ESP i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět

Priplatili by ste si za ESP?

jednoznacne ANO
62
61%
neviem
18
18%
urcite NIE
21
21%
 
Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: ESP i30

Příspěvek od Dire »

borek: pekne a presne vysvetlene ;-) Len ma zaujalo: moze ESP fungovat bez TCS ? Ja som myslel, ze ESP vyuziva snimace a funkcie ABS + TCS + nejake tajomstvo sefkura k tomu a vysledkom je stabilizacia. To skor len odpojili TCS niekde v pocitaci, ale fyzicky tam kabelaz, snimace, SW atd. asi su a ESP to vyuziva, nie ?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ESP i30

Příspěvek od laufas »

Borek píše:A vzhledem k tomu,že cena těchto systémů rychle klesá,je na zvážení každého z nás,zda si raději nepřiplatit +-15000,-Kč za ESP....,než je vyhodit za nějaký plastový spojler,čip nebo potahy sedadel k ničemu. :wink:
Nekomu tech 15tis staci na benzin po cely rok, pak si asi rozmysli cemu da prednost
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: ESP i30

Příspěvek od Laxius »

Dire píše: Uff to som rad, ze som ti pomohol :) Podla mna v praxi podstatne castejsie vyuzijes TCS nez ESP, ale ESP ti moze zachranit zivot. Ja vo verzii Style ESP s TCS mam (to u mna bola podmineka pri kupe) - len mi nefunguju :(
Ahoj Dire,

ako si myslel to, ze Ti ESP a TCS nefunguju? Tiez mam auticko v Style vybave a celkom by ma zaujimalo ako nejak "bezpecnym" sposobom zistim funkcnost tychto systemov...

Je zima a jazdim sice podla predpisov, ale pred barakom mame celkom pekny lad a ked parkujem celkom casto dostavam smyk, ale nezda sa mi, ze by mi nieco prebliklo na palubovke a necitil som doteraz ani raz zasah elektroniky, aj ked obcas som sa mierne na tom lade smykal pri parkovani...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od 89majlo96 »

znamy robi v peugote a ked skusaju auta tak tam trochu blbnu... :wink: Testoval 207 bez esp a dostal ju do smyku, vybral ho v pohode. Potom isiel s ESP a zase do smyku a chcel to vybrat tak ako bez esp a skoro sa vybural :| ... Pretoze to auto sa zachovalo uplne inac ako by si kazdy myslel. A keby som mal investovat do esp tak urcite iba vo vyssej triede vozidiel.( moj nazor ) :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ESP i30

Příspěvek od laufas »

89majlo96 píše:znamy robi v peugote a ked skusaju auta tak tam trochu blbnu... :wink: Testoval 207 bez esp a dostal ju do smyku, vybral ho v pohode. Potom isiel s ESP a zase do smyku a chcel to vybrat tak ako bez esp a skoro sa vybural :| ... Pretoze to auto sa zachovalo uplne inac ako by si kazdy myslel. A keby som mal investovat do esp tak urcite iba vo vyssej triede vozidiel.( moj nazor ) :wink:
jj o tom sem taky cetl.
ale i tak bych si za nej bez vahani priplatil
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: ESP i30

Příspěvek od Dire »

Laxius: ESP mi fungovalo, nefungovalo, potom fungovalo, zas nefungovalo a teraz momentalne funguje :) Bolo to pisane v kontextu s tempomatom, kedy pocitac nahodne vypnul ESP, pretoze mu tempomat nahlasil nejaku chybu. Teraz som bez tempomatu, takze ESP funguje :?
TCS reaguje trochu neskor ako u inych aut, ale funguje, kontrolka ESP mi preblikava pri aktivacii TCS. Samotne ESP som este 'neotestoval' (nastastie).
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: ESP i30

Příspěvek od zello »

Laxius píše:
Dire píše: Uff to som rad, ze som ti pomohol :) Podla mna v praxi podstatne castejsie vyuzijes TCS nez ESP, ale ESP ti moze zachranit zivot. Ja vo verzii Style ESP s TCS mam (to u mna bola podmineka pri kupe) - len mi nefunguju :(
Ahoj Dire,

ako si myslel to, ze Ti ESP a TCS nefunguju? Tiez mam auticko v Style vybave a celkom by ma zaujimalo ako nejak "bezpecnym" sposobom zistim funkcnost tychto systemov...

