GETZ diesel

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
ESC
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2005, 10:37

Re: GETZ diesel

Příspěvek od ESC »

Kutas.K píše:Zdravím mám naftu 15 crdi a nemužu si ji vynachválit jezdím za 5.5l na 100km.Ted jsem přidal chip z 82ps na 113ps je to takovej malej dabel.. :lol:
Souhlas je to stroj :wink: .Já ho mám bez chipu,ale chtěl bych ho taky chipnout.Kde jsis to nechal delat a kolik si už najel km?
Reklama
 

Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Re: GETZ diesel

Příspěvek od chamomila »

Kutas.K píše:Zdravím mám naftu 15 crdi a nemužu si ji vynachválit jezdím za 5.5l na 100km.Ted jsem přidal chip z 82ps na 113ps je to takovej malej dabel.. :lol:
Mam take naftu 1.5 CRDi, ale v Matrixu. Spotreba cca 6,5l. Je zrejme tezsi a vyssi. Zajima me ten chip. Je to bezpecne, co se zivotnosti motoru, spojky atd. tyce? Muzu rict, ze s motorem dosud nebyl zadny probs 130.000km, r.v. 2001 az na zhavice - ty odesly vcera pri -16.
Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

1,5CRDi

Příspěvek od Jozef »

Ja mam tiez naftak 3 valec, v Novembri som ho dal chipnut. Celkom sa mi to paci...ako to jazdi, urcite je to citit oproti tomu aky bol. Tera na dialnici nieje problem 180 a na rovnych usekoch a ak je cas sa rozbehnut ide aj 190. Spotreba ci jazdim v meste ci mimo stale 5,5. Mal som trosku problem s vibrujucim volantom, ale bolo to zlym vyvazenim pneumatik. Nemozem povedat jedno zle slovo na tento motor..momentalne mam 83 tis. najazdenych. Akurat tie prehlaidky by mohli byt lacnejsie pri 75tis. som platil 5litrov a to mi menili olej a olejovy filter a trvalo im to 2,7 hod.podla faktury. Inak jedina vec co ma trosku hneva je ze sa mi zda akoby nedobre drzal hlavne na zasnezenych cestach,moze to byt aj gumamy Bf Godrich...ale stve ma to, ze akoby som mal velmi lahky zadok a ked idem do smyku strasne rychlo sa pretaca a ma tendenciu predbenhut predok... Podla mna je to iba u dieslov tak lebo ma to tazsiko inak rozmiestnene ako benzin ...kedze je o nejakych tych par kil tazsi....Co vy na to?
Diky,
Ahoj :D
Getz 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: 1,5CRDi

Příspěvek od ryba »

Jozef píše: Akurat tie prehlaidky by mohli byt lacnejsie pri 75tis. som platil 5litrov a to mi menili olej a olejovy filter a trvalo im to 2,7 hod.podla faktury. Inak jedina vec co ma trosku hneva je ze sa mi zda akoby nedobre drzal hlavne na zasnezenych cestach,moze to byt aj gumamy Bf Godrich...ale stve ma to, ze akoby som mal velmi lahky zadok a ked idem do smyku strasne rychlo sa pretaca a ma tendenciu predbenhut predok... Podla mna je to iba u dieslov tak lebo ma to tazsiko inak rozmiestnene ako benzin ...kedze je o nejakych tych par kil tazsi....Co vy na to?
Diky,
Ahoj :D
za to bych jim nakopal prdele...5000 za olej a filtr...kdybych si hodne vymyslel tak me to vyjde u dieselu do 2000 i s praci:(...a to bude pan olej. Je videt ze ty servisy fakt stojej za vyliz.

No a ta pretacivost je celkem ocekavatelna, ma to malej rozvor a tezkej predek, takze zadek pri prazdnym aute pochoduje, nicmene si myslim, ze to neni v poradku a pneumatiky by to mely eliminovat. Takze bud zkus jiny gumy, nebo treba otestuj tlumice a tak.

