Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od Tudy »

Zvětšenina mého podpisu
Přílohy
krasavec.jpg
krasavec.jpg (94.76 KiB) Zobrazeno 3049 x
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od vlado1979 »

Tudy, výborné auto v peknej farbe. Červená je vášnivá, ale nevyniknú zadné svetlá. Podľa mňa by to chcelo autofólie. Inak super
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od Tudy »

Ještě k přihrádkám: mám je i s plnohodnotnou rezervou (Nošovice). Objednal jsem si vanu do kufru, tak jsem zvědav, zda tam bude pasovat. (tvar vany je jiný pro dojezdové nebo full kolo). Dle fotek u obchodníka jsem zmaten. Možná nakonec budu měnit. :roll:
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od laufas »

Tudy: Mas to moc pekne! Taky sme malem meli cervenou, ale nakonec jsem rad za vivid. Mas i pekne alu, ani nevim, ze /-/ takove nabizi :) At ti to frci :-)
Jo a jinak spis jsi mel dat foto do tematu aktualni foto vasich aut nebo jak se tomu nadava ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Luniq
*
Příspěvky: 21
Registrován: 13 kvě 2009, 17:20

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od Luniq »

Vypadá to, že tahle kombinace (1,4 Comfort) se už nebude vyrábět!? V ceníku na stránkách Hyundai tato kombinace vypadla, v pdf ceníku ale pořád je. Asi čas ukáže copak se to děje, výbavy procházejí v posledních měsících divokým vývojem, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat až se to ustálí. Takže kdo chce automatickou klimatizaci, tak od teď zřejmě už jen minimálně s 1.6 motorem, ale nemyslím si, že by ji 1.4 nestíhal. Takže za i30 s automatickou klimou min. 364.900 Kč (samozřejmě myslím ceníkovou cenu, slevu u prodejce neberu v úvahu). Asi zase další pokus jak zvednout zisky, co si o tom myslíte?
Přílohy
comfort.png
comfort.png (3.57 KiB) Zobrazeno 2814 x
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od SKV »

Taky jsem si všiml... Zase ta jednačtyřka ve výbavě CLASSIC PLUS má vše podstatné a lze jí sehnat za velmi slušné peníze. Takže dobrých 20 kKč se dá ušetřit, k tomu drobná sleva od prodejce a máte dobré auto za 300 kKč. Nejprodávanější je právě ta 1.4 CVVT, takže je za tím jasná snah zdvyhnout prodeje. Manuální klima se dá přežít naprosto v pohodě, slespoň u mne.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od Icescent »

Přílohy
Kopie - i30.jpg
Kopie - i30.jpg (238.57 KiB) Zobrazeno 2628 x
jastur
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2009, 01:05

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od jastur »

Zdravím všetkých clenov Hyundai-clubu. Predovšetkým chcem podakovat za podnetné rady a pripomienky, kedze veľakrát sa odpovede na moje otázky dozviem skôr tu ako u "odborníkov" v autorizovanom servise.
Pokúsim sa v skratke zhrnúť svoje strasti aj slasti ktoré som prežil so svojim I30 comfort cervený, a ktoré nás možno i zblížili :D .

Auto som zakupil v predajni BA-vajnorská niekedy okolo maja. Predajca mi predviedol v showroome velakrat recenzovanu korejsku verziu, ktorá sa mi velmi pacila, a oto viac som bol prekvapený ked som dostal verziu z ceskej republiky. Velmi ma potesilo ze som mohol nemusel cakat na výrobu a mohol som si vziat auto zo skladu - co som vtedy este povazoval za pozitívum. Kedze som nemal vedomost ze I30 sa zacala vyrabat v CR iba na konci minuleho roku 2008, dostal som jedno z prvých vozidiel ktoré opustili výrobnú linku Nošovice. Nechal som si namontovat 3-blik a defendlock. A zacala "sranda".


Poprve ma zarazili drobné zmeny interieru medzi korejskou a ceskou verziou (na ktore som vopred nebol upozornený predajcom). Od začiatku sa mi nezdali dvere (vsetky 4), kedze na ich zatvorenie s nimi bolo treba strasne buchat – to my vysvetlili ako normalny jav nevybehanej tesniacej gumy a ako čerešnička na torte sa auto pri odchode z predajne nedalo naštartovať. Odisliel som iba za asistencie mechanika po priložení štartovacieho agregátu.