Je zima a jazdim sice podla predpisov, ale pred barakom mame celkom pekny lad a ked parkujem celkom casto dostavam smyk, ale nezda sa mi, ze by mi nieco prebliklo na palubovke a necitil som doteraz ani raz zasah elektroniky, aj ked obcas som sa mierne na tom lade smykal pri parkovani...

Laxius ak chces vyskusat ci ti funguje ESP tak pri momentalnom pocasi mas idealnu prilezitost. Najdi si nejaku volnu najlepsie zasnezenu plochu a skus auto dostat pomocou rucnej do smyku. Ked system vyhodnoti ze ide zadna naprava do smyku zacne pribrzdovat kolesa aby ho vyrovnal. Cize mimo cestnej premavky na snehu idealna moznost na testovanie. :D/
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: ESP i30

Příspěvek od Laxius »

Dire:
No jasne, sorry, nedal som si tie 2 veci do suvislosti.

zello:
Diky moc za odpoved, rano smerom do roboty som uz otestoval TCS :) zabera naozaj trochu neskor ako by som cakal, ale zabralo... spomalil som takmer na nulu a potom som razantnejsie pridal plyn, preblikavala mi ESP kontrolka a pohol som sa celkom dobre...

ESP samotne otestujem snad cestou domov kedze ostavam dnes dlhsie v robote a snad bude prazdne parkovisko :)
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: ESP i30

Příspěvek od Dire »

Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: ESP i30

Příspěvek od Dire »

pfuj, z 'idnes' :shock:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP i30

Příspěvek od Borek »

ESP je geniální systém,ale nařídit povinně pneu s nízkým valivým odporem je nápad šílence [-o< .Trochu zapoměli napsat,že odvrácenou tváří pneu s nízkým val.odporem je i jejich nižší přilnavost a tím i daleko horší chování nejen při jízdě,ale hlavně při brzdění. :roll: To za pár deci ušetřeného benzínu rozhodně nestojí-na jejich povinné používání museli přijít snad jen ti zelení ekoteroristi. :oops:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: ESP i30

Příspěvek od Dire »

Borek píše:ESP je geniální systém,ale nařídit povinně pneu s nízkým valivým odporem je nápad šílence [-o< .Trochu zapoměli napsat,že odvrácenou tváří pneu s nízkým val.odporem je i jejich nižší přilnavost a tím i daleko horší chování nejen při jízdě,ale hlavně při brzdění. :roll: To za pár deci ušetřeného benzínu rozhodně nestojí-na jejich povinné používání museli přijít snad jen ti zelení ekoteroristi. :oops:
Ja som to posielal hlavne kvoli ESP, ten valivy odpor ma nezaujal :)
Otazka je, co je 'nizky valivy odpor'. Ci nahodou ich planovanu normu dnes nesplna kazda bezna pneu od renomovanych vyrobcov ?
Ak sa tym nepriamo vylucia nekvalitne protektory a niektore gumy za par korun z hypermarketov...

Zas na druhu stranu zivotne prostredie viac nicia auta, ktore prechadzaju technickou prehlaidkou bez problemov, ale vydrzat za nimi par km na ceste je sebevrazda :( Ekologia bude v nasom ekonomickom, byrokratickom a konzumnom svete vzdy problem ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: ESP i30

Příspěvek od F269 »

Neni mi jasné proč mi svítí před nastartováním kontrolka ESP na budíku s otáčkoměrem, když ESP nemám? Máte to tam taky tak?
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: ESP i30

Příspěvek od F269 »

Aha, už jsem zjisit z manuálu.
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Re: ESP i30

Příspěvek od selo84 »

Zdravim, no pani urcite nie je o com ak ESP je tak je to len dobre a ako to uz tu bolo spomenute k cene auta je to nic, kazdopadne mozem pridat vlastnu skusenost s ESP sice nie na i30 ale mazde 6, kde som nabehol nic netusiaci do zatacky,kde cesta bola pekne zamrznuta a tam mi ani ESP nepomohlo a vyhodilo ma to na obrubnik a mohol som davat dokopy napravu, ale vzdy je tam viac faktorou, ako rychlostou idete, ake pneu mate, aky priestor k mate k dispozicii okolo seba a hlavne poveternostne podmienky, ESP ano :mrgreen: caf
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“