Zabezpečení i30 proti krádeži.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od JoKo »

KaBa píše:osobne odporucam zabezpecenie ZEDER neviem ci v cechach ale u nas na slovensku to montuju, zatial neukradli ani jedno auto co tento system malo namontovaný. Ak trosku zagooglis urcite najdes videa su asi aj na youtube je to dost zaujimave a cenovo dostupne cca 250 - 300 eur.
len aby clovek potom nedopadol ako chlapik v tomto clanku: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 2984592730

radsej by som bol, kebyze mi ukradnu auto, ako si ho najst vytopene... :|
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od matysekul »

pinokio110 píše:
matysekul píše:Spoluúčast mám 5%. Zabezpeční mám jen standartní alarm a defend.Mám ale vysoké bonusy.
To mi řekni,jak to dělaj.
Taktéž Alianz,5procent spoluučast,okno,defend.32let pojištění bez škodné události,přesto 10618.-i s pov.ručením :roll:
Pokud sis nechal dělat pojištění na pobočce,nebo od dealera,je to normální.Nižší ceny jsou pouze přes Allianz direct,tedy uzavřené přes internet.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Killer »

Zdravim, myslite, ze k necemu pomuze vypiskovani oken od Cebie? Mam to na soucasnem Accentovi od predchoziho majitele a nechal jsem si to dat i na predevcirem objednane nove i30. Porad si rikam, ze kdyz nekdo uvidi auto s tim a vedle auto bez toho, tak ze vezme to druhe.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

Některé pojišťovny to požadují jako podmínku k uzavření pojistky. Já to mám na obou autech a k tomu druhému (dacii) mi přišla od Cebie po roce výzva k zaplacení poplatku, nevím už přesně kolik, myslím že kolem 300 Kč, s tím že pak Cebia prodlouží zařazení auta do nějakého mezinárodního seznamu takto označených vozidel o další rok, takže bude dohledatelné i v rámci EU. No nezaplatil jsem to, protože těmhle různým seznamům a jejich účelnosti moc nevěřím. Ale fakt je, že auto je s tím trošku nápadnější. Ono totiž jde o to, k jakému účelu to zloděj potřebuje. Jestli se chce jen projet, pak to číslování nemá smysl a před krádeží neochrání. Jestli to krade na součástky, pak asi taky moc ne, protože skla gangsteři jednoduše vyhodí. Jestli to ale krade pro účely prodeje, pak to určitý smysl má a může to zloděje trochu odrazovat, protože ví, že bude před prodejem muset měnit okna, což není asi pohodlné.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Luniq »

Killer píše:Zdravim, myslite, ze k necemu pomuze vypiskovani oken od Cebie? Mam to na soucasnem Accentovi od predchoziho majitele a nechal jsem si to dat i na predevcirem objednane nove i30. Porad si rikam, ze kdyz nekdo uvidi auto s tim a vedle auto bez toho, tak ze vezme to druhe.
Záleží na co ten případný nenechavec chce tvé auto použít. Jestli mu chce přerazit VIN a prodat ho jako celek, tak pískování oken je pro něj dobrá motivace, aby si vybral auto jiné. Ale jestli ho chce prodat na náhradní díly, tak ti pískování nepomůže. No 1700 Kč bych za to teda nedal, ale to je tvá věc, jak už jsem tady psal, půjdu do leptání VINu, stojí to nějakých 450 Kč a výsledek je v podstatě stejný jako u pískování.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od oKo »

Je lepší VIN pískovat nebo leptat?
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Chrochnik »

Tudy píše:Pojistné (havar.+povinné), spoluúčast 5% (min. 3160 Kč), čelní sklo - vše za 9 600 Kč ročně (Uniqa).
Kolik máš bonusů? Já mám taky Uniqu, spoluúčast 5%, čelní sklo na 20000, zabezpečení jen pískování skel a s bonusama 35% mi to dělá 8565 Kč ročně.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Chrochnik »

oKo píše:Je lepší VIN pískovat nebo leptat?
Značení pískováním (SBZ, EUROVIN) se provádí pískováním pomocí korundového písku a pískovací pistole. Provádí se pouze v Autorizovaných Pracovištích Cebia. Výhodou je větší hloubka značení, tedy vyšší bezpečnostní třída. Profesionálním provedením značení - pískováním, je dosaženo dostatečné hloubky ochranných znaků ve sklech, která je nezbytně nutná pro zajištění jejich neodstranitelnosti.

Značení leptáním (SOZ) se provádí vyleptáním kódu na okno pomocí speciální leptací pasty. Výhodou je, že toto značení si může zákazník sám provést v domácích podmínkách pomocí dodané leptací sady.

http://www.cebia.cz/Default.asp?pageid=350
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od oKo »

Dík za info. Tohle jsem na webu taky našel. Očekával jsem spíše osobní zkušenosti s realizací. Ten leptaný VIN se údajně dá rozleštit tak, že není vidět.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

Mám to na 2 autech, na H1 to mám leptané, na Dacii pískované. Moje osobní zkušenosti jsou takové, že je to úplně jedno, jestli je to leptané nebo pískované.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
rehurek
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 lis 2008, 11:05
Bydliště: Brno

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od rehurek »

oKo píše:Dík za info. Tohle jsem na webu taky našel. Očekával jsem spíše osobní zkušenosti s realizací. Ten leptaný VIN se údajně dá rozleštit tak, že není vidět.
Mám leptaný a úplně bez problémů. Proč by se zloděj drbal s rozleštěním (je snad možné jen teoreticky - protože by pak zůstala drobná prohlubeň), když může ukrást sousední. A i auto na součástky je míň zajímavé, neprodá ozančená skla.
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od oKo »

JJ Pískovací firmy budou pomlouvat leptání a leptací firmy zase pískování.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Espero »

Věc není v tom, jestli leptat nebo pískovat, ale v tom, jestli platit ročně několik set korun/ auto za to, že Tvoje uto bude zavedené v jakýchsi mezinárodních registrech, což prý usnadňuje pátrání v případě ukradení. (O čemž úspěšně pochybuji). Takže už v následujícím roce po opískování jsem jim neplatil nic, a tedy také nejsem v žádných registrech. Samotné pískování a jeho účelnost - záleží na tom, jestli zloděj chce auto na součástky, potom pískování ničemu nezabrání, jestli ho chce ukrást celé na prodej, potom snad mu pískování může vadit, protože pochybuji, že by se chtěl mořit s přesklíváním nebo jestli se chce jen krátkodobě projet nebo převézt z místa na místo. Tady je pískování taky nanic.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od Laxius »

Caute, nesuvisi to priamo s i30, ale so zabezpecenim a ked som dal hladat ZEDER na forume, tento thread bol najviac rozdebatovany. Chcem sa podelit o maximanle pozitivnu skusenost s firmou ZEDER.

V piatok som daval montovat zederlock do Skoda Fabia II combi, svojej mame. Prisla do BA na montaz z LV. Prespala a v sobotu rano chcela ist domov do LV. Auto nestartovalo. Vyzeralo to, ze ZEDER ani po vypnuti neprestal blockovat startovanie. Zavolali sme na mobilne cislo firmy. Tipek zdvihol a dal kontakt na bratislavskeho technika. Ten prisiel do 30 min, skontroloval a zmeral vsetko a vyzeralo to tak, ze niekde je preruseny kontakt. Nemal vsak naradie na odmontovanie volantu. Odisiel a do hodky sa vratil aj s naradim, ktore zhanal po celej Bratislave asi, kedze vkuse obvolaval ludi, kto by mu dokazal pomoct. Po odmontovani volantu sa zistilo, ze problem nie je v ZEDERu, ale v skodovke, kde odisli kontakty v spinacej skrinke! Napriek tomu sa nevykaslal na nas, skocili sme do autorzovaneho SKODA servisu, ktory bol v BA aj v sobotu otvoreny, zobral na naklady firmy ZEDER kontakty do spinacej skrinky za 55 EUR a postaral sa o vymenu. Toto sa stalo o tretej poobede a o stvrtej ten tipek siel na svadbu!

Ani vo sne som si nemyslel, ze sa nejaka firma takto postara o svojho zakaznika. Mohol sa na nas vykaslat preto, ze je sobota, zdrzovat a tahat to do dalsieho dna alebo do pondelka. Mohol sa vykaslat na vsetko kvoli svadbe, ale on aj hodinku predtym ako siel na svadbu riesil vec, ktora mohla ale nemusela mat suvislost s ich systemom. Klobuk dole pred takymto servisom, po tejto skusenosti a po tom, ako ZEDER funguje, urcite mozem len a len odporucat firmu, aj zabezpecovaci system.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
hopesk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2009, 16:20

Re: Zabezpečení i30 proti krádeži.

Příspěvek od hopesk »

Leptanie je zalezitost jednej hodiny, ja som dal Bonifackovi na skla vin-ko od firmy Vinprotect. Ked to objednate a zaplatite cez paypal usetrite na Slovensku asi 3€. Celkova cena je 439Kc resp 17,5€. Rychle, lacne, bezbolestne a pomaha to kludnejsiemu spaniu. ;)
:hyu: i30 - 1,4i CVVT, Start A/C, 09/2009 Shine Red Solid - Bonifac :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“