Ale aspon je s tim autem zabava, pretacivy smyky jsou super, do zatacky dverma napred, to je machrovinka:) Ja lantru jen tak do smyku nedostanu, drzi jak pribita, svina.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Re: GETZ diesel

Příspěvek od Adam »

chamomila píše:
Kutas.K píše:Zdravím mám naftu 15 crdi a nemužu si ji vynachválit jezdím za 5.5l na 100km.Ted jsem přidal chip z 82ps na 113ps je to takovej malej dabel.. :lol:
Mam take naftu 1.5 CRDi, ale v Matrixu. Spotreba cca 6,5l. Je zrejme tezsi a vyssi. Zajima me ten chip. Je to bezpecne, co se zivotnosti motoru, spojky atd. tyce? Muzu rict, ze s motorem dosud nebyl zadny probs 130.000km, r.v. 2001 az na zhavice - ty odesly vcera pri -16.

o tom jestli je CHIP bezpečný se tu už několikrát psalo i v jiných sekcích, každý na to má svůj názor a tak je to každého věc, jestli si auto přečipuje. Řiď se heslem všeho moc škodí a nemůžeš na autě nic pokazit. Až sleze sníh tak já do čipu jdu. Mám s ním dobré zkušenosti (viz. felicie čiplá v 14000km a jezdí dodnes.....190000km bez nejmenší poruchy)
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Re: GETZ diesel

Příspěvek od Jozef »

Adam píše:
chamomila píše:
Kutas.K píše:Zdravím mám naftu 15 crdi a nemužu si ji vynachválit jezdím za 5.5l na 100km.Ted jsem přidal chip z 82ps na 113ps je to takovej malej dabel.. :lol:
Mam take naftu 1.5 CRDi, ale v Matrixu. Spotreba cca 6,5l. Je zrejme tezsi a vyssi. Zajima me ten chip. Je to bezpecne, co se zivotnosti motoru, spojky atd. tyce? Muzu rict, ze s motorem dosud nebyl zadny probs 130.000km, r.v. 2001 az na zhavice - ty odesly vcera pri -16.

o tom jestli je CHIP bezpečný se tu už několikrát psalo i v jiných sekcích, každý na to má svůj názor a tak je to každého věc, jestli si auto přečipuje. Řiď se heslem všeho moc škodí a nemůžeš na autě nic pokazit. Až sleze sníh tak já do čipu jdu. Mám s ním dobré zkušenosti (viz. felicie čiplá v 14000km a jezdí dodnes.....190000km bez nejmenší poruchy)
Ja som ten Chip daval v Novembri takze pocas tej zimy som si to az tak neuzival.... Co sa tyka zivotnosti...to je stala polemika, ja som to chipol za 8000sk a zatial som spokojny najazdil som od vtedy asi 20 000km zatial bez problemov. Zaujimave je to ze to presmykuje aj na 2. stupni. Inak nebol som zmerat vykon na motorovej brzde ale chalanisko co to chipoval vravel , ze tam bude narast zhruba o 20 koni 35-40 Nm co by bolo asi 102 koni a 235-240 Nm. Fakt neviem ale zatial som max. spokojny. Aky to ma vplyv na spojku zatial absolutne netusim. Najviac sa ale tesim na leto lebo chcel by som vediet ci pri kludnej jazde mi klesne spotreba- vravia , ze chipom sa zdokonali spalovanie, hlaven casovanie vstreku..atd. Teraz to je stale okolo 5,3-5,5 L. Este vraj v lete po zatazeni, netreba hned vypinat motor treba trosku nechat bezat aby vychladlo Turbo lebo je tam taktiez zvyseny tlak. Tot vsjo...
Szia, :shock:
Getz 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Re: 1,5CRDi

Příspěvek od Jozef »

ryba píše:
Jozef píše: Akurat tie prehlaidky by mohli byt lacnejsie pri 75tis. som platil 5litrov a to mi menili olej a olejovy filter a trvalo im to 2,7 hod.podla faktury. Inak jedina vec co ma trosku hneva je ze sa mi zda akoby nedobre drzal hlavne na zasnezenych cestach,moze to byt aj gumamy Bf Godrich...ale stve ma to, ze akoby som mal velmi lahky zadok a ked idem do smyku strasne rychlo sa pretaca a ma tendenciu predbenhut predok... Podla mna je to iba u dieslov tak lebo ma to tazsiko inak rozmiestnene ako benzin ...kedze je o nejakych tych par kil tazsi....Co vy na to?
Diky,
Ahoj :D
za to bych jim nakopal prdele...5000 za olej a filtr...kdybych si hodne vymyslel tak me to vyjde u dieselu do 2000 i s praci:(...a to bude pan olej. Je videt ze ty servisy fakt stojej za vyliz.

