Tlumice zkusenosti a rady ..........

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

majklito
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2009, 20:20

Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od majklito »

Cus jake mate zkusenosti z tlumici na Lantru J2. Jaky jsou lepsi ci KAYAB EXEL-G vs KAYAB Ultra SR nebo Koni Sport nebo Monroe ?
A vyplati se vubec kupovat sportovni tlumice kdyz clovek jen obcas jezdi razatneji !
A kdyz se clovek rozhodne treba jen pro predni tlumice sportovni ma to vubec cenu ?
A v kolika najetich je to lepsi vymeni kdyz se nechce cekat az je uplne po nich.
Poradte, podelte se ze zkusenostmi ! :hyu:

A kde se da sehnat za dobrou cenu ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od Hujer »

majklito píše:Cus jake mate zkusenosti z tlumici na Lantru J2. Jaky jsou lepsi ci KAYAB EXEL-G vs KAYAB Ultra SR nebo Koni Sport nebo Monroe ?
A vyplati se vubec kupovat sportovni tlumice kdyz clovek jen obcas jezdi razatneji !
A kdyz se clovek rozhodne treba jen pro predni tlumice sportovni ma to vubec cenu ?
A v kolika najetich je to lepsi vymeni kdyz se nechce cekat az je uplne po nich.
Poradte, podelte se ze zkusenostmi ! :hyu:

A kde se da sehnat za dobrou cenu ?
No monroe nebrat.
Co se tyce kayab tak bych bral ultra sr.Jestli ale hledas spise komfort tak pak exel.
Koni je taky dobra znacka.
Jinak nedoporucuji kombynovat tlumice predni sportovni a zadni seriove olejaky,vzdy at sou predni i zadni stejne konstrukce a od jedne znacky.
Ja doporucuji 100 000km a nebo drive podle stavu.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
majklito
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2009, 20:20

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od majklito »

V poho a mas konkretni duvod proc nekombinovat ? Ja bych rekl ze prave ty predni bych dal sportovni pac je tam motor a auto v te casti je tezsi a kdyz treba prudce zabrzdis tak se cela sila brzdneho momentu prenasi na predek a tim si lip poradit sportovni tlumice ze auto se tak nezhoupne ? Treba se pletu je to jen ma uvaha proto se tady na to ptam a nekdo mi to dokaze rozmluvit a tim lip pro me ! Diky
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od Rybář »

Já bych se vyprdnul na sportovní tlumiče a vzal nové origo od Pepana tady na fóru. Prodává je asi za 2300Kč.... Jestli chceš zjistit, v jakém stavu je máš, tak zajeď na test tlumičů.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
majklito
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2009, 20:20

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od majklito »

Tak na test tlumicu nepotrebuji byl jsem na stk a jsou zatim v poho ale myslim ze kdyz uz mam nalitany 123 000km tak bych je chtel vymenit a proto chci zjistit jaky jsou good a nekdy tomu autu damvam zabrat takze zase nechci zadny brak .....!!!
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od Rybář »

Já mám nalítáno 140000 a tlumiče mám taky OK. Právě pokud nechceš žádnej šunt, tak vem origa!!! Ale pokud jsou ty tlumiče v pořádku, tak nevidím důvod je měnit. A myslím si, že s Lantrou jezdí rychle téměř každý...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
bocelini
*
Příspěvky: 64
Registrován: 15 říj 2006, 21:05
Bydliště: Kunštát
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od bocelini »

majklito píše:Cus jake mate zkusenosti z tlumici na Lantru J2. Jaky jsou lepsi ci KAYAB EXEL-G vs KAYAB Ultra SR nebo Koni Sport nebo Monroe ?
A vyplati se vubec kupovat sportovni tlumice kdyz clovek jen obcas jezdi razatneji !
A kdyz se clovek rozhodne treba jen pro predni tlumice sportovni ma to vubec cenu ?
A v kolika najetich je to lepsi vymeni kdyz se nechce cekat az je uplne po nich.
Poradte, podelte se ze zkusenostmi ! :hyu:

