Jaký bonus od prodejce žádat ?

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od i30_DC »

franta_i30cw píše:
i30_DC píše:Co se týče smlouvání slevy u prodejce, mám na to svůj názor jako vedoucí prodeje, jako prodejce ale i jako běžný zákazník.
Pokud není obchod pro nějakou ze stran výhodný, tak se neuzavře. Když už prodejce moc nevydělá na přímém prodeji, má šanci na servise a dalších doplňcích. Auto není houska, abych přišel a koupil za cenu, která je na krámě. Mě to srovnání "v Renaultu mi dali to a to, co Vy na to" přijde normální, samozřejmě slušně podané. Prodejce pak nabídku buď dorovná, nebo konkurenci dobře zná a zákazníkovi vychválí svůj model i za nepatrně vyšší cenu. Každá sleva z ceny auta se u normálního pracujícího člověka počítá. Tisícovky v lese nerostou a tvrdě se na ně dělá.
Když jsem kupoval auto, tak jsme vybírali mezi 3my modely (ceed, i30, focus) a kromě detailů rozhodla hlavně cena. Nejhorší byl Ford s přístupem: taková je cena (akční, dle katalogu) a nazdar. Proti konkurenci byl drahý, motor horší a dolů nešel. Výbavu nepřidal. Tak hold neprodal.
Ono celé to asi vyplývá z neznalosti marží pro zákazníka, který neví, co si ještě může dovolit.
Asi je to prodejní tajemství, ale kolik ty marže u aut typu i30 vlastně jsou?
Procenta? Desítky procent? A jsou z plné ceny, nebo z té akční.
Je to interní, ale to co můžu snad prozradit je že to rozhodně nejsou desítky procent a jsou z akčních cen :-). Samozřejmě každý zákazník je jiný. Když Vím že to ten zákazník opravdu porovnává, rád mu nabídku at mi přinese například nabídku z Kii a ja se ji pokusím vyrovnat, samozřejmě s tí, že mu prodávám o něco jiné, řekněme lepší auto a za lepší věc se připlácí. Určitě to není tak že bysme zákazníkovi řekli - tady máš katalog, cenu, ber nebo neber. Každý obchod je individuální záležitost a každý je jiná osobnost a jde mu o něco jiného :-)
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Reklama
 

Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od Bohuš »

i30_DC píše:
franta_i30cw píše:
i30_DC píše:.... Každý obchod je individuální záležitost a každý je jiná osobnost a jde mu o něco jiného :-)
Zjišťoval jsem si u několika prodejců ( vždy slušně a dilpomaticky ) , jakou slevu můžou nabídnout .
Skoro ve většině případů byli ochotni slevit do 20ti tis, více už ne . A to formou buď přibližně - 10tis. z katalog. ceny + asi za 10tis. za výbavu zdarma , nebo koupě za plnou katalog. cenu a dodání doplňků v hodnotě asi do 20ti tis. zdarma . Na větší slevu už nikdo slyšet nechtěl . Myslím si , že to je i tak dobrá sleva , nebo se dá v současnosti vymámit i větší bonus ? Vždy mě tvrdili , že nad 20tis. by to bylo už pro ně nerentabilní z hlediska jejich zisku . ( bylo to vždy na model i30cw/1.6/93kw/comfort )
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mesires »

