Nový majitel i20

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Amalfi »

Jo a koloman.brutus koberecky jsem dostal (ale gumove) a povinnou vybavu taky. Takze uspech.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od jirikstbk »

Já koberečky "dokoupil". V uvozovkách proto, že jsem si je dal jako doplňkové příslušenství, ale nebyly mi účtovány. Zapomněl jsem při tom objednávání ale na gumovou vanu do kufru. Ta je zvlášť a to jsem netušil. Mám teď na ni zaplacenou zálohu, ale ještě nebyl čas si ji vyzvednout. Cena by měla být cca 1 kKč.

Stejně tak jsem dokoupil automatické zavírání předních oken (tentokrát bez uvozovek) a u okna spolujezdce už nefunguje. :x

ad převodovka - stejný pocit. Pořád s řazením zápasím, zejména zpátečka, jednička a dvojka. Občas si myslím, že tu páku snad urazím. Podle prodejce to je ale v pořádku, takže dokud neupadne, tak tam bude. :-(
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Tringi »

Řazení asi bude podobné jako u všech :hyu: Mi se rozumně plynule rozchodilo až snad po 15 tisicích km. A zpátečka funguje prostě jinak, musí se počkat, případně podruhé prošlápnout spojka. To je známá vlastnost.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od dj.brouk »

Tak chlapi mi zpátečka jde dobře,a ta 2 jka se už řadí lépe,a to mám jen 4 000 odježděných. :lol:
Takže taky doufám,že se to ještě vylepší,jak říká Tringi :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od koloman.brutus »

Amalfi ja som mal podobne pocity ked som kupil tu 1,2
Bol som strasne sklamny lebo to proste neslo ale zrazu pri 1700km mi motor zacina ozivat, prebudza sa, zoslapnem plyn a on ide. Este verim, ze to bude trochu lepsie neskor.

Planujem pri servisnej prehliadke ked mi budu menit sviecky hodit tam sviecky DENSO IRIDIUM cca(500Kc, 20€/ks). Ma to kamarat v Honde a je to super. Sviecky mu nabehali 90 000km a az teraz mu zacina motor robit neplechu pri starte. Ma to znizit spotrebu a zvysit akceleraciu
vid.

http://www.tuning.sk/dokument-denso-iri ... -do-motora

GRATULUJEM a vela statnych kilometrov
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Amalfi »

Tak je tam prvnich 100+ kilometru, byli jsme ted vecer zablbnout s Tringim :twisted: Vyzkousel jsem si i ESP a funguje :wink:
Nastesti jsme potkali policejniho Passata s kamerkama az pred rozloucenim. :D/
Jinak uz bych to nejradsi tocil do omezovace, jede to proste az nahore... :twisted:
Taky jsme si auta vymenili, tak jsem poprve jel v Coupe - no parada ... az jednou vyrostu tak bych si ho taky chtel doprat. :) Tringi rikal ze to jako 1.6 jede :) , Ja uz si to myslim taky... tak uvidime po zajeti.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Tringi »

Byla sranda :D Dálnice na Bílovec je stále téměř prázdná, a to tak, že se dá bezpečně na pár minut i přistavit a nepotkáte auto. Tákže jsme toho náležitě využili. Věřím, že za pár set kilometrů už bude Amalfi točit do omezovače a daleko nad nynější limit stočtyřicet.

Ale musím říct že ta i20 1.6 jede, a že to čekání se Amalfimu vyplatilo. Ten motor s tím lehkým (vzhledem ke Coupé) autem umí pořádně zamávat, jen je potřeba na to šlápnout a dobře zařadit, prostě nebát se toho. Mě se s tím povedlo zahrabat i na dvojku :mrgreen: Oproti mému má o dost citlivější volant, po přesednutí zpátky jsem si připadal trochu jako v posilovně :)
EDIT: Jo a ještě bych zapomněl na tu vínově červenou barvu, ta je parádní, k tomu zatmavené okna a červené podsvícení i čalounění. No luxus. Dobrá volba 8)

Toho Passata jsem si taky všiml, nejprve jsem měl takový "provinilý" pocit ale pak mi došlo že jsme na té dálnici příliš přes limit nejeli, takže pohoda 8) ... :mrgreen:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Amalfi »

Jo jo, to bylo rychle domluveno a zrealizovano. Takze sem tam mrknete na chat, kdyz mate chvili cas. :wink:
A jak psal Tringi - na aute mam krom standardni vybavy jen zatmavena okna - vzadu hodne (propustnost tusim 20%) a predni na maximum jak dovoluje atest (propustnost 70%) ... az bude cas. V sobotu nebo nedeli tak sem dam i nejake foto :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Limitz »

nemůžu se dočkat na foto :) odfoť hlavně interiér, docela mě zajímá jak to vypadá :)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
Bart
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 črc 2009, 14:30
Bydliště: Plzeň

