brat Vpower alebo Carreru (co nema vyznam na tom setrit - 50-100sk na nadrzi rozdiel...) tak aspon tankuj klasicky 95 benzin na znackovych pumpach - Shell pripadne OMV... Lukoil sa teraz udomacnuje - skusenosti s nim nemam vobec.. mozno niekto iny ma...
Tyhle řeči o "značkových"benzínech,olejích....miluji [-o< :roll: .To jsou řeči lidí,kteří ani vzdáleně netuší,podle čeho se kvalita těchto produktů pozná a určuje.Hlavně,že to je značka :lol: a je to drahé(a čím dražší,tím určitě značkovější a kvalitnější-ooooo booože [-o< ).
Když je řeč o benzínu-Tesco má pečeť kvality(ISO).Beru na Tescu,Makru,Hypernově,ONU....léta a všechna auta mají na tyto "neznačkové"benzíny najety desítky tisíc km bez jediného :!: problému nebo rozdílu v jízdě.O žádném problému někoho jiného jsem nikdy neslyšel a třeba u ONA jsou neustále fronty aut(a ty by tam asi při špatném benzínu nebyly).Nikdy jsem neměl pocit,že by to s benzínem od OMV,Shellu....jelo lépe.Měl jsem období,kdy jsem vyloženě zkoušel různé benzíny(i s různ.okt.čísly od 91-100)od různých značek pump.Na jízdě i spotřebě jsem poznal benzíny s různými okt.čísly,ale určitě nebyl rozdíl(kromě ceny :wink: ) mezi 95 z Tesca,Makra... a Shellu,OMV,Benziny.
Mimochodem-všechny sprinty i měření radarem max.dosažené rychlosti na urč.úseku jsem na VŠECH Hyundai srazech ve 2,0l motorech vyhrál s těmito pro někoho podřadnými benzíny :!: Takže to bude asi těžko horší kvalita [-X :!: Tiburon na ně jezdí,co vyjel z prodejny a jako ostatní auta s tím nemá problém.Nezastávám se žádné značky benzínu(oleje,svíček...)-beru všude,včetně Shellu,OMV...Když potřebuji-natankuji.A je-li zrovna blízko Tesco nebo Benzina.....Jen nemám rád,když lživé reklamní nápisy berou lidi vážně(o testu kvality nafty u Shellu jsi doufám četl,o stojících autech po načerpání benzínu u Shellu,ze špinavé cisterny snad také),tak o jaké "značce","kvalitě" se bavíme????
Ať si každý tankuje co chce,ale strašení kvalitou neznačkových benzínů je totální hovadina :!:
Mam na to stejny nazor.
Filcka jezdi na stavu z Globusu,Makra,Tesca atd. uz xy let a naprosto bez problemu. I30ka taky dostava tuto ''kvalitu'' - no mozna i bez uvozovek :)
A kdyz jsem jezdil v autoskole, tak sme taky jezdivali tankovat do Makra a imho kdyby to tomu autu delalo potize, tak by si to ten instruktor rozmyslel :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

Mexican: ano, i na klasickou Top Q mam vyrazne vyssi spotrebu nez s Vervou. Vervu beru od zacatku, co jsem auto privezl...sem tam zmena na Zelvi pawr.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:Mexican: ano, i na klasickou Top Q mam vyrazne vyssi spotrebu nez s Vervou. Vervu beru od zacatku, co jsem auto privezl...sem tam zmena na Zelvi pawr.
mno u mna kazde palivo (az na par nadzri V-Power, Verva, Aral Ultimate) dostava aditiva - ci STP alebo VIF teraz v zime.. takze preto je asi ta spotreba konstantna.. ale oco neaditivuje vobec a fakts si tu tu spotrebu drzi na dobrej urovni (ked porovnam ake trasy jazdi)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od 89majlo96 »

mam 1,4 i30 a mimo mesta ked sa neponahlam a idem okolo 80 (na spotrebu) tak mi palubny pocitac vyhadzuje okolo 5,4 l/100km
V priemere ked beham aj po meste tak je to takych 6,5 a cez zimu na kratke vzdialenosti ( obchod a tak...) Tak ukazuje aj 8,3
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Borek »

Tohle by mohlo někoho zajímat.V kvalitě benzínů rozdíl nebude,ale u nafty se chlapům nedivím,že si vybírají pumpu nebo že dolévají nějaká aditiva(i když to ještě zvýší cenu už tak drahé nafty :? ).Zvlášť zarážející je,že v úzkém časovém pásmu mají čerpačky poskytovat zimní naftu s lepší filtrovatelností do (-20C),ale i tuhle zimu bylo zatím dost dnů i v nížinách,kdy byla teplota ještě nižší.Takže načerpáte vyhovující naftu,ale ta vám legálně v autě zamrzne. :roll: Tak kdo jede na hory,načerpat arktickou naftu(pokud ji někdo nabízí-tu měl tuším někdy v nabídce bývalý Aral),dolít aditiva a nebo čekat až přijde obleva. :wink:
Přílohy
DSC012.JPG
DSC012.JPG (181.25 KiB) Zobrazeno 889 x
DSC02.JPG
DSC02.JPG (125.25 KiB) Zobrazeno 888 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“