Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Luniq »

Upraveno tak, aby bylo zřejmé, že se jedná o příspěvek týkající se pouze i30, která jediná je vyráběna v Nošovicích.

Myslíte, že Hyundai bude dlouhodobě profitovat z umístění továrny do Nošovic? Vypadá to, že tak chtěli podpořit prodeje i30 ve střední a východní Evropě, kde cítí potenciál vyšších prodejů, ale jak tak pročítám fórum zaměstnanců HMMC, tak to tam vypadá na pěkně pokleslou pracovní morálku. Jak dlouho si myslíte, že tady ta fabrika vydrží a i30 se budou vyrábět v ČR?

Věřím, že tento příspěvek se týká i30 více, než např. diskuze k Chevrolet Cruze a řešit to historicky prvním LOCKem v sekci i30 není úplně fér. ](*,)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Hardcam »

https://www.hyundaiclub.net/viewforum.php?f=39

Zamceno Ti to bylo pravem a je uplne jedno, kolikaty LOCK to byl. Konecne moderator, co si vzal sekci poradne do parady. Toto tema se vic tyka Nosovic jako fabriky, nez i30. Nevidim souvilost mezi stiznostmi zamestnancu a i30. A od toho tu mamsekci Nosovice. Mimochodem tam myslim planuji i jine modely.
](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od matysekul »

Historicky první LOCK to není,už jich v této sekci pár bylo.Ale už jsou smazány buď mnou,nebo někým jiným.Proto se zřídil moderátor,aby tu na to trochu dohlížel.
Podobných témat,které jsi 2x založil na hyundaiclubu už pár je a už se několikrát diskutovaly.

Jestli chceš vysvětlení jiné,napiš mi prosím SZ.

Takže lock podruhé ](*,)

EDIT:Na žádost odemknuto.Doufám,že to nevyvolá famewar :cry:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Luniq »

matysekul píše:Historicky první LOCK to není,už jich v této sekci pár bylo.Ale už jsou smazány buď mnou,nebo někým jiným.Proto se zřídil moderátor,aby tu na to trochu dohlížel.
Podobných témat,které jsi 2x založil na hyundaiclubu už pár je a už se několikrát diskutovaly.

Jestli chceš vysvětlení jiné,napiš mi prosím SZ.

Takže lock podruhé ](*,)

EDIT:Na žádost odemknuto.Doufám,že to nevyvolá famewar :cry:
Tak jsme se s Matysekulem pobavili o věčném problému co do sekce i30 má a nemá patřit a vše se myslím vyjasnilo. Budu raději třikrát přemýšlet kam téma založím. Mi se prostě zdálo, že budoucnost a kvalita výroby i30 v ČR patří do skupiny i30 (a téma o názorech jak dlouho tady výroba vydrží tady prostě není) a s i30 to podle mě jednoznačně souvisí (Hardcam), tak jsem to dal tady. Rozhoduje ale moderátor. Prostě je těžké určit, jestli se přímo i30 týká např. problematika jaký olej zvolit, jestli klimatizaci manuální nebo automatickou, jak auto zabezpečit atd. Určitě se to vše řeší i jinde a člověk prostě nemá čas prolézat všechny skupiny a hledání taky vždycky nefunguje úplně nejlépe a někdy vyhodí x stránek výsledků, tak to téma hodí do skupiny kam chodí nejčastěji a zajímá ho názor lidí z dané skupiny. Ale jak říkám, největší problém je to kam příspěvek zařadit, je to subjektivní. Takže Matysekulovi přeju hodně štěstí s udržováním pořádku a budu mu držet palce.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Hardcam »

Hledani nemame zrovna to nejlepsi, to je fakt. Ale porad jsme na tom oproti jinym clubum/for o neco lepe. Nicmene se sekce Hyundai Nosovice da najit primo na uvodni stance bez hledani a rekl bych, ze by tam melo byt vse, co se budovy, zamestnancu a jeji perspektivity a prosperity tyce...diskuse o stiznostech zamestnancu jsem cetl. Ale to by ses docetl vsude, jen nektery firmy nemaj fora:) TPCA ma podone problemy, lidi nvedi, co by vsechno nechteli . vic dovoleny, vic penez, sluzebni auto, mobil, pracovat od 9 ti 15:00 bezesmen. Je to porad jen fabrika, kde pracuji predpokladam jen vyuceni, na jejich miste bych v dnesni dobe drzel hubu a krok.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od štaflík »

Já bych se dovolil zastat se luniqa:
souvislost s kvalitou práce v továrně, která (už), jako jediná dodává i30 do našeho regionu a modelem i30 je přeci mnohem větší, než zcela obecná debata o klimatizacích, olejích, kolech, či spotřebě motoru, které se dodávají do jiných aut jiných značek apod. Dtto debaty o rádiích, připojení flash disků apod. Nic z toho nesouvisí přeci jednoznačně s i30 a nikdo s tím problém nemá. Podle této logiky by třeba debata ohledně chybně nastříkaných i30 patřila do Nošovic a ne do i30, protože chyba se týká výroby v Nošovicích a ne i30 obecně (většina i30 tento problém nemá). Pracovní morálka (či možná zkreslené zprávy o ní) ve fabrice, která zatím dělá jediné auto-i30 a odjinud si to auto už (skoro) nekoupíte přeci ovlivňuje pohled na i30 i očekávání, která od ní máme. Podotýkám, že při stávají úrovni vyhledávání (to není kritika, zaplaťpánbů za něj) je skoro lepší mít informaci reduntantně, než na místě, kde by jí část lidí nemusela hledat a s tímto vyhledáváním nenašla. A jako detail - já mám třeba v záložkách umístěné i30 forum, kde sleduji nové zprávy a jiná fóra nesjíždím (strasti a radosti Lanter či Sonat mě nezajímají) a tak bych se třeba informace, které by se mohly objevit v tomto threadu a které se i30 jasně týkají nedozvěděl.
Pokud se to vyflamí, tak se dobrovolně vymažu.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Luniq »

Takže to dopadlo docela smířlivě a budiž toto téma poučením pro nás všechny. Je třeba si uvědomit že pohled na to, kam dané téma zařadit, může býti odlišný, i když svou subjektivni pravdu si asi každý ponecháme :) Já osobně než založím nějaké téma budu dvakrát přemýšlet, jestli to nedat raději do sekce Pokec, Technická sekce, Tuning atd.

Jinak to téma o Nošovicích a i30 bych uzavřel tak, že asi všichni budeme doufat, že i nespokojený český pracovník v HMMC bude odvádět kvalitní práci, o níž se ze svobodné vůle ucházel a za kterou by jiní byli vděční, tak abychom my zákazníci byli s našimi auty spokojeni a neměli s nimi zbytečné problémy způsobené lidským selháním na montážní lince :)

EDIT: Děkuji štaflíkovi, jen to potvrzuje, že opravdu pohled na to kam co patří je hodně subjektivní, ale jsem rád, že jsme problémek s lehkostí přešli a vyříkali jsme si to jako lidi a nezačali na sebe hned uraženě ječet :) Jinak mám to podobně jako štaflík - v záložce prohlížeče mám sekci i30, ostatní nesleduju, ale po dnešku teda začnu, i když pro mě osobně by byla přijatelnější duplicitní témata v sekci i30 a věci, které by se daly napsat i do jiných sekcí, a to i za cenu jisté nepřehlednosti. To je ale věčný spor na fórech. Ale matysekul mě přesvědčil, že není v zájmu nikoho stranit se ostatních členů HyundaiClubu a hrát si na vlastním písečku v sekci i30. Více hlav ve společných tématech více ví :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nošovice - pomohli si Korejci s prodejemi i30?

Příspěvek od Hardcam »

Urcite se mrknete i jinam, do pokecu, autohifi apod. Ja (a asi i vetsina z nas) bych se tady asi unudil, protoze v sekci Elantra pribyde jedno tema tydne, v sekci Getz nebo Sonata je to jeste horsi. Pokud vam nejde jen o i30 ku a o reseni jejich zavad, nedostatku, prednosti a faktu, dejte si do zalozek odkaz "Zobrazit nové příspěvky"....:)

Je jasny, ze jde o pohled na vec, o to jde vzdycky a kazdy mame jiny. Domluvili jsme se, je to v pohode. Jen doufejte, ze se zamestnanci nezacnou mstit spatne odvedenou praci, protoze byste to odsrali jen vy - majitele novych i30.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“