Zábeh a spotreba

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

David C3 píše:he he to jsem rád. A co říká táta na tvého Accenta? půjč mu to a at se jde povozit s HTP pak asi pozná rozdíl. ale jestli málo jezdí benzin je v poho... jinak můj tatka mám Fabii sedan 1.9Tdi 74kw novou z roku 2001 jen stala 500tis ale ma najeto 300 000km bez problémů... ale accentík se mu třeba moooc libí.

PS: CRdi je nej motor na 1.5 16V :-)
No...tátovi jsem ho půjčil minulý týden na dovolené na jeden den a myslím si, že se z toho Accent vzpamatovává ještě dneska :? Táta zvyklý z feliny ho nejprve točil jako benzin...uši mě bolí ještě teď :? styl jízdy rovina před kopcem... 110 na čtyřku a když už jsem to nevydržel a vynadal mu, proč nedá pětku, odpověděl mi, že se blíží kopec :twisted: . na to já, že to je turbodiesel, ať laskavě přeřadí, že to pětka utáhne. Vynadal mi, ale pak se ohromně divil, že to táhne i na tu pětku. Takže táta Accentovi asi poprvně "vypálil pavouky" a nakonec řekl, že by tohle auto nechtěl, že je moc divoké a že to je diesel :twisted:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vilda píše:
ZdeněkSvoboda píše::twisted:
No Davide,(doufám, že mi to Vilda odpustí :) ) už se asi k benzínu vracet nebudu.
Nikdy jsem T diesla neměl, tak jsem nemohl porovnávat, ale zrovna nedávno jsem se o tom bavil s tátou, že si chce kupovat nové auto - benzín (nemůžu mu to rozmluvit) chce fobii 1,2 HTP. A tak jsem mu říkal, že bych si benzin už asi nekoupil a když, tak aspoň 2,0 l, aby se to Accentovi vyrovnalo ve výkonu
:twisted:
Je to prostě SUPER kára :!: :!:
Zdendo, vše odpuštěno :D jen bych reagoval na to, že jen 2.0 l se vyrovná vašemu CRDi !! Omyl, s 1.6i po zajetí, Vám ujedu kdy se mi zlíbí 8) stačí si přečíst parametry motoru :shock: Já bych se asi nejdřív s 1.6i svezl a pak se kasal :D Jo, a tátovi tu 1.2 Hovno To Pojede rozmluv, za ty peníze má Ácu 1.4 Dynamic a to je velkej rozdíl. Pa, pa :wink:

...............................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
On chce malé auto se slabším motorem (nejlépe 1,2)
Lákám ho na tu novou i10 ku...uvidím.

Jinak, já osobně jsem proti, aby si koupil Accenta...měli bychom v rodině zase dvě stejná auta a to už tu bylo (2 úplně stejné felicie) :roll:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

Vilda píše:...Omyl, s 1.6i po zajetí, Vám ujedu kdy se mi zlíbí 8) stačí si přečíst parametry motoru...
Parametry motoru jsou jedna věc, další pak výkon na kilogram hmotnosti, což hraje taky ve prospěch benzínů...

Mám teď možnost zajíždět 1.4 Accenta a dvoulitr naftu Magentis - obě auta chtějí totálně odlišný styl jízdy a řazení, ale že by to byl zase takový rozdíl, se říct nedá - Magentis je o 300 kilo těžší, takže těch 40 koní navíc v pohodě absorbují...

