Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Killer »

SKV píše:
tatchwud píše: U servisu Škodovky,kam jezdíme s naším 2. autem,je navlečení potahu při přebrání auta do servisu samozřejmostí,taktéž by to mělo být snad u každé automobilky,která chce být světová,ne? :-k
Loupající barvu na volantu reklamuji už taky docela dlouho. Sranda je ta, že ten díl údajně existuje, nicméně není nikde ve skladu a navíc není naceněn. To vypadá jakoby se i30ka začala prodávat teprve včera :-(. Takže to vypadá, že kvůli lakovanému dílu za 30,- Kč budou měnít celý volant za 40 kKč.
To jako u mne. Antena prisla za deset dni a na tahla k radici pace jsem cekal 5 tydnu (kazdy tyden jsem prudil a pry nejsou nikde na sklade). Fakt to nechapu u auta, ktere se vyrabi u nas. Byt tebou, tak narovinu reknu o novy volant. Ale mam takovy pocit, ze ten take nebude :-(
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Reklama
 

SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

S tím přeúčtováním by jsi mohl mít pravdu. Vyzkouším a dám vědět.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Killer píše:To jako u mne. Antena prisla za deset dni a na tahla k radici pace jsem cekal 5 tydnu (kazdy tyden jsem prudil a pry nejsou nikde na sklade). Fakt to nechapu u auta, ktere se vyrabi u nas. Byt tebou, tak narovinu reknu o novy volant. Ale mam takovy pocit, ze ten take nebude :-(
Když partnerce opravovali i10, tak určité díly nebyli na skladě nikdě v celé Evropě. Přitom se jednalo o díly, které automaticky při bouchanci do čumáku odejdou. Nechápu, proč by nemohli mít někde v centrálním skladě díly na pár kompletních aut. Vźdyť kvalita a rychlost servisu je jedno z kritérií hodnocení automobilové značky.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
MZagora
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 srp 2009, 23:15

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od MZagora »

Ja jsem k novemu i30CW chtel prikoupit listy na dvere + zasterky, tak nejak jsem pri jizde do servisu doufal, ze takova drobnost by mohla byt skladem a na pockani. Jak jsem na to cekal 2 tydny (pry nebyly k sehnani predni zasterky), tak jsem trochu znejistel - snad to nebude tak s kazdym treba dulezitejsim dilem...
i30CW 1.6 CVVT Comfort, Stone Black, 2009
Obrázek
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Killer »

MZagora píše:Ja jsem k novemu i30CW chtel prikoupit listy na dvere + zasterky, tak nejak jsem pri jizde do servisu doufal, ze takova drobnost by mohla byt skladem a na pockani. Jak jsem na to cekal 2 tydny (pry nebyly k sehnani predni zasterky), tak jsem trochu znejistel - snad to nebude tak s kazdym treba dulezitejsim dilem...
No po zkusenostech ostatnich a mych se obavam, ze bude :-(
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Dnes jsem si byl pro auto v servisu (bylo tam od včerejška). Klepání od nápravy prý nezjistili, všechno je prý v normě. Molitan od chladiče mi odtrhli, že prý vypadává všem a nemá tam žádný význam. Sami od sebe mi nastříkali neošetřené místo na podvozku antikorozním nástřikem, prý to Korejci sami oznámily jako vadu a že je to tím, že tam nedosáhne robot.
Vysazování rádia mi taky opravili - vyskočený konektor (čemuž už vůbec nerozumím, protože vysazoval zesilovač, vše ostatní normálně fungovalo, to by v tom případě musely mít repráky společnou zem).
Ptal jsem se na zaplacení nutných nákladů spojených s reklamací - a odpověděli mi, že to mají povinnost uhradit a že to jde z jejich kapsy, protože Hyundai jim nic nezaplatí. :hyu: servisu neplatí ani zásahy, kde se nepoužije žádný materiál. Vyměkl jsem a nic nechtěl, i když mám do servisu proježděno už min. 300,-.
Samozřejmě se rozdělání středové části neobešlo bez následků a něco mi tam na nerovnostech pěkně drnčí :(.