i30_DC píše:
franta_i30cw píše:
i30_DC píše:Co se týče smlouvání slevy u prodejce, mám na to svůj názor jako vedoucí prodeje, jako prodejce ale i jako běžný zákazník.
Pokud není obchod pro nějakou ze stran výhodný, tak se neuzavře. Když už prodejce moc nevydělá na přímém prodeji, má šanci na servise a dalších doplňcích. Auto není houska, abych přišel a koupil za cenu, která je na krámě. Mě to srovnání "v Renaultu mi dali to a to, co Vy na to" přijde normální, samozřejmě slušně podané. Prodejce pak nabídku buď dorovná, nebo konkurenci dobře zná a zákazníkovi vychválí svůj model i za nepatrně vyšší cenu. Každá sleva z ceny auta se u normálního pracujícího člověka počítá. Tisícovky v lese nerostou a tvrdě se na ně dělá.
Když jsem kupoval auto, tak jsme vybírali mezi 3my modely (ceed, i30, focus) a kromě detailů rozhodla hlavně cena. Nejhorší byl Ford s přístupem: taková je cena (akční, dle katalogu) a nazdar. Proti konkurenci byl drahý, motor horší a dolů nešel. Výbavu nepřidal. Tak hold neprodal.
Ono celé to asi vyplývá z neznalosti marží pro zákazníka, který neví, co si ještě může dovolit.
Asi je to prodejní tajemství, ale kolik ty marže u aut typu i30 vlastně jsou?
Procenta? Desítky procent? A jsou z plné ceny, nebo z té akční.
Je to interní, ale to co můžu snad prozradit je že to rozhodně nejsou desítky procent a jsou z akčních cen :-). Samozřejmě každý zákazník je jiný. Když Vím že to ten zákazník opravdu porovnává, rád mu nabídku at mi přinese například nabídku z Kii a ja se ji pokusím vyrovnat, samozřejmě s tí, že mu prodávám o něco jiné, řekněme lepší auto a za lepší věc se připlácí. Určitě to není tak že bysme zákazníkovi řekli - tady máš katalog, cenu, ber nebo neber. Každý obchod je individuální záležitost a každý je jiná osobnost a jde mu o něco jiného :-)
Sam jsem obchodnik (prodejce), sice ne v spotrebitelskem zbozi. Muj nazor: kazdy rozumny zakaznik chce co nejlepsi cenu, je to jeho naprosto opravneny zajem. Prodejce, ktery je dobrym obchodnikem, muze nabidnout benefity v ruzne podobe, at uz ve financni (slevy), zdarma vybava nebo sluzby. Jsem presvedceny, ze je rada veci, ktere prodejce skoro nic nestoji, ale pro zakaznika muzou mit relativne velkou hodnotu.
To uz samozrejme predpokladam, ze dobry prodejce umi zjistit, co zakaznik doopravdy chce (dopravni prostredek ... design ... znacku ... atd.) a umi mu nabidnout vhodny produkt (zrovna s tim hyundai nebude mit diky pestremu portfoliu problem) a vhodne jej prezentovat.

Me napr. nebyly nabidnuty skoro zadne nefinancni benefity a musel jsem si o ne rikat a navadet prodejce, skoda. Dovolim si tvrdit, ze jsem jednal s prodejce na rovinu a myslim, ze jsem rozhodne nebyl hruby nebo sprosty.
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od franta_i30cw »

Mám podobnou zkušenost v Brně - Autostyl/Balvin. Stejná nabídka lišící se o stokoruny za shodnou konfiguraci se slevou kolem 20-25tisíc (tehdy byl akční bonus jen 30, ne dnešních 40tisíc), přičemž to bylo za doplňkovou výbavu - vůz do výroby.
V tomto směru byla zajímavá KIA se svým Ceedem, kde mi jeden z brněnských prodejců dokonce naúčtoval i dopravu z celního skladu či asistenční kartu. Akční slevu výrobce pak udával za svoji vlastní. Proti jiným prodejcům pak byl víc než 20tisíc dražší. Zajímavý přístup. Tohle mi hlava nebere. Jako kdyby mi k ceně rohlíku naúčtoval pekař jeho dovoz do obchodu navíc.
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
mesires
*
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2009, 14:52
Bydliště: Albrechtice, Karviná

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od mesires »

Kdyz jsem byl v poslednim kole vyberu noveho auta a rozhodoval mezi Kia ceed sw a H.i30cw, tak jsem se dozvedel, ze dopravne na ceeda je oficialni cenikova polozka. Proste pri nakupu auta k cene navic maji prodejci navic nauctovat jeste to dopravne (hlava mi to nebere). Prodejce mi milosrdne navrhnul, ze to platit nebudu (forma slevy). Nevim, proc uz to nemaji v cene auta ...
i30cw Steelgray, 1,4 cvvt, classic plus, Nošovice - koupeno 07/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od JoKo »

mesires píše:Kdyz jsem byl v poslednim kole vyberu noveho auta a rozhodoval mezi Kia ceed sw a H.i30cw, tak jsem se dozvedel, ze dopravne na ceeda je oficialni cenikova polozka. Proste pri nakupu auta k cene navic maji prodejci navic nauctovat jeste to dopravne (hlava mi to nebere). Prodejce mi milosrdne navrhnul, ze to platit nebudu (forma slevy). Nevim, proc uz to nemaji v cene auta ...
znamy kupoval fabiu {nejaky ten rok} a tiez mu uctovali dopravu k predajcovi, umytie auta a predpredajnu garancnu prehliadku. tiez mi to hlava neberie, ze ako vobec mohol na to pristat a ako to predajca mohol chciet... vidim, ze kia-cz sa tymto nechala inspirovat :(
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2048
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od milosh »

