Moc prosím o radu.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od Limitz »

Michal Janoušek píše:Tak jsem dojel benzin natankoval a pořád to svítí. takže bude potřeba restartovat ŘJ. Jak se vůbec resetuje ŘJednotka? Může mi to někdo pls říct nebo nějaký návod. děkuji MJ
odpoj minimálně na 30 sec. baterku
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od amaize »

Engineer píše:Natankovat niekde inde, zresetovat RJ- Odpojit bateriu na 30sek a skusit znova...
Mam ten isty problem
To není zresetování ŘJ , ale jen pouze vymazání paměti , ovšem nepodstatných "závad" , a 30 sec je málo , doporučuje se 10 minut a to proto , že za tu dobu dojde k vybití paměťového kondenzátoru,který udržuje napětí v paměti.
Závažné, jak bych to nazval - závady nebo poruchy ,se nevymažou zůstanou uloženy pro servis, jdou smazat jen diagnostickým programem , jedná se třeba o airbegy,brzdy,ABS a podobně, u každého typu auta je to jiné
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Michal Janoušek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 20 říj 2006, 17:09
Bydliště: Jílové u Děčína
Kontaktovat uživatele:

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od Michal Janoušek »

Tak chlapy po do tankování kvalitního benzínu a odpojení baterky na cca 10 min mě kontrolka zhasína. Mam strašnou radost a moc Vám děkuji za Vaše skvělý rady. dík moc se mi ulevilo . :D
Atos Prime 1.0 GLS 43,4 kW 59K
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od Engineer »

amaize píše:
Engineer píše:Natankovat niekde inde, zresetovat RJ- Odpojit bateriu na 30sek a skusit znova...
Mam ten isty problem
To není zresetování ŘJ , ale jen pouze vymazání paměti , ovšem nepodstatných "závad" , a 30 sec je málo , doporučuje se 10 minut a to proto , že za tu dobu dojde k vybití paměťového kondenzátoru,který udržuje napětí v paměti.
Závažné, jak bych to nazval - závady nebo poruchy ,se nevymažou zůstanou uloženy pro servis, jdou smazat jen diagnostickým programem , jedná se třeba o airbegy,brzdy,ABS a podobně, u každého typu auta je to jiné
Tak opat osm sa dozvedel nieco nove! :roll:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od ivan »

amaize píše:
Engineer píše:Natankovat niekde inde, zresetovat RJ- Odpojit bateriu na 30sek a skusit znova...
Mam ten isty problem
To není zresetování ŘJ , ale jen pouze vymazání paměti , ovšem nepodstatných "závad" , a 30 sec je málo , doporučuje se 10 minut a to proto , že za tu dobu dojde k vybití paměťového kondenzátoru,který udržuje napětí v paměti.
Závažné, jak bych to nazval - závady nebo poruchy ,se nevymažou zůstanou uloženy pro servis, jdou smazat jen diagnostickým programem , jedná se třeba o airbegy,brzdy,ABS a podobně, u každého typu auta je to jiné
Líbíš se mi tvrdý nekompromisní názor je to zkutečně tak ,tvrdé vymázávaní,šlo jen u starých jednoduchých stříkaček,u novějších ze data zapisují do paměti bez potřebného diagnostického vybavení se člověk do ní nedostane,pak je tu ještě jedna věc,že závady trvalého charakteru zůstávají zapsané v paměti a sporadické závady (kolísnutí napětí nebo špatně regulujicí lambda či jiné věci se vymazávají po několika startech bez odpojení autobaterie,jde tzv o samovýmaz některé automobilky jej používají,občas řidící jednotky načtou blbosti normální no :D :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Moc prosím o radu.

Příspěvek od amaize »

to ivan : nemyslím si že bych měl tvrdý nekompromisní názor, na to mne neužije
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „ATOS“