Světla pro denní svícení

Moderátoři: miooo, Moderátoři

belkov
*
Příspěvky: 58
Registrován: 30 bře 2009, 10:01

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od belkov »

Přesně tak,plně souhlasím.Navíc nechápu proč by měl za slunečných dnů svítit zadek,když stejně světla nejsou vidět.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od zdenek76 »

Tak ono za slunečnýho dne nejsou vidět ani ty světla pro denní svícení. Ale je to samozřejmě každého volba. Nicméně fakt nevěřím, že používáním přídavných světel pro denní svícení se mi 10x sníží emise, to fakt ne. A ohledně praskání žárovek to může být kvalitou žárovek jakož i třeba nevhodnou konstrukcí světla. Já svítím za jízdy nepřetržitě někdy od roku 1999, za tu dobu jsem neměnil ani jednu žárovku, akorát na Omeze jsem za 3 roky svícení měnil xenon výbojku.

Budiž, raději budu vyrábět ty watty navíc, hlavně když budu viděn. Protože pardon, ale dobrých 90% přídavných světel pro denní svícení nejsou vidět - především ty módní LED úzké obdelníčky, takový dvě svítící čárky kdesi dole u asfaltu, to je fakt o ničem - prostě jen splnění zákonné povinnosti, ale pro nás ostatní řidiče je to auto stejně špatně viditelné jako když nesvítí vůbec. Takhle to aspoň vnímám já. Nehledě na fakt, že řada lidí svítí těmi LED + k tomu klasický světla, protože to neumějí zapojit. Anebo taky jakmile se začne stmívat, tak ne že by zapnuli normální světla, aby bylo jejich auto vidět i zezadu - oni to vesele pádí dál s denním osvětlením, které jim v začínající tmě silnici před nimi přece jen osvítí.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Rexcor »

Chápu Tvé obavy z nevidění. Taky se s nimi potýkáme. Ale u Nás před barákem stojí chlápek a tomu jsou ta denní světla vidět opravdu krásně. A to má ledkové. Takže něco takového bychom chtěli sehnat.

Chtěli bychom to tak, že když budou rozsvícena denní světla, vzadu budou svítit taky světla ale Led a ne původní. V palubce stejnak už Led mám. A všude jinde taky. I vnitřní světlo na střeše.
Navíc stále uvažuji o Led žárovkách do zadních originálních světel. Ještě to musím uvážit všechno. My máme ve světlech předních stovky, takže úspora by měla být značná.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Hardcam »

C jsem videl homologovany LED, tak svitily mnohem lip nez klasicke halogenove zarovky i za slunecnyho pocasi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od zdenek76 »

Hardcam píše:C jsem videl homologovany LED, tak svitily mnohem lip nez klasicke halogenove zarovky i za slunecnyho pocasi.
no právě, homologovaný jo, ale ne ty za tři stovky z tuning krámu, překvapivě je mají u nás i na autech autoškoly a už pár měsíců jim jedno LED svítí míň než druhý a vůbec jim to nevadí
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Rexcor »

To je stejnej případ jako s xenonama a i normálníma žárovkama. Když se řidič nezajímá, nebude mít nic v pořádku. My bychom rádi opravdu homologované neboj:-) Už takhle jsem se málem stal obětí různých atentátů. Vždycky mě Ti řidiči tak rozhoděj.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od DusMi »

zdenek76 píše:....Nicméně fakt nevěřím, že používáním přídavných světel pro denní svícení se mi 10x sníží emise, to fakt ne....
Samozrejme bolo myslene pomerna cast prispevku emisii spotrebovana na vyrobu energie pre svetla...
Napr. Bosch vyraba/vyvija optimalizovane alternatory, ktory oproti beznym znizuju celkovu spotrebu o 1 az 2 %.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“