Pokud Accenta používám v souladu s jeho vysokootáčkovým motorem, nemám problém ani s rychlostí, ani s akcelerací, takže věřím, že Accent 1,6 v benzínu na tom rozhodně hůř nebude. 8)
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Pallew
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Pallew »

Ja osobne moc neprihliadam na instrukcie zabehnutia motora. Snazim sa aby sa motor moc netrapil, ale obcas mu pekne vypalim aj na 4500 ked predbieham. Pri hladani parkovacieho miesta zase idem aj na 1000 otacok aby som pri parkovani nespalil celu nadrz. Jazdim stale iba mesto a spotrebu na PP mam 8.2 - 7.6 a pri parkovani sa vyrazne dviha bez problemov aj na 9, takze ked najdem miesto rychlo a lahko mam peknu spotrebu, ked mam smolu a parkujem 15 minut kazdy vecer tak to rastie az ku hviezdam.
Co ma ale prekvapilo ze spotreba na PP naozaj klame !
Pocitadlo kompletne nulujem pri kazdom tankovani este na pumpe pri vypnutom motore, predtym si na blocek odpisem vsetky hodnoty a tak viem celkom jednoducho vypocitat aka je priemerna spotreba kedze vzdy tankujem do plna.

Posledne tankovanie (plna nadrz):
32.96 l (predtym tam bola 95 V power).
Celkovo najazdene kilometre 1162 km
Od posledneho tankovania 412.8 km
Dojazd vypocitalo na 576 km
Priemerna spotreba 7.6

Pocitajte so mnou:
- na 412.8 km som minul 32.96 l tj priemerna spotreba je 7,98 l/100km.
- z netu viem ze nadrz ma 45 l, dojazd vypocitalo na 576 km => priemerna spotreba s ktorou pocital je 7,81 l/100km.

Tak ktora z nich je spravna ? :-)

Pallew
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od palčo »

Presnú priemernú spotrebu vypočítaš presnejšie sám, ako akýkoľvek počítač v aute. Plná-plná a deliť km.
O počítačoch píšu aj tu:
http://news.auto.cz/aktuality/adac-test ... onaly.html
:-k
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Rudolf »

Na velikost nádrže bych nespoléhal. Když dáváš plnou, záleží jak rychle palivo natéká, jak pění. Osobní zkušenost je, že pistole vypíná +- 3l. U Fábie jsem jednou tankoval u Aralu. Teklo to výjimečně pomalu a nateklo tam, jestli se nepletu, skoro 49l (45l nádrž). Šel jsem se zeptat na pokladnu a ukázali mi papír ze Škodovky, že je to možný....
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Mexican »

Rudolf velkost nadrze je pre vypocet spotreby nepotrebna vec... dolezite je jedine to aby clovek vzdy tankoval doplna - teda po 2, 3 vypnutie tankovacej pistole... medzi prvym a druhym cvaknutim treba chvilu pockat, natecie tam zvycajne 0,5 az 0,8 litra.. na vsetkych pumpach som to mal zatial rovnako (az na Agipe kde sa mi na par pumpach stalo ze mi automatika vypinala pistol kazdeho pol litra - to sa potom cerpalo 40 litrov jedna radost)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od skokan123 »

Zdar vážení,
koupil jsem novýho accenta a kdesi jsem přečetl, že spotřeba bude postupně klesat. Mně se ale ustálila na 6,5 l/100 km a nechce dolu. Když to trochu pohonim vyleze na 6,6 l/100 km a když jedu jako člověk na míň jak 6,5 se nedostanu. Chci se zeptat kdy začne spotřeba klesat abych se dostal na nějakou slušnou uroveň. Jo a mám najeto 1500 km. (inzerováno bylo 4,6 litru což je blbost, ale 5,2 bych se mohl dostat ne?)
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od DEXTER »

hlavne casto nuluj udaj o spotrebe aj to robim pred kazdou jazdou aby som mal aspon trochu pravdivy udaj inak podla natankovaneho paliva a km si robim spotrebu , v zime na kratke vzdialenosti v meste som mal tiez spotrebu nad 6 litrov inak mam 5,5 ked jazdim normalne a nedavam si pozor mam teraz najazdenych 9800km a musim povedat ze mam stale taku istu spotrebu ako ked auto malo najazdenych 10km :-&
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od skokan123 »

No to mě nenapadlo, nuluju jenom tachometr od pumpy k pumpě. Mám ještě jeden dotázek, taky jsem tu někde četl, že nejsou nejlepší otáčky na dlouhodobou jízdu ( např na dálnici) 2000 rpm. Jaké jsou tedy nejlepší co se týče spotřeby a péče o motor?
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Vilda »

skokan123 píše:No to mě nenapadlo, nuluju jenom tachometr od pumpy k pumpě. Mám ještě jeden dotázek, taky jsem tu někde četl, že nejsou nejlepší otáčky na dlouhodobou jízdu ( např na dálnici) 2000 rpm. Jaké jsou tedy nejlepší co se týče spotřeby a péče o motor?
Tak nový motor potřebuje hlavně řadit - střídání otáček a nikdy nepodtáčet !! Už máš 1500 km najeto, tak ho na chvíly prožeň i nad 3 500 otáček .. na chvilku ho nech odpočinout a pošli to tam znova ... určitě mu to neuškodí. Hlavně, motor musí být ohřátý na provozní teplotu !! Dobře zajetý motor je zárukou, jak nízké spotřeby, tak výkonu :shock: Můj Accentík dostával od 1 200 km čočku a dneska motůrek s autem cvičí jedna radost =D> Nejhorší je, zajíždět mašinu podle manuálu .......
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

skokan123 píše:Zdar vážení,
koupil jsem novýho accenta a kdesi jsem přečetl, že spotřeba bude postupně klesat. Mně se ale ustálila na 6,5 l/100 km a nechce dolu. Když to trochu pohonim vyleze na 6,6 l/100 km a když jedu jako člověk na míň jak 6,5 se nedostanu. Chci se zeptat kdy začne spotřeba klesat abych se dostal na nějakou slušnou uroveň. Jo a mám najeto 1500 km. (inzerováno bylo 4,6 litru což je blbost, ale 5,2 bych se mohl dostat ne?)
Jak píše Vilda od cca 1500 - 2000km jsem mu občas dal pořádnou čočku, aby okusil i vyšší otáčky (max. do 3000 -3500) a po 25 000km nemám problém jezdit "rozumnou jízdou" kolem 4,5 - 5l...ani mi to nebere olej, jako např. octavii. Se spotřebou i výkonem auta jsem max. spokojen!!!! Na to, že jsem chtěl původně benzínovou 1,6 nelituju 1,5CRDi...možná, než se projedu v 1,6 někde na srazu :twisted: :roll:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od skokan123 »

super i já mu občas dám čočku a nechám za sebou oktávky a další čupr káry :D/ ten výkon je neskutečnej ( teda je znát když vezu rodinu a když jedu sám) ale přes 3500 se zatim bojim. Jinak k tý spoteřbě, Zdendo sledovals jak ti klesala spotřeba? Mě to od prodejce padalo z 12,5 l/100 na 6,5 a teď nic - stagnuje. Kdy se dostanu na nějakou slušnou spotřebu?
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od Vilda »

S tou spotřebou si budeš muset ještě chvíly počkat, přece jen, je to nová mašina a musí spolykat ještě pár tisíc kiláků a pak teprve půjde dolu. Na 1 500 km najeto, mi 6.5 litru moc velká spotřeba nepřipadá ... spíš tak akorát ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zábeh a spotreba

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vilda píše:S tou spotřebou si budeš muset ještě chvíly počkat, přece jen, je to nová mašina a musí spolykat ještě pár tisíc kiláků a pak teprve půjde dolu. Na 1 500 km najeto, mi 6.5 litru moc velká spotřeba nepřipadá ... spíš tak akorát ..
No nevím, ale já když jsem jel od prodejce, mělo auto najeto 9km a spotřeba byla dle PP 6,3l...za cestu domů (cca 30km) mi spadla spotřeba asi o 0,2l. Je ale fakt, že jsem s tím jel jako posr...nej :lol: cca po 2000 mi spotřeba klesla na 5,5l. Od cca 10 000km už to šlo k těm 5. Teď přidávám do nafty aditivum od VIFu a jak říkám...za normální jízdy mám klidně 4,5 - 5l...pak jedno předjetí octavie atd. :lol: a jsem na 5,5l :x
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“