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Bart »

Amalfi píše:Jo jo, to bylo rychle domluveno a zrealizovano. Takze sem tam mrknete na chat, kdyz mate chvili cas. :wink:
A jak psal Tringi - na aute mam krom standardni vybavy jen zatmavena okna - vzadu hodne (propustnost tusim 20%) a predni na maximum jak dovoluje atest (propustnost 70%) ... az bude cas. V sobotu nebo nedeli tak sem dam i nejake foto :)
Tak si se konečně dočkal :D . Gratuluji a přeji hodně štastných kilometrů. Na fotky se moc těším :shock: Já budu mít auto až v říjnu ](*,) , ach ta doba.Až to bude zajeté, napiš jak to jede.
Až bude techničák, tak sem napiš rozměry pneu a kol.
Hyundai i20 1.6 Berry red
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od x-bat »

Tak za tri tydny najeto 1200km, jezdeno jak po obcich, tak i dalnice... Zajizdeni probiha dle navodu - radit, obcas trosku protocit atd. :) Jakmile se na tachometru objevilo ctyrmistne cislo, zacala zkouska, jak ze ta 1.4 vlastne tahne - nasledujicich asi 50km na dalnici pri rychlosti 140-160km/h, motor parada - pri 160km/h se sam hlasi, ze chce jeste vice pridat :) Horsi uz je to se spotrebou, 140km jsem dokazal stahnout na 6,8l, nize uz se nechtelo. Celkove pri tech vyssich rychlostech zacina byt motor dost ziznivy - pri 160km/h uz si bere snad kolem 9l... Co se tyce mesta - dnesnich asi 30km v Brne za husteho provozu hlasilo prumer 8,3l :shock: Je ale fakt, ze na ctyrku nebylo kdy radit, vetsinou stupen 2-3 a jeden rozjezd za druhym. Standartni cesta mesto/mimo pri rychlosti do 100km/h neni problem stahnout uz ted prumer na 5,6l, takze se spotrebou bude u me spokojenost.
Horsi je to s razenim - prevodovku beru opravdu jako slabinu, plynule lze radit snad jen ze ctyrky na petku, v ostatnich pripadech to drhne. Ale najeto porad malo, doufam, ze se to dalsich nekolika tisici km zlepsi.
Auto vazne nesetrim, sedi mi spise akcni jizda, takze jestli budu drzet spotrebu pod 6,5l, budu spokojeny :) Poruchy zadne, zatim pouze jedna zkusenost s policii - neni nad to, kdyz chteji videt povinnou vybavu u noveho auta :D :D
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od Amalfi »

No ja vynuloval prumernou spotrebu pri prvnim tankovani po odjezdu z autosalonu ....mam najeto pres 400 km, benzinu tam je jeste ctvrt nadrze. PP hlasi prumerna spotreba 7.8 az 8.0 Auto jak videt jeste zajizdim a nesetrim ho. Pekne ho prohanim. Takze i vzhledem k tomuto se mi zda spotreba prizniva. Pokud by klesla o 0.5 litru po zajeti... to uz bych byl uplne nadsen :D ... uz se tesim az bude pres 2000 a budu si uzivat otacky nad 5000 :twisted: Moc me to tam laka.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
bobek
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2009, 08:40
Bydliště: malacky - okolie

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od bobek »

ked uz pisete o tej spotrebe 8) ,
mne sa to toci okolo 6.4l, tiez som spokojny len dufam, ze by to mohlo ist este kusok dole, auto nesetrim a obcas ho aj pekne prezeniem,
jazdim asi 50% dialnica, 30% mimo mesta a 20% mesto
od kedy ho mam tak vecsinou aj s klimou, ale nevsimol som si, ze by mi nejak rapidne stupla spotreba pri klime
i20 style 1,4 DOHC CVVT 16V (74/100) Diamond Black
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od amaize »

jeden můj kladný souhlas z "malackama" taky jsem nepoznal nějaký nárust spotřeby se zapnutou klimou , ale taky jsem už někde čet , že tyto nové klimatizace nemají vliv na spotřebu :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od koloman.brutus »

amaize píše:jeden můj kladný souhlas z "malackama" taky jsem nepoznal nějaký nárust spotřeby se zapnutou klimou , ale taky jsem už někde čet , že tyto nové klimatizace nemají vliv na spotřebu :-k
Z fyzikalneho hladiska to samozrejme pravda nie je, pretoze motor pohana naviac este klimatizaciu ale je mozne, ze tieto nove klimy su ekonomickejsie ako ich predosle generacie.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“