V priebehu víkendu sa prejavila porucha airbagov, nefungovala signalizácia pasov , svetla zostávali svietiť aj po vytiahnutí kľúča a otvorení dverí. Dvere sa samozrejme nezlepšili takže s tým bolo treba trieskať. Takže som navštívil servis po prvý krát – elektriku opravili avšak dvere nie. Problém nastal vtedy ak nastavili dvere tak aby sa ľahko zatvárali. V tejto konfigurácii však nelícovali s karosériou a vyčnievali na niektorých miestach skoro centimeter. Auto som neprebral a ostalo v servise na ďalšie doladenie dverí a potom ďalšie a ďalšie. Takže od kúpy uz ubehol skoro mesiac a ja som mal v rukách 3 dni a zbyto casu bolo v servise. Nakoniec ma neoficiálne informovali ze bude problém v navarení pantov dverí a ze sa to neda dopasovat presne – a mam im podpisat ohybanie pantov na karoserii. S takýmto riesením som nesuhlasil a najblizsiu navstevu servisu som absolvoval s pravnikom. Po intervenciach pravnika napasovali nejako dvere, no nesedi to na 100% ale je to omnoho lepsie ako bolo, este stale sa mi stava ze nedokazem normalnou silou zatvorit dvere ani na 3 pokus a nakoniec s nimi musim s vrcanim drbnuť. Ako „odskodne“ za dlhe riesenie problemu mi dali sprej na palubovku a zadarmo mi domontovali chýbajúci odkladaci priestor na palubovke. Po mesiaci som auto prevzal.

Od Juna kedy som auto opať dostal som najazdil 7000km a mam z neho tieto dojmy.
Stale sa mi velmi paci dizajn aj interier, a hlavne motor. Som s nim velmi spokojný, na 4 stupni sa da krasne predbiehat od 3500ot/min ma výborný tah za prijatelnu priemernú spotrebu 6,7 aj s klimou. Trosku sa mi nepozdava spojka, aj po 7000km som si na nu celkom nezvykol a este stale mam niekedy v aute cudny smrad (kukuricny) od zhorenej spojky – a to naozaj nie som pretekar. Autiak medzi 110-140km/h neuveritelne huci, bal som sa ze to bude motorom, avsak po vymene pneu za zimne UG7+ sa problem vyriesil sam - pneu Hankook. PS: mam ich teraz na predaj za polovicnu cenu :) Brzdy su účinné ich záber predvídateľný. Trosku sa naklana pri ostrejsích prejazdoch zákrut a divno sa chová pri rýchlajsej jazde po krivej ceste (myslím bubny, vyjaznene kolaje atd...). Citim sa vtedy ako na lodi. Od naprav sa siri velky hluk do vnutra, hlavne ked je nejaka panelova cesta ...

Co by som ja este zmenil na aute je ešte vačsie zoslabenie intenzity podsvietenia displejov radia a klimy – dosť mi to vadí v noci. A ked uz sme pri klime, teraz v zime sa mi objavil problém ktorý som v lete nevnímal. Ked si dam kúrenie na nohy teplý vzduch fúka iba na okno. Keď dám nohy a stred ide iba na nohy ... atd... a zacalo sa zahmlievat predne svetlo. Takže opäť budem musieť ísť navštíviť pánov do servisu.

Ďalej aspoň u predošlých aut som bol zvyknutý, že keď mam zarosene bočné skla stiahnem dolu okno a oni sa utrú. To sa tu nedeje. A k tomuto mam aj jeden dotaz na ostatných užívateľov. Pod každými dverami mam neustále vlhku škvrnu a zvnútra su dvere vlhké. Chytá sa tam prah. Najprv som si myslel ze ešte vyteká von konzervačný vosk ale mam dojem že tam steká voda – trebarz keď umývam auto tečie mi voda z dverí ešte pol hodinu po doumývaní. Dvere mam permanentne mokre dolu v rohoch na lemoch a bojím sa že to tam začne hrdzavieť. Mate vy s tým nejaké skúsenosti?

Takže po ¾ roku a najazdených 7000 km sú moje pocity značné zmiešané. Netvrdím že Hyundai je zla značka a i30 zlý model. Avšak moje auto má strašne veľa chýb a stále sa objavujú nové resp. stále nie sú doriešené staré (dvere). Výrobca aj importér Hyundai si umývajú nad problémami ruky a nereagujú na sťažnosti. Tak snad som aj ja svojimi postrehmi prispel k celkovému obrazu o automobile, kladoch, zaporoch, kvalite atd ...

