BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Gandalf »

Volil jsem možnost č. 1 s tím, že by se následné diskuse klidně mohly přenést jako téma do Pokecu, pokud je to technicky možné. Rozhodně ale nepatří sem. Volná a svobodná diskuse jistě, ale k věci a tohle už se dávno netýkalo Accentů a často ani značky Hyundai - proto na "Pokec" :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od majco »

Vláďa píše:A já myslel, že sem chodíme proto, že :hyu: máme rádi, nebo proto, abychom si navzájem poradili. Je mi jedno kdo s čím jezdí, každému může vyhovovat něco jiného. A myslím si, že jak benzin tak nafta v našich :hyu: jsou vynikající.
Tak už začněte mít rádi svoje :hyu: , naučte se navzájem tolerovat a ...................
:hyu:
S týmto musím absolútne súhlasiť.

Inak som dal možnosť 1 a myslel som to tak, že premazať hlavne tie zbytočné hádky. rady a skúsenosti ponechať...
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Gandalf »

Ještě se vrátím zpět k původnímu tématu a rád bych vyjádřil svůj názor :)
Pokud by se v době mého nákupu Accenta právě konala akce, kdy se ceny provedení v benzínu a dieselu srovnaly, řešil bych nemalé dilema. S diesely mám určité zkušenosti a nikoliv špatné, ale převážně jsem těch cca. 20 let řídil benzíny. Výhody dieselů vnímám jednoznačně - pružnost a zátah pěkně od nízkých otáček, protože jsem spíš typ pro pohodovou a plynulou jízdu. Navíc rezerva výkonu a zejm. krouťáku s nástupem turba se může často hodit, viz. bezpečnější předjíždění a různé další nutné manévry. Nízká spotřeba jistě není k zahození, ale je třeba zohlednit množství najížděných km a rozdíl v nákupní ceně (současný rozdíl 30 000 Kč pro mne reprezentuje několik let paliva zdarma) :)
Proti v mých očích je fakt, že absolvuji často kratší jízdy a problémy se zahřátím dieselu zejména v zimě jsou známé, stejně jak s nástupem topení. Nemám v ruce k porovnání faktury, ale řekl bych, že přinejmenší s ohledem na množství oleje, jsou o něco vyšší i náklady na servis, zejména v dalších letech a v případě poruch. Zmíněny tu byly i vyšší hmotnost dieselu, s tím spojený posun jízdních vlastností i vyšší opotřebení předních podvozkových skupin.
Nakonec trošku ekologie, četl jsem několik aktuálních studií o značné škodlivosti velmi jemných "sazí", které moderní CR-diesely produkují a které v lidském organismu neodfiltruje žádný přirozený mechanismus a kumulují se přímo v plicních sklípcích (se značným rizikem karcinogenních účinků). Vím, že to koupí jednoho vozu na benzín neovlivním, ale je to mé rozhodnutí. Mimochodem, právě včera jsem v brněnských ulicích (po dojmech ze zdejší diskuse) pozorně sledoval výfuky vozů a musím potvrdit, že černý dým vycházel z výfuků dieselových motorů současných modelů všech možných značek - Peugeot, Citroen, VW group, BMW nebo Mercedes. Bylo by skvělé, kdyby se to CRDI v Hyundai netýkalo, ale to by byla celkem zajímavá věc... :D

Všem Vám přeji úspěšný den :)
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 13 kvě 2009, 09:14, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od majco »

Dúfam, že s mojou reakciou na Gandalfa nevyvolám zas nejakú búrlivú diskusiu a už vôbec nie nejaké zbytočné hádky.

Gandalf, minule bolo to asi pre mesiacom sme boli so švagrovcami v Maďarsku. celú cestu išiel predo mnou. cestou speť sme si trochu zablbli a predbehol som ich. bolo to v rýchlosti cca 130-140 km/h (viac sa na tej ceste ani veľmi nedá - to by už bolo veľmi nebezpečné). po tom už ostali za našim :hyu: . občas sme museli aj zastaviť a naše polovičky sa rozhodli, že sa ešte stavia v jednom obchode. my so švagrom sme do obchodu nešli a rozprávali sme sa. hovoril, že ako perfektne ide Accent, že by si to vôbec nemyslel a že ako videl, že sa mu vzďalujem, je si na 100% istý, že by na :hyu: nestíhal. Okrem iného som sa ho pýtal, či videl nejaký dym z výfuku za mnou. hovoril, že ani pri predbiehaní a ani pri rozbiehaní sa pri križovatkách.

tak toľko moja skúsenosť s dymovosťou :hyu: Accenta
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

Gandalf po asi 5 stranach totalneho blabolu, konecne prispevok aky sem patri...a suhlasim s tym co pises
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od David C3 »

jj taky souhlasím s posledníma 3 příspěvkama
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Gandalf »

majco: Může být a je to jedině dobře :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od majco »

áno je to dobre, pretože keď vidím Octavie a všeliaké Audiny a VW nafťáky ako dymia, sa modlím a dúfam, že môj (náš) :hyu: accent nedymí. ale po tej skúsenosti, čo som popísal vyššie je mi fajn aj keď vidím tieto autá ako dymia. a musím uznať, že vtedy aj ja zapínam na vnútorné cyklovanie vzduchu...
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Andy4 »

...k tej dymivosti chlapci: veľa záleží od kvality paliva. V Chorvatsku mi to na ich lacnú naftu dymilo viditeľne. Doma pri razantnejšej akcelerácii zadymí tiež, na nárazníku nad výfukom je jemný povlak od sadzí. Ale má to veľmi veľmi ďaleko od TDi !!
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Dal jsem poslední možnost. Další reakce jsou tady asi zbytečné. Pak bych byl zase hlupák co prosazuje nehezké věci.:-p
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od mirpie »

s tou bezpečností při předjíždění u 1.5CRDI nevim nevim...Samozřejmě záleží na konkrétní situaci, ale jsem si jistej, že v 1.6 CVVT bych se cítil při předjíždění lépe.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

mirpie: se bojis, ze by Ti odeslo turbo, vid? :) mne se parkrat stalo, ze jsem se omylem u dieselu dostal do cervenyho pole, pac to toci do 4500 otacek. Je to takovej neprijemnej moment.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od mirpie »

tak o turbo bych se zrovna nebál, pokud se k němu člověk chová slušně (měnit olej max. po 10tis km, před vypnutím motoru nechat klapat na volnoběh aspon 20s a obráceně to nehonit ještě zastudena).
Mně prostě vadí, že ten max, krouták rychle zmizí a s otáčkami klesá zrychlení, u benzinu je to naopak, do určitých otáček. Ale samozřejmě mít pod kapotou motor z Tourega 5.0 V10 TDI tak to zas jako jo...s tím se předjíždět dá opravdu bezpečně :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

mirpie: ty V10 diesely se pouzivaji k nejakym zavodum, ne? Je to uz dlouho, co jsem o tom cetl a o okruhy atp. se nezajimam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od mirpie »

no, co vim tak v LeMans je dokonce V12 TDI, ale na silnici V10 TDi potkávám celkem často. Tam těch 750Nm bude tlačit asi slušně.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“