A teď dotaz na ostatní itřicítkákáře. Viklá se mi středový tunel (část od šautpáky k palubce), nevím jestli je to normál nebo je to po zásahu servisu. Jak jste na tom vy?
Naposledy upravil(a) SKV dne 12 srp 2009, 07:51, celkem upraveno 1 x.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

bude to asi zasahom servisu... Kde sa presne nachadza ta neosetrena cast podvozku? Mne nefuka pravy fukar ventilacie v stredovom panely. Chcel som to dat na servis, ale potom ma napadlo ze ked to budu rozoberat tak to pri skladani uz nemusia tak presne napasovat, tak sa kaslem na to...
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

89majlo96 píše:bude to asi zasahom servisu...
Takže ty máš středovou část naprosto tuhou? Já když na ni z boku zatlačím tak uhne trochu do strany.
Asi to moc řeším, ale je to nové auto. U starého už mě takové drobnosti nerozhází.
89majlo96 píše:bude to asi zasahom servisu... Kde sa presne nachadza ta neosetrena cast podvozku? Mne nefuka pravy fukar ventilacie v stredovom panely. Chcel som to dat na servis, ale potom ma napadlo ze ked to budu rozoberat tak to pri skladani uz nemusia tak presne napasovat, tak sa kaslem na to...
To bohužel nevím, protože jsem auto v servisu nechával a u opravy jsem nebyl.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

hej hej mam ju napevno a nic sa nehybe...Skus sa opytat v servise ci by s tym nedokazali nieco spravit, mozno staci nieco len niekde dotiahnut
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Killer »

Mne se take nehybe, ale uz od predani mi na nerovnostech drnci levy fukar na palubce. A do toho, jak menili ty tahla k radici pace, tak pekne pomackali ten plast kolem radici paky. Trochu jsem to namackal zpatky, ale stejne to nastve. Ale hlavne, ze to pomohlo a uz to na trojku a ctyrku nerezonuje. Stejne si myslim, ze kecali, ze je to tahlama, ale bylo to tim, ze tam dali blbe defend lock. Ted jde totiz zamykat mnohem snaz nez predtim.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od 89majlo96 »

ty mechanici v tych servisoch na to zvysoka seru, pokial clovek nestoji nad nimi tak maju vsetko v pazi :evil:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Popravdě řečeno vážně uvažuji, že se vzdám záruky. Většina věcí, co se má polámat se poláme během 2 roků. Pak už je to jenom dotace servisu. Olej a filtry vyměním v domovském servisu do 1000 Kč a alespoň mám jistotu, že se s tím zacházelo slušně a že je tam to, co tam má být.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od Radek Švub »

SKV píše:Popravdě řečeno vážně uvažuji, že se vzdám záruky. Většina věcí, co se má polámat se poláme během 2 roků. Pak už je to jenom dotace servisu. Olej a filtry vyměním v domovském servisu do 1000 Kč a alespoň mám jistotu, že se s tím zacházelo slušně a že je tam to, co tam má být.
PŘESNĚ TAK!!!!!!!!!!
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od SKV »

Známí to tak před léty udělali s nějakými dodávkami od Toyoty, byla tam garančka tak strašně drahá, že se na to vyprdli a jezdili do normálního servisu.
Stejný známý si teď koupil Mercedes B, dostal k tomu asi 5 roků servisu zdarma, to se taky dá skousnout :D .
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od kowalski1410 »

Sami od sebe mi nastříkali neošetřené místo na podvozku antikorozním nástřikem, prý to Korejci sami oznámily jako vadu a že je to tím, že tam nedosáhne robot
ten podvozek ti stříkli celý? resp. máš ho už celý ošetřen?....protože jak jsem se díval na spodek tak ten robot musel mít trojku v žile...no prostě katastrofa....no jinak luxusní výmluva od těch korejců
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“