A kde se da sehnat za dobrou cenu ?
Zdarec KAYAB EXEL-G jsem si koupil na coupatko a byl jsem zklamanej ze jsou moc meky,ted uz to maji holky za sebou tak se urcite pohlednu po nejakych tvrdsich.
majklito
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2009, 20:20

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od majklito »

aha no tak nevim jestli je to normalni ze kdyz clovek projizdi zatackou kolem 80-100 tak se zadne Lantra chovat nestandartne a rekl bych ze jde moc na stranu a rekl bych ze az do smyku a kdyz jsem ji kupoval a mela jen 92 000km tak to nedelala tak si myslim ze to je tlumici nebo se pletu ?
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od Rybář »

Psal jsi, že tlumiče jsou OK. Tohle můžou klidně dělat nekvalitní pneumatiky. Jestli už gumy teda přezouval.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
majklito
*
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2009, 20:20

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od majklito »

hele zasadne nepouzivam nejaky klumpy sice Firestone neni nejak verygood ale zase to nejsou az tak hrozny gumy !!! Tak tlumice by mely byt ok podle stk ale nikdo ti nerekne jestli jako nejsou pred smrti !
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od pepan »

kup ty moje :) za 2200,. 2 kusy přední Mando origoš na Lantru j2 a cope..nový stojej okolo 4litrů :shock:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od pepan »

majklito píše:hele zasadne nepouzivam nejaky klumpy sice Firestone neni nejak verygood ale zase to nejsou az tak hrozny gumy !!! Tak tlumice by mely byt ok podle stk ale nikdo ti nerekne jestli jako nejsou pred smrti !
hele na STK ti řeknou maximálně,to co musej...je vůbec nesere,že máš tlumiče před smrtí..jim jde o kšeft,takžer je bude zajímat brzdy,těsnost motoru atd..a jýá nenabízínm žádný šmejdy!!! na to si už zvykni :mrgreen: o STK vím dost :!:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od pepan »

.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od black_sheep »

bocelini píše:
majklito píše:Cus jake mate zkusenosti z tlumici na Lantru J2. Jaky jsou lepsi ci KAYAB EXEL-G vs KAYAB Ultra SR nebo Koni Sport nebo Monroe ?
A vyplati se vubec kupovat sportovni tlumice kdyz clovek jen obcas jezdi razatneji !
A kdyz se clovek rozhodne treba jen pro predni tlumice sportovni ma to vubec cenu ?
A v kolika najetich je to lepsi vymeni kdyz se nechce cekat az je uplne po nich.
Poradte, podelte se ze zkusenostmi ! :hyu:

A kde se da sehnat za dobrou cenu ?
Zdarec KAYAB EXEL-G jsem si koupil na coupatko a byl jsem zklamanej ze jsou moc meky,ted uz to maji holky za sebou tak se urcite pohlednu po nejakych tvrdsich.
ja bych rekl mekky a celkove nic moc... uz bych do nich nesel.. kolik ti vydrzeli?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Tlumice zkusenosti a rady ..........

Příspěvek od XMira »

majklito píše:aha no tak nevim jestli je to normalni ze kdyz clovek projizdi zatackou kolem 80-100 tak se zadne Lantra chovat nestandartne a rekl bych ze jde moc na stranu a rekl bych ze az do smyku a kdyz jsem ji kupoval a mela jen 92 000km tak to nedelala tak si myslim ze to je tlumici nebo se pletu ?
Me zadni tlumice odesly behem takovych 5 tis. kilometru. Najednou zacalo byt auto neklidny pri prejezdu hrbolatych useku. Ted na spatne dalnici mam problem udrzet auto v primem smeru. Je to jak na snehu. A kdyz prejedu nejaky vetsi hrb, tak se getzanek houpe jak na mori. A z obou tlumicu tece olej. Ted mam najeto cca. 97tis. Takze to nejspis v Tvem pripade taky budou tlumice...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“