Co sa tyka servisov tak zacnem to robit tak, ze budem volat do kazdeho jedneho a ten ktory da najnizsiu sumu tam pojdem. Najblizsiu prehlaidku mam 90tis. a uz som sa pozeral na tabulku co tam treba menit a vyzera to tak...ze tam je toho az az. Inak rozmyslam, ze olej si kupim mimo aj filter a donesiem im ho tam nech mi to nahodia.Myslite , ze mam pravo aj stat pri aute v servise ked mi robia garancku alebo nie. Lebo asi sa zacnem toho dozadovat.

No a ta pretacivost je celkem ocekavatelna, ma to malej rozvor a tezkej predek, takze zadek pri prazdnym aute pochoduje, nicmene si myslim, ze to neni v poradku a pneumatiky by to mely eliminovat. Takze bud zkus jiny gumy, nebo treba otestuj tlumice a tak.

Ale aspon je s tim autem zabava, pretacivy smyky jsou super, do zatacky dverma napred, to je machrovinka:) Ja lantru jen tak do smyku nedostanu, drzi jak pribita, svina.
Getz 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
ESC
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2005, 10:37

Re: 1,5CRDi

Příspěvek od ESC »

Jozef píše:Ja mam tiez naftak 3 valec, v Novembri som ho dal chipnut. Celkom sa mi to paci...ako to jazdi, urcite je to citit oproti tomu aky bol. Tera na dialnici nieje problem 180 a na rovnych usekoch a ak je cas sa rozbehnut ide aj 190. Spotreba ci jazdim v meste ci mimo stale 5,5. Mal som trosku problem s vibrujucim volantom, ale bolo to zlym vyvazenim pneumatik. Nemozem povedat jedno zle slovo na tento motor..momentalne mam 83 tis. najazdenych. Akurat tie prehlaidky by mohli byt lacnejsie pri 75tis. som platil 5litrov a to mi menili olej a olejovy filter a trvalo im to 2,7 hod.podla faktury. Inak jedina vec co ma trosku hneva je ze sa mi zda akoby nedobre drzal hlavne na zasnezenych cestach,moze to byt aj gumamy Bf Godrich...ale stve ma to, ze akoby som mal velmi lahky zadok a ked idem do smyku strasne rychlo sa pretaca a ma tendenciu predbenhut predok... Podla mna je to iba u dieslov tak lebo ma to tazsiko inak rozmiestnene ako benzin ...kedze je o nejakych tych par kil tazsi....Co vy na to?
Diky,
Ahoj :D

Kde jsis nechal delat chip ?Na Slovensko jezdim poměrně často ...
Uživatelský avatar
Jozef
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 bře 2006, 15:54

Re: 1,5CRDi

Příspěvek od Jozef »

ESC píše:
Jozef píše:Ja mam tiez naftak 3 valec, v Novembri som ho dal chipnut. Celkom sa mi to paci...ako to jazdi, urcite je to citit oproti tomu aky bol. Tera na dialnici nieje problem 180 a na rovnych usekoch a ak je cas sa rozbehnut ide aj 190. Spotreba ci jazdim v meste ci mimo stale 5,5. Mal som trosku problem s vibrujucim volantom, ale bolo to zlym vyvazenim pneumatik. Nemozem povedat jedno zle slovo na tento motor..momentalne mam 83 tis. najazdenych. Akurat tie prehlaidky by mohli byt lacnejsie pri 75tis. som platil 5litrov a to mi menili olej a olejovy filter a trvalo im to 2,7 hod.podla faktury. Inak jedina vec co ma trosku hneva je ze sa mi zda akoby nedobre drzal hlavne na zasnezenych cestach,moze to byt aj gumamy Bf Godrich...ale stve ma to, ze akoby som mal velmi lahky zadok a ked idem do smyku strasne rychlo sa pretaca a ma tendenciu predbenhut predok... Podla mna je to iba u dieslov tak lebo ma to tazsiko inak rozmiestnene ako benzin ...kedze je o nejakych tych par kil tazsi....Co vy na to?


:twisted: Ja som si to nechal urobit v mmracingu. Chod na www.mmracing.sk. Este si to budes moct dat aj do nakladou pokial mas auto na firmu...
Diky,
Ahoj :D

Kde jsis nechal delat chip ?Na Slovensko jezdim poměrně často ...
Getz 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

http://bazar.hasa.cz/?co=showroom&id=395 najde se sponzor, kterej mi ho zakoupi? :) docela decentni krasavec, jen ten vyfuk i dizla by nemusel byt rovne...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „GETZ“