Zatékání do prostoru rezervy

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od alarm »

Na 99% ti to tečie cez káblové prechodky zadných svetiel(lepiaca páska), poprípade okolo takých čudlíkov, do ktorých sa zacvakne zadné svetlo , také čierne plastové sersamy-zarazené do diery a majúce diery na centrovanie zadného svetla (silikón).Ja to už mám za sebou cca rok a pokoj.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Hardcam »

Mne tam asi pred rokem natekla taky, byla ulne cira...vzal jsem kelimek, vodu jsem vyhazel a hodil na to bobek, nikdy pretim ani potom se to uz neopakovalo. Zjistil jsem to tak, ze pri brzdeni ve meste jsem slysel splouchani, jinak bych to objevil az pri vymen prichleho kola.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Chrochnik »

Včera jsem to vytřel do sucha a dnes tam byla voda zase, tak dvě decky. Pršelo u nás slušně, ale né moc dlouho, takže to musí téct docela dost. Voda zase čisťoučká bez stopy odkud přitekla. Nejspíš to bude někde kolem těch světel. Udělal jsem po obvodu prohlubně rezervy čáru křídou, takže po příštím dešti by mělo být vidět ze které strany to přiteklo.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Radim Brožek »

Když jsme u té vody, taky Vám zůstává voda ve dveřích?
Když naprší a přijdu ráno k autu, otevřu dveře řidiče, tak z těch dolních otvorů ve dveřích vyteče voda (zůstane na silnici loužička). Evidentně jsou ty otvory při zavřených dveřích utěsněné a nemůže to ven.
Je to normální?
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od mechoun »

Voda ti tam nateče přes spodní těsnění skla - běžná věc. Pokud parkuješ na rovině, ze dveří nevyteče všechno. Jakmile je otevřeš a jsou tím pádem šikmo, voda vyteče. Jinak ty díry jsou pod těsněním dveří, aby mohla tato voda vytékat.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od laufas »

Vytika to i po umyvani :wink: No stress
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Chrochnik »

Tak mám auto zpátky ze servisu a po víkendových vytrvalých deštích je v rezrvě sucho [-o< . V protokolu o opravě je uvedeno výměna nedoléhající záslepky. Takže předpokládám, že někde u toho světla...
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Radek Švub »

Chrochnik píše:Tak mám auto zpátky ze servisu a po víkendových vytrvalých deštích je v rezrvě sucho [-o< . V protokolu o opravě je uvedeno výměna nedoléhající záslepky. Takže předpokládám, že někde u toho světla...
No konečně to je super!!!! =D>
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Tringi »

:idea: Pěkně. Tak to se tam asi znova mrknu. A když tam bude, teď po těch deštích, voda, řeknu si taky o novou záslepku.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Morad
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2017, 18:52

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Morad »

Zdravím Vás,

potýkám se ze stejným problém, zatékání do kufru (k rezervě) auta. V tomto počasí tam každý den najdu nějakou vodu, už nevím kde může být problém.

Má někdo aktuální zkušenost?
Zda se mi že protéká přes gumově těsnění na dně kufru a dále přes "úchyt" rezervy.

Je dobré vše přesilikonovat?(jde mi o to ať zase kufr větrá a případná voda oddtéka.
¨
Díky za každou radu!
Morad
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2017, 18:52

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od Morad »

Máte někdo tip na nějaký servis v Ostravě, které bude ochoten prověřit a vyřešit zatékání do prostoru rezervy?
Kam jezdíte servisovat v Ostravě?

díky
mklouda
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 srp 2019, 22:57

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od mklouda »

Přidávám své zkušenosti a řešení zatékání do prostoru rezervy pro kombík. Po cca deseti letech co auto vlastníme začalo zatékat do prostoru rezervy. Čistá voda. Zatékalo i když auto stálo. Ne vždy. Jen v určité poloze. Tapecírunk v kufru suchý. Pohmatem zjištěno, že jsou mokré kabely v prostoru k nárazníku. Vyřešil jsem to aplikací butylenového tmelu (lidový název medvědí hovno) pod zadní světla a průchodky do pátých dveří viz fotky. Nevypadá to vizuálně pěkně, ale je to v podstatě zadarmo. Pod světly to vidět není a navíc jsem za deset let neměnil v zadních světlech jedinou žárovku. Mimochodem těsnění v těch dírách pod světly totálně zdegradovaná.
IMG_20220906_174935.jpg
IMG_20220906_174935.jpg (92.81 KiB) Zobrazeno 743 x
IMG_20220906_174953.jpg
IMG_20220906_174953.jpg (88.24 KiB) Zobrazeno 743 x
.
Hyundai i30 CW 2011, 1.6 benzin, LPG
mklouda
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 srp 2019, 22:57

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od mklouda »

Už to vypadalo nadějně viz můj předchozí příspěvek nicméně mi do kufru stále zatéká. Hledal jsem na netu, ale bezúspěšně :( Napadá mne jediné místo - hagusy resp. ten žlábek pod nimy. Nemáte nějaké typy jak se demontují a čím to přetěsnit? Karosářský tmel?
Hyundai i30 CW 2011, 1.6 benzin, LPG
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od lukas27 »

Zdravim.Mňe tam teklo kolem těsnící gumy výka kufru.Sundal jsem ji a přes hranu dal elekrikářskou pásku a asi 5 vrstev a znova nacvakl těsnící gumu a už 2 roky mám pokoj.
mklouda
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 srp 2019, 22:57

Re: Zatékání do prostoru rezervy

Příspěvek od mklouda »

Díky @lukas27 za tip na to těsnění. Chápu to tak, že si těmi vrstvami elektrikářské pásky zvýšil přítlak dveří k těsnění? Pokud je to tak nejde to udělat jednodušeji? Třeba poštelovat zámek pátých dveří nebo ten protikus dole aby se zvýšil přítlak?
Hyundai i30 CW 2011, 1.6 benzin, LPG
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“