Doporucil bych koupit auto ve vetsim meste nejlepe v Praze/Brne kde se aut proda za mesic vic a tim padem mohou dat slevu. Kamos kupoval pred lety Toyotu Avensis, novou, cenovka asi 900t, v Usti nad Labem mu rekli ze mu daj koberecky zdarma tak jel do Prahy kde mu slevili cca 50t a jeste dostal new elektrony a neco k tomu, takze asi tak 8)
Uživatelský avatar
i30_DC
**
Příspěvky: 169
Registrován: 13 bře 2009, 20:19
Bydliště: Petrovice u UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od i30_DC »

milosh píše:Doporucil bych koupit auto ve vetsim meste nejlepe v Praze/Brne kde se aut proda za mesic vic a tim padem mohou dat slevu. Kamos kupoval pred lety Toyotu Avensis, novou, cenovka asi 900t, v Usti nad Labem mu rekli ze mu daj koberecky zdarma tak jel do Prahy kde mu slevili cca 50t a jeste dostal new elektrony a neco k tomu, takze asi tak 8)
U Hyundaie platí to že mají všichni stejné podmínky. Nevím jak je to u ostatních značek. Takže je to spíš o ochotnosti delaera než o tom že by mohl dát větší slevu. Samozřejmě ve větším objemu aut se jedna sleva ztratí, ale jak na tom pak bude dleaer který dá takovou slevu na každé dejme tomu druhé auto... :-) S toyotou v Ústí taky nedobré zkušenosti. Odradila nás, takže máme taky doma Toyotu z Prahy :-)
moje auto -> Hyundai i30 1,4 Made in CZ barva 7F Crystal white r.v. 09
Předchozí auta -> Fiat Punto 55S r.v.99, R. Clio 1,4i r.v.00, VW Fox 1,2i r.v.08
EXvedoucí prodeje salonu Hyundai a EXprodejce vozů:-)
Nové zaměstnání -> prodejce vozů Škoda
Uživatelský avatar
hopesk
*
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2009, 16:20

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od hopesk »

Ahoj H-ackari. Kedze uz tyzden patrim medzi Vas, tu je moja skusenost. Jednoznacne sa treba spytat na zlavu. Ja som poslal mail vsetkym predajcom Hyundai v CR & SR - odpovede prisli do cca 2 dni. Najvyssia zlava bola 500 € od predajcu cca 200 km od mojho bydliska. Zasiel som k mojmu predajcovi druhykrat (prvykrat som bol len obzriet auto) a povedal mu ze co spravime s cenou, ze mam ponuku - 500 :-). On vyvalil oci ze KDE? a ci si to moze overit. Ja mu vravim ze u konkurencie a ze nech si to zisti sam :) (inak konverzacia v prijemnom duchu). Spytal sa ma ze ak mi da zimne pneu (*1) a alarm s montazou (*2) ci si to auto hned objednam. Ja na to ze ano, ale ze potrebujem aj povinnu vybavu (*3) a gumenne rohoze (*4), na co on povedal ze OK. Cena podla cennika *1- 398€, *2- 229€, *3- 30€, *4- 30€ = 687€. Realna hodnota vratane montaze cca do 500€, co je zlava zhruba 4,5%. Akurat som zabudol pytat zasterky (predne aj zadne), takze teraz za ne vycalujem cca 70€, no co uz. Aj tak si myslim ze som nevyjednal najhorsiu zlavu. Zdar.
:hyu: i30 - 1,4i CVVT, Start A/C, 09/2009 Shine Red Solid - Bonifac :wink:
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2048
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od milosh »

Ano vzdy je lepsi si domluvit nejaky bonus nez byt ticho a pak doma nadavat (coz ale dela dost lidi co znam).
BakSAj
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 zář 2009, 22:28

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od BakSAj »

Ahoj, já jsem zrovna objednal i30 1.4 CVVT Comfort s ESP. Od prodejce jsem dostal metalízu, mechanické zabezpečení, koberečky a povinnou výbavu zdarma (úspora cca 19 tisíc). Finální cena 350 tisíc s DPH. Myslím, že jsem usmlouval maximum, co šlo. Před koupí jsem obeslal všechny prodejce v Praze a mohu potvrdit, že sleva 20 tisíc byl nepřekročitelný strop.
i30 1,4 CVVT Comfort + ESP, Moonlight blue, 11/2009
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Jaký bonus od prodejce žádat ?

Příspěvek od Chrochnik »

BakSAj píše:Ahoj, já jsem zrovna objednal i30 1.4 CVVT Comfort s ESP. Od prodejce jsem dostal metalízu, mechanické zabezpečení, koberečky a povinnou výbavu zdarma (úspora cca 19 tisíc). Finální cena 350 tisíc s DPH. Myslím, že jsem usmlouval maximum, co šlo. Před koupí jsem obeslal všechny prodejce v Praze a mohu potvrdit, že sleva 20 tisíc byl nepřekročitelný strop.
JJ, dobrá cena, mám to samé za stejnou cenu, jen místo zámku zpátečky mám parkovací senzory a navíc boční lišty a bezpečnostní matice kol.
Ještě jsem auto s ESP nevlastnil, takže jsem zvědavý na první sníh, až to někde na plácku otestuju, jestli ty prachy navíc stály za to :D
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“