ABS

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

ABS

Příspěvek od matav01 »

Zdravím všetkých, mám Santa Fe 2.4i 107kw 2001 a mám takýto problém. Používaním predchádzajúceho majiteľa totálne zhrdzaveli na predných poloosiach ozubené krúžky, ktoré snímajú čidlá ABS. Na diagnostike sú čidlá ABS OK. Pri brzdení pri nižších rýchlostiach ABS pulzuje do pedálu.Potreboval by som poradiť, či sa niekde ( a kde ) dajú tieto krúžky zohnať samostatne, alebo sa musia kúpiť celé poloosi. Tie sa mi tiež zatiaľ nepodarilo objaviť. Ďakujem za akúkoľvek radu.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: ABS

Příspěvek od Aleš »

matav01 píše:Pri brzdení pri nižších rýchlostiach ABS pulzuje do pedálu.
Možná se pletu, ale to ABS dělá. Nebo ne?
S dílama ti moc neporadim, skus napsat do AUTODÍLY AUTOPB (autopb@centrum.cz)
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: ABS

Příspěvek od matav01 »

Upresňujem, ABS zle vyhodnocuje situáciu, zapína sa hocikedy, nie iba pri brzdení. Stáva sa to iba pri rýchlostiach do 30 km/h.
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Re: ABS

Příspěvek od stesarovic »

Nemusiš kružky meniť stači ich len očistit obrusuť brusnym papierom a ocelovým kartačom.Ak by bol prasknutý treba ho vymeniť da sa objednať priamo v autorizovanom servise Hyundai stoji jeden okolo 26 Eur plus praca ktora je podla dlžky ukonu ako to pôjde z naboja vylisovať lebo ak su kružky zahrdzaveé tak je to aj v naboji zahrdzavené a ťažko to ide rozobrať poloios sa nemusi meniť le to treba opatrne rozobrať a preto to zveriť a opraviť u autorizovaneho opravara lebo ti narobia ešte viac škody.Ja som tuto zavadu dal oopraviť v servise Hyundai a stalo ma to na jednom kole spolu z materialom 170 Euro.
Adyhash
*
Příspěvky: 13
Registrován: 04 čer 2008, 16:56

Re: ABS

Příspěvek od Adyhash »

Mám ten samý problém s Lantrou. Čidla jsou OK, v servise mi bylo řečeno, že ty kroužky jsou tam napasovany takovou silou, ze výměna je vyloučená a že jediná šance je výměna celé poloosy.
Hyundai Lantra 2.0 Combi, rv 2000
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Re: ABS

Příspěvek od stesarovic »

Tie kružky sa daju zlisovať a nasadzaju sa nahriatim na variči rozťažnostou kovu a potom nahriatý sa tam nasadi starý kružok ak nejde zlisovat treba ho rozrezať karboškou.Ale najprv treba zistiť a objednať si nahradný diel kružok u auitorizovanehio servisneho predajcu podľa VIN kodu karoserie Vam ho objedná.Poloos musi isť cela von demntovať.
matav01
*
Příspěvky: 28
Registrován: 10 črc 2009, 07:47
Bydliště: Trenčín

Re: ABS

Příspěvek od matav01 »

Mám to vymenené v Hyundai servis, obidva krúžky boli zožraté hrdzou a prasknuté, výmena stála 110 € ( nové krúžky + robota ). :D
Santa Fe 2.4i + LPG, r2001
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“