Velká ztráta výkonu motoru

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

mravenca
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 úno 2009, 11:03
Kontaktovat uživatele:

Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mravenca »

Dobrý den,

od léta 2008 mám Lantru 1.8 GL vyrobenou v roce 1996. Od pátku nastal najednou obrovský pokles výkonu - velice znatelně kleslo zrychlení a přes 120 km/h z toho auta prostě nevytáhnu. Výkonem to začalo připomínat starého favorita:) Když jsem jel ráno do práce, bylo ještě všechno v pořádku.

Od začátku, co auto mám, se z motoru ozývalo takové divné lehké tikání, které se během roku mírně zhoršovalo. Teď už je slyšet opravdu silně.

Soused mi říkal, že to je problém s ventily.

Napadlo mě také, že může jít o více problémů, které se potkaly zároveň.

Auto má najeto 196 000 km a naposledy bylo na pravidelné prohlídce ve značkovém servisu při 130 000 km.

Mám zásadní otázku - kolik mě to může v neznačkovém servisu stát?
Hyundai Lantra 1.8 GL / 1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od ryba »

rozvodovej remen? Preskocenej? Nejsem motorar, dalsi kluci by mohli dle zkusenosti poradit.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mirpie »

ten problém je tak obecně popsanej, že těžko říct... Znatelný pokles výkonu je třeba poznat i při vynechání jednoho válce a specifickej zvuk to má taky. Pokud se to skutečně týká ventilů (zvukový projev), pak je klidně možný, žes jezdil s nedostatkem oleje (jsou slyšet hydraulická zdvihátka) a pak jsi to mohl přidřít.... Ale třeba jen maluju čerta na zed a problém je uplne jinde. Zkus víc popsat tvůj problém. Startuje to normálně? Drží to volnoběh? Vytočíš to na max otáčky (než to zkusíš tan zahřej motor a zkontroluj hladinu oleje)? Možná by bylo lepší, kdyby s tím rovnou zajel aspon na diagnostiku. Pak bys viděl, co dál.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od Hujer »

Docela dost trpej taky zapal. kabely.Jinak ten zvuk od ventilu je ze tam mas malo a nebo skoro zadnej olej.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od slavino »

ak sa dusi,tak by to mohol byt ucpany katalyzator,alebo povyberaj postupne kable od sviecok a poriadne ich poprezeraj,centimeter po centimetri,moze to tiez byt aj ucpany paliv.filter.proste kusok po kusku tvz.vylucovacov metodou na to mozna prides.moze toho byt viac
Lantra 93 - 1,8GT 16V 93KW, 127konikov
mravenca
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 úno 2009, 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mravenca »

Motor startuje normálně, volnoběh drží a na maximální otáčky ho vytočím. Olej byl delší dobu na minimu (ale ne pod ním), nedávno jsem ho tam litr dolil. Závada se začala projevovat několik dní po tom.
Hyundai Lantra 1.8 GL / 1996
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od Kony5 »

zavad muže být kopa...od mechanicke po elektronické...skus podrobněji popsat co to dělá ale nejlepší by bylo kdyby to projel někdo kdo tomu rozumí...kouk by na to a věděl bys to hned...takhle z netu to nezjistíš... :-k
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od kibut »

Nepomiesal si rozne druhy olejov ?? Ozaj, ked si dolial liter oleja, nemas to teraz nad hornou ryskou ?? :shock:
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
mravenca
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 úno 2009, 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mravenca »

O víkendu bych se na to rád trochu podíval. Nevíte, jestli u Lantry není nějaký speciální klíč na svíčky?
Hyundai Lantra 1.8 GL / 1996
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od Petr Langer »

mravenca píše:O víkendu bych se na to rád trochu podíval. Nevíte, jestli u Lantry není nějaký speciální klíč na svíčky?
svíčky jsou uložený v hlubokých krohových otvorech, tak je potřeba delší trubkovej klíč, mě tam bez problémů pasoval i lacinej klíč na svíčky z teska, ale vzhledem k tomu, že jsem je měl hodně zatažený tak jsem je tady tím stejně nepovolil, pomohl až trošku lepší trubkovej klíč, s větší pákou na zapření.
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
mravenca
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 úno 2009, 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mravenca »

Tak jsem vyčistil svíčky (vypadaly mimochodem hrozně) a nepomohlo to vůbec. Bude to těmi ventily, zdá se mi, že se to za posledních pár tisíc konstantně zhoršovalo, nejdříve to začalo lehkým tikáním, teď už je to slyšet opravdu hodně a s tím přišel i ten pokles výkonu. Sám to spravit nedokážu, budu to muset dát do servisu.

Do budoucna by se mi moc hodil servisní manuál. Zkoušel jsem ho všude možně shánět, ale ani v knihkupectví, ani v knihovně ani nikde na internetu jsem ho neobjevil. Nemáte ho někdo náhodou naskenovaný?

Moc by mi pomohl.

Díky

Vašek
Hyundai Lantra 1.8 GL / 1996
skule
*
Příspěvky: 13
Registrován: 04 zář 2008, 14:14

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od skule »

Zkus se podívat na katalizátor. Mě to na Formanu dělalo to stejné. Na volno jsem motor normálně vytočil, ale akcelerace a maximální rychlost byli hrozné. Pak jsem zjistil, že se uplně rozpadla vložka katalizátoru a ucpala odvod spalin.
Skule
Lantra kombi 98;1,6
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od Rave »

zmerit tlaky!!!pokud mas v pici ventily tak se budou hur zavirat a tim padem pudes mit pokles tlaku ve valcich=nizsi vykon
Dokud neprovedes tento ukon tak se da je spekulovat na tim ze tam mas permonika co ti uzira kliku.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od mechoun »

mravenca píše:O víkendu bych se na to rád trochu podíval. Nevíte, jestli u Lantry není nějaký speciální klíč na svíčky?
Podívej se, doufám že nedopadneš jak já dneska:
U předchozí Lantry J2, co zůstala v rodině jsem kontroloval svíčky a při vytahování kabelů mi na 2 ks zůstaly konektory na svíčkách - kabel se přetrhl :-(
Než budou nové kabely, musel to vyřešit cumel měděné licny jako vodivá spojka a narvání urvaného kusu zpět do konektoru. Příště to holt budu muset vyndavat zase peanem :x
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Paul666
**
Příspěvky: 208
Registrován: 27 srp 2008, 18:51
Bydliště: Vidochov pobliz Nove Paky, okres Jicin, Vychodni Cechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká ztráta výkonu motoru

Příspěvek od Paul666 »

Takze chcete rict, ze by to mohlo byt zdvihatky ventilu? mam s nima strasnej problem,ale kupovat novy, to je dost palka
Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 1996
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“