Veľa šťastných km bez nehody a poruchy želám všetkým členom a nielen im.
Naposledy upravil(a) jastur dne 12 lis 2009, 14:28, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: hyundai i30 1,4 Comfort

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Luniq píše:Vypadá to, že tahle kombinace (1,4 Comfort) se už nebude vyrábět!? V ceníku na stránkách Hyundai tato kombinace vypadla, v pdf ceníku ale pořád je. Asi čas ukáže copak se to děje, výbavy procházejí v posledních měsících divokým vývojem, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat až se to ustálí. Takže kdo chce automatickou klimatizaci, tak od teď zřejmě už jen minimálně s 1.6 motorem, ale nemyslím si, že by ji 1.4 nestíhal. Takže za i30 s automatickou klimou min. 364.900 Kč (samozřejmě myslím ceníkovou cenu, slevu u prodejce neberu v úvahu). Asi zase další pokus jak zvednout zisky, co si o tom myslíte?
Můj názor je takový, že se buď 1,4 nebo 1,6 blbě prodávala, tak je zredukovali...on výkonový rozdíl mezi 1,4 a 1,6 je cca 13 kW, což si myslím, že není zas až tak strašný rozdíl...osobně nic proti ukončení 1,4 nemám, ale najdou se tací, kterým stačí. Já pokud bych si kupoval i30 (což plánuju) byla by pro mě jasná motorizace 1,6 v comfortu :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od Hardcam »

jastur: ty sis i tak trochu odpovedel - ceske auto a jeste jeden z prvnich modelu. A to je ta nejhorsi kombinace, ktera mohla nastat. Sice pozde bycha honiti, ale mel jsi trvat na korejci. Na Tvym miste by mi uz asi bouchly saze....tak se drz, hodne stesti, at uz nic dalsiho neprijde :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od zello »

Jastur,

mam sice korejca cize velmo moje odpovede asi nepomozu, ale z dveri nic nevyteka a klima funguje tak ako ma.
Bohuzial tak ako pise hardcam mal si smolu ze Ti predali jeden z prvych nosovickych kusov.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
jastur
Příspěvky: 5
Registrován: 17 říj 2009, 01:05

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od jastur »

Diky pani, s tym vratenim resp. vymenou bol problem lebo na som to kupoval na zlavu cez srotovne ktore je viazane na VIN auta. Teda uz sa nedalo nic robit.
Este ma zaujima ci vam ta guma na oknach tesni tak ze vam zotrie vodu z okien alebo nie?

Vdaka za podporu
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od Laxius »

jastur píše:Diky pani, s tym vratenim resp. vymenou bol problem lebo na som to kupoval na zlavu cez srotovne ktore je viazane na VIN auta. Teda uz sa nedalo nic robit.
Este ma zaujima ci vam ta guma na oknach tesni tak ze vam zotrie vodu z okien alebo nie?

Vdaka za podporu
Nazdar, drzim palce, aby Tvoja spokojnost uz len rastla hoci aj po uvodnych neprijemnostiach :)

Co sa tyka tej gumy pod oknami, tak uvediem priklad. Auto celu noc doma vonku pred barakom a prsi. Rano idem do roboty, tiez prsi a v robote zaparkujem v podzemnej garazi. Pri vstupe aj vystupe musim stiahnut okienko, aby som si odpipol vstup aj vystup. Auto cely den stoji v garazi a vecer ked idem domov, je zvonku suche. Pridem k rampe, stiahnem okno, pipnem si a ked ide okno hore, tak je mokre...

Takze asi netesni uplne najlepsie...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od Radim Brožek »

Těsnění stojí za starou bačkoru. Taky se mi okna nedají setřít a voda se drží ve dveřích, hlavně u řidiče. Už jsem to řešil v jiném vlákně a ostatní měli podobné zkušenosti, i s korejsou verzí. Já mám českou, vyrobeno 4/2009. jinak dveře ok, takže to bude asi kusem.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
MZagora
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 srp 2009, 23:15

Re: Hyundai i30 1,4 Comfort - recenze uživatele

Příspěvek od MZagora »

Mam korejce a sjeti/vyjeti oken mokremu/zarosenemu oknu take moc nepomuze...
i30CW 1.6 CVVT Comfort, Stone